Hatalmas a pánik a tőzsdéken hétfő reggel, a magyar blue chipek közül az OTP már több mint 15 százalékos mínuszban is volt, míg a BUX több mint 10 százalékos mínuszban kezdte a napot.
Pénteken 6,9-es erősségű földrengés rázta meg Mianmart, amelynek hatására Bangkokban is pánik tört ki, szemtanúk szerint az emberek az utcákra menekültek.
Nem sikerült a 2025-ös repülőrajt az amerikai tőzsdéken, a tavaly december eleji történelmi csúcsok óta mindhárom vezető részvényindex lejjebb került. Az év elején érkezett gazdasági adatok máris átformálták a kamatcsökkentési kilátásokat, és még Donald Trumpot be sem iktatták hivatalába – márpedig a republikánus elnök ígéretei akár komoly inflációs sokkot is okozhatnak, ha Trump valóban betartja őket. A piacokon nagy most a bizonytalanság, ráadásul az egyre mélyebb korrekciókat figyelve felmerülhet a kérdés, hogy ez már a trendforduló a tőzsdéken? Elérkezett a medvepiac ideje? Van egy elméleti keretrendszer, ami segíthet eligazodni ebben a bizonytalan környezetben, elemzésünkben ezzel foglalkozunk.
Az elmúlt hetekben felerősödtek az amerikai gazdaság hanyatlásáról szóló hangok, a beérkező makroadatok következtében egyre nagyobb valószínűséget tulajdonítanak a piaci szereplők a recessziónak, ami végső soron az egész világgazdaságnak betehet. Ebben a környezetben szólalt meg a nagy megmondásaitól és farkaskiáltásaitól hírhedt Robert Kiyosaki: a legfrissebb X-bejegyzésében azt fejtegette a guru, hogy a mostani zuhanás akár a legnagyobb is lehet az eddigi történelem során, viszont jó hír, hogy "a felkészültek számára" akár kiváló lehetőséget is biztosíthat az összeomlás.
A készpénz soha nem tesz minket boldoggá, írta még 1999-ben Warren Buffett a befektetőknek szóló levelében, utalva arra, hogy szívesen befektetnének, ha lenne (értelmesen) mibe. Ha ez a mondat tényleg igaz, akkor Buffett most biztosan nem boldog, mert épp egy százezer milliárd forintnyi készpénzhalmon ül, miután eladott egy nagy adag részvényt. Sokan azt sejtik, hogy Buffett a legrosszabbra készül, és azért menekül készpénzbe. De vajon igaz ez? És érdemes követni a példáját?
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy voltak-e előjelei, és mi okozza a világ tőzsdéin a hétfői árfolyamesést. A témáról Nagy Viktort, lapunk Részvény rovatának vezető elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében arról volt szó, hogy jogosak-e a Nemzeti kártyával kapcsolatos EU-s és tagállami aggodalmak, melyek szerint orosz és fehérorosz állampolgárok a korábbiaknál könnyebben juthatnak be Magyarországon keresztül az Európai Unióba. Ezzel kapcsolatban Szabó Dániel, a Portfolio EU-s ügyekkel foglalkozó makrogazdasági elemzője volt a vendégünk.
Régen járt ekkora földindulással egyetlen elnökjelölti vita az amerikai politikában. Noha csütörtök este Donald Trump részéről a megismert személyisége és üzenetei alapján nem sok meglepetés érte a nézőket, Joe Biden erőtlen teljesítménye a beszámolók szerint sokként érte a pártját és támogatóit, annak ellenére, hogy ellenfelei sem helyezték magasra Bidennel szemben a lécet. A hivatalban lévő demokrata ahelyett, hogy eloszlatta volna az életkora és alkalmassága körüli kétségeket, csak rontott a róla alkotott képen, egyúttal az újraválasztási esélyein is. Az egyesek által a valaha volt legrosszabbként leírt vitaszereplést követően rögvest elindultak a szivárogtatások arról, hogy a demokratáknak az utolsó pillanatban új jelölt után kellene néznie, ha fel akarják venni a verseny a republikánusokkal. Az, hogy erre hogyan kerülhetne sor, most kiderül.
A tajvani kormány szerint pánikot váltott ki a helyi lakosság körében, hogy a Csinmen-szigetek közelében kínai parti őrök rövid időre felszálltak egy tajvani hajóra. Ez az esemény nem sokkal Peking korábbi bejelentése után történt, miszerint megerősítik a térségben folytatott járőrözést – tudósított az Al Jazeera.
Az Oroszországban elkövetett ukrán légicsapások az ukrajnai frontvonalon harcoló katonák moráljára is hatással vannak - írja az amerikai Institute for the Study of War (ISW) háborús elemzőintézet vasárnapi jelentése.
Egészséges, kiegyensúlyozott étrend mellett nem okozhat problémát az aszpartám nevű édesítőszer jelenléte az élelmiszerekben, üdítőitalokban - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerdán az MTI-vel.
Hivatalossá vált, hogy Tajvan evakuációs terveinek előkészítésén dolgoznak az amerikai hivatalokban. A kongresszus kiadta a megbízást a Pentagonnak, hogy a sziget körüli katonai konfliktus esetleges veszélye miatt elővigyázatosságból készítsék el a kimenekítési stratégiát. A hasonló nagyszabású evakuációs tervek Afganisztán ijesztő példája óta nagyon kényes pontot jelentenek az amerikai belpolitikában - írja a National Review.
A nemrég bedőlt First Republic Bank korábbi vezérigazgatója szerint a pénzintézet a más regionális bankoktól eredő fertőzés miatt csődölt be, és a hatóságok sem tettek meg mindent annak érdekében, hogy felhívják a bank figyelmét a hiányosságokra – írja a Reuters.
Ukrajna nem mér csapásokat Oroszország területére - jelentette ki szerdán Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki iroda vezetőjének tanácsadója, reagálva azokra az orosz vádakra, amelyek szerint Ukrajna drónokkal támadta meg az Oroszországi Föderáció régióit.
A kurgani harcjárműgyárban járt Dimitrij Medvegyev, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnöke, majd szokásához híven fenyegető üzentet tett közzé Telegram-csatornáján.
Nagyon úgy tűnik, hogy a lakossági befektetők kezdik elveszíteni érdeklődésüket a tőzsdék iránt, legalábbis erre utalnak a Google-keresések – írja a CNBC.
Az Északi Áramlat 2, majd később az Északi Áramlat 1 vezetéken érzékelt szivárgások következtében egészen a 212 eurós szintekig emelkedett a gáz ára a hét első felében, a kezdeti pánik mérséklődését követően azonban ma már csökkenésben van a gázár. A szivárgások mögött a NATO és az EU orosz szabotázsakciót sejtenek, amelyre a döntéshozók ígéretük szerint egységes választ fognak adni.
Más szelek fújnak a miniszter szerint.
Fordulat jöhet a vámháborúban?
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.