Ritkán látni az ukrajnai háborúban régi BRDM-2-es páncélozott felderítőjárműveket: ennek főleg az az oka, hogy az eszköz ma már rendkívül elavultnak számít, mind fegyverzete, mind túlélőképessége, mind mobilitása miatt. Az orosz haderő most mégis bevetett kettőt a frontvonalon, az eredmény borítékolható volt.
Futótűzként terjed az orosz harckocsizók körében egy újfajta megoldás, melynek lényege, hogy gigantikus fémketrecet építenek harcjárművük köré a kezelők, remélve, hogy a „külső réteg” megfogja az ukrán drónokat, páncéltörő rakétákat. Bár kezdetben hatékonynak tűnt a megoldás, egyre több ilyen harckocsit lőnek ki az ukrán katonák.
Futótűzként terjed az orosz harckocsizók körében egy újfajta megoldás, melynek lényege, hogy gigantikus fémketrecet építenek harcjárművük köré a kezelők, remélve, hogy a „külső réteg” megfogja az ukrán drónokat, páncéltörő rakétákat. Eddig nem tűnik túl hatékonynak a megoldás, ettől függetlenül nem biztos, hogy teljesen használhatatlan.
Ukrajna már sorozatgyártja az orosz Lancet-drónról másolt, saját fejlesztésű páncéltörő robbanófejjel felszerelt pilóta nélküli repülőgépet (UAV) – írja a Kyiv Independent.
Pár napja megírtuk, hogy ismét komoly gondokat okoz a Raszputyica az ukrajnai frontvonalakon, miután fotó került elő, melyen egy az látható, hogy egy Challenger 2-es harckocsi húz ki egy másik Challgengert a sárból. Nemrég új részletek kerültek elő az esetről: az Ukrajna egyik legjobb tankjának tartott Challenger 2-es a The Sun kamerás stábjával a fedélzetén merült el a sárban, a brit bulvárlap az esetről videót is kirakott.
A brit The Sun arról számolt be, hogy az Ukrajnának átadott 14 darab Challenger harckocsi mintegy fele van már csak harcképes állapotban.
26 BTR-80A típusú páncélozott katonai járművet adott el Magyarország Szerbiának - írja a Srbija Danas szerb lap.
Németország és Hollandia eddig legalább 150 Leopard 1A5-ös harckocsit szállított le Ukrajnának, az elavult, 1960-as években hadrendbe állított eszközök frontvonalon való használatát sok kritika éri. Az ukrán vezetés ezzel tisztában van a szkeptikus hangokkal, most készítettek egy videót, melyben megmagyarázzák, miért is van szükség a régi német tankokra a háborúban.
Fotók jelentek meg egy nagyon jelentősen modernizált, T-72B3 típusú harckocsiról, amely valahol az ukrán fronton teljesít szolgálatot. Olyannyira „feltuningolták” a harcjárművet az orosz mérnökök, katonák, hogy szinte rá sem lehet ismerni.
Ma is kiadta szokásos, napi jelentését a brit hírszerzés. Megállapításuk szerint egy olyan, átfogó offenzívát indított az orosz haderő, melyre majdnem egy éve volt utoljára példa.
Átépített MT-LB-kkel próbálta meg áttörni az ukrán védvonalakat az orosz haderő Novomihalivka környékén – derül ki ukrán drónfelvételekből. Az offenzíva kimenetele egyelőre kérdéses, de a harcokban biztosan elveszett legalább két orosz „szörnypáncélos.”
Az ukrajnai háborús fotókon rendszeresen láthatunk olyan harcjárműveket, melyeket kezelőik különféle improvizált páncélzattal, fegyverzettel szereltek fel; most lefotóztak egy olyan BTR-80-ast, melynek „továbbfejlesztésével” valószínűleg tényleg nagyon sokat foglalkozott a harcjármű személyzete.
Fotó került elő Ukrajna egyik régóta nem látott, brit gyártmányú Challenger 2-es harckocsijáról. A fénykép talán azt is megmagyarázhatja, hogy miért nem láthattuk még akcióban a London által adományozott tankokat a két és fél hónapja tartó offenzíva során.
Nincsenek megelégedve a francia AMX-10 RC „könnyűtankkal” az ukrán katonák – monda Szpartanec őrnagy, az ukrán 37-es számú tengerészgyalogos dandár parancsnoka a Euronewsnak.
Lancet-dróntalálat ért egy ukrán Leopard 2-es harckocsit valahol a frontvonalon – derül ki egy friss videóból.
Elveszett Piszki térségében két AMN-590951 típusú orosz aknavédett páncélozott jármű (MRAP) – adta hírül a Ukraine Weapons Tracker.
Megszerezték az állítólagos bizonyítékokat.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán konfliktus fejleményeivel.
Az orosz támadások az áramtermelő kapacitások több mint felét megsemmisítették.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Hol tart az AI-csata?
Egy biztos: az áthúzódó hatásban Virovácz Péter szerint nem bízhatnak.