A párizsi Notre-Dame székesegyház december 7-én, szombaton este 7 órakor egy ünnepség keretében nyitja meg újra kapuit. Az ikonikus műemlék öt és fél évig volt zárva, miután 2019-ben pusztító tűzvész okozott jelentős károkat az épületben, megsemmisítve annak tetőzetét és tornyát.
Donald Trump leendő amerikai elnök közösségi oldalán hétfőn bejelentette, hogy szombaton Párizsba utazik.
A párizsi Notre-Dame-székesegyház a jövő héten ismét megnyitja kapuit a turisták és a katolikus hívek előtt, öt és fél évvel azután, hogy pusztító tűzvész sújtotta a gótikus remekművet, a francia főváros egyik legkedveltebb és leglátogatottabb műemlékét.
Ma még kordon és szögesdrót védi, négy hét múlva viszont már a nagyközönség számára is látogathatóvá válik a párizsi Miasszonyunk-székesegyház. A 2019 áprilisában elszenvedett, milliók által aggodalommal figyelt tűzvész másnapján a Groupama rögtön 1300 tölgyet ajánlott fel saját erdeiből a tetőszerkezet helyreállítására. Meglátogattuk azt a normandiai erdőt a napokban a biztosítóval, ahonnan a több mint százéves faanyagot a Szajna vizén a francia fővárosba szállították, hogy aztán a középkori ácsok technikáit követve alkossák újra, ami a tűzben odaveszett.
Az építési és közlekedési minisztériumot gazdagítaná az a díj, amit az állami kastélyok iránt érdeklődőknek kell befizetniük. Ez az összeg akkor is az államnál marad, ha a kérelmező végül nem kapja meg az örökbefogadásra kínált félszáz kastély egyikét - írta a HVG.
A Lázár János vezette építési és közlekedési tárca több tucat ingatlan műemlékké nyilvánításáról, védettségének módosításáról, illetve műemléki védettségének megszüntetéséről döntene egy társadalmi egyeztetésre bocsátott rendeletben.
Pető István munkáival legutóbb tavasszal találkozhatott a hazai közönség, hosszú, majd’ húsz évnyi szünet után. Ennek oka, hogy a művész közel négy évtizede Franciaországban él és alkot. Műveit világszerte számos helyszínen bemutatták, jelentős magán- és közgyűjteményekben őrzik – és szerencsére itthon is egyre nagyobb ismeretségnek örvend. Idén pedig az is kiderült, hogy a Várfok Galéria illusztris művészkörének tagja lett az alkotó, ahol De temps en temps - Időről időre címmel kiállítása nyílik november 15-én.
Az Ikea tulajdonosa, az Ingka Group megszerezte második brit bevásárlóközpontját Brightonban - írja Retail Gazette kiskereskedelmi szakportál. A vállalat célja, hogy a terjeszkedni tudjon a városközpontokban.
Négy évtized munkásságát mutatja be a Pesti Vigadóban megrendezett, Lélekjelenlét – Rudolf Mihály és útitársai című kiállítás. Negyven év prezentálása mindenképpen nagy vállalás, de különösen akkor, ha egy olyan gazdag és tevékeny életútról van szó, mint amilyet Rudolf Mihály DLA Pro Architectura-, Ybl Miklós-, Kós Károly-díjas építész tudhat a magáénak. A műemlékeink iránt érdeklődőknek minden bizonnyal ismerősen cseng az alkotó neve, hiszen olyan épületek megújulása köthető a nevéhez, mint a miskolci Avasi Református Templom, a szintén miskolci Deszkatemplom, a Füzéri vár vagy az Egri Bazilika.
Parázs vita zajlik a zsámbéki romtemplom újjáépítése körül - írja a HVG. Egyesek szerint "ha ez a templom újjáépül, azzal véget ér a modern műemlékvédelem Magyarországon". Nézzük, miért aggódnak sokan és mi lenne a jó megoldás!
Szeptembertől szabályozzák az athéni Akropolisz látogatását, így a látogatók számát is, hogy csökkentsék a tömeges várakozást és zsúfoltságot a csúcsidőkben – jelentette be a görög kulturális minisztérium.
Hivatalosan is az Óbudai Egyetem (ÓE) használatába kerül az a József körúti épület, amely már a XIX. században is műszaki oktatás céljait szolgálta az ÓE jogelőd intézményében. "Idén 30 százalékkal nőtt az egyetemünket elsőként jelölő felvételizők száma, ezért is fontos számunkra az infrastruktúra fejlesztése, illetve bővítése." - hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente rektor az ingatlanrész átvétele alkalmából rendezett eseményen.
Újra megnyitott a nagyvázsonyi Kinizsi-vár a három éven át tartó felújítási munkálatokat követően. A Balaton turisztikai régió látványossága az Európa Kulturális Fővárosa programsorozathoz kapcsolódóan, megújult kiállítási tartalommal kiegészülve, március 17-től várja a látogatóközönséget.
Magyarországon jelenleg közel 15 ezer műemlék található, amelynek 20 százaléka kiemelten védett, 80 százaléka védett műemlék. Ha az állam egy adott építményt, tájépítészeti alkotást műemléki védelem alá helyez, akkor az érintett tulajdonosoknak, használóknak ez többletkötelezettséggel jár, ami egyben többletköltségeket is jelent. A magyar építészetről szóló törvény koncepciója erre kíván megoldást találni különböző kedvezmények bevezetésével.
Szigorú szabályokat fogalmaz meg a reklámok, reklámhordozók és reklámtartó berendezések elhelyezésére a magyar építészetről szóló törvény. A szabályozás célja, hogy a településképet romboló reklámhordozók levételre kerüljenek, emellett a törvény értelmében a közterületről látható reklámhordozó és reklám csak olyan helyen és olyan méretben, megjelenési formában legyen elhelyezhető, amely a település vagy településrész építészeti arculatát nem sérti.
Bár a gazdasági nehézségek és a háború miatt sok mindent újra kell gondolni, a hazai építészetben és építőiparban egyébként is megérett a helyzet arra, hogy a mennyiségiről a minőségi szempontok felé mozduljunk el - mondta el a Mandinernek adott interjújában Lánszki Regő, építészeti államtitkár.
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Több papír árfolyama is jelentős emelkedésben van.
Megjelent az OECD éves jelentése a Nemzetközi Pénz Hét programról.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
De van kompromisszumos megoldás.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?