Az Egyesült Államokban a legtöbb ember rendelkezik bizonyos fokú immunvédettséggel a Covid-19 ellen, akár oltásból, akár fertőzésből, akár a kettő kombinációjából. De vajon mennyire védettek az egyes emberek, teszik fel a kérdést a Massachusetts Institute of Technology (MIT) kutatói. A választ saját fejlesztésük, egy könnyen használható teszt adhatja meg hamarosan.
Óriásira nőtt az érdeklődés a blockchain-alapú megoldások iránt, elsősorban a kriptobefektetések növekedése miatt. Egyre többen érdeklődnek a bitcoin mellett a decentralizált pénzügyek, és az NFT (-nonfungible token,- nem helyettesíthető token) iránt is. Bár a legjobban keresett állások nem feltétlenül írnak elő formális végzettséget, sok világszintű egyetem elindította saját blockchain-fókuszú képzését. A kriptohíreket közlő CoinDesk pedig éppen mostanában jelentetett meg egy 50-es ranglistát ezekről az intézményekről.
Az alapvető befektetési tanács ellenére a kisbefektetők a nagyobb tőzsdei esések során gyakran pánikszerű eladásokat hajtanak végre és a hirtelen keletkező nagy veszteségek hatására likvidálják kockázatos eszközeik jelentős részét. De egész pontosan kik a legfogékonyabbak a pánikreakcióra, és mi lehet mindennek a pszichológiai magyarázata? Ami pedig még ennél is fontosabb, hosszú távon hogy teljesítenek a hevesebb vérmérsékletű befektetők azokhoz képest, akik a komolyabb korrekciók esetén is szárazon tartották a puskaport?
A 3M nevű ipari konglomerátum és az MIT egy gyors antigén-teszt fejlesztése érdekében kötött partnerséget – írja a Reuters.
A világ vezető mérnökképző egyeteme, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) európai képzési központot nyit a Debreceni Egyetemen – írja az Index.
Hamarosan útnak indul a bostoni székhelyű Massachusetts Institute of Technology MIT Catalyst nevű programja Európában, melynek célja, hogy paradigmaváltást hozzon a kutatás megközelítésében, a jövő kutatóinak képzésében. Az egyik legnevesebb amerikai egyetem szakemberei által kidolgozott platformban Magyarországról a Debreceni Egyetem és a GE Healthcare kap stratégiai szerepet. Martha Gray, Ernest Lara, Enrique Shadah, az MIT szakemberei, valamint Ascsillán Endre, a GE Hungary alelnöke exkluzív interjú keretében mutatták be a Portfolio-nak a program részleteit. A beszélgetésből az is kiderül, hogy a bostoni székhelyű egyetem illetékesei kétnapos magyarországi látogatásuk során az innovációs és technológiai miniszterrel is tárgyaltak.
Egy MIT-s csapat épített egy olyan robotot, amely képes lesz saját magát felépíteni kisebb alkotóelemekből - írja a Digital Trends.
Apró elektronikus chipekkel és milliónyi génmódosított élő sejttel teli lenyelhető kapszulát fejlesztettek ki amerikai kutatók, remélve, hogy az eszköz egy nap alkalmas lesz arra, hogy az emberek gyomrából jelezze a különböző betegségek előjeleit.
A világ egyik legjobb felsőoktatási intézménye, a Massachussets-i Egyetem (MIT), pontosabb az intézet egyik kutatóegysége pályázatot hirdetett szabályszegők számára. Negyedmillió dollár (vagyis mintegy 75 millió forint) ütheti a markát annak, aki a közjó érdekében sért meg valamilyen szabályt, vagy szembeszegül olyan normákkal, amelyek a társadalom egészére nézve károsak.
A világ "legokosabb" cégeit rangsorolták a Nobel-díjas tudósairól ismert egyetem, az MIT hivatalos magazinjának szerzői. A leginnovatívabb cégeket válogatták ki, de ez nem volt elég ahhoz, hogy valaki bekerüljön a toplistába, hatékony üzleti modell is kell hozzá. Íme a 10 első helyezett.
Az MIT egyik professzorasszonya, Paula Ramada azon dolgozik csapatával, hogy számszerűsítsék a befektetők Libor manipulációja miatt elszenvedett veszteségeit - írja a Bloomberg.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?