Világpremiert tartott a Mercedes-Benz csütörtökön a legújabb CLA-modell kapcsán, amit a német autógyártó a valaha készült legintelligensebb autójának nevez. A magyar gyár szempontjából is érdekes információra derült fény a tájékoztató anyagból.
A hétvége egyik legfontosabb eseménye, hogy ahogy arra számítani lehetett, Donald Trump átfogó vámintézkedéseket jelentett be az Egyesült Államok három legnagyobb kereskedelmi partnerével, Kínával, Mexikóval és Kanadával szemben. Bár eddig Európára nem vetett ki magasabb vámokat Trump, áttételesen a vámháború jelentős hatással lehet az európai autógyártók nyereségességére, de az amerikai cégek sem feltétlenül járnak jól, írja a Bloomberg.
Egy hónapra leáll a termelés a kecskeméti Mercedes-gyárban, tudta meg a Kecsup.hu, az információt a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary megerősítette.
Az európai és amerikai autógyártók nyereségük akár 17%-át is elveszíthetik, ha az Egyesült Államok importvámokat vet ki Európára, Mexikóra és Kanadára - áll az S&P Global pénteken közzétett jelentésében, amely lehetséges hitelminősítésre figyelmeztet.
Megjelent a Portfolio Business Podcast legújabb adása, amelyben a globális és hazai autóeladásokat, a luxusautóipari trendeket, illetve a Mercedes jelenlegi helyzetét elemeztük Szabó Andrással, a Mercedes Benz Hungária Kft. személyautó üzletágának értékesítési vezetőjével. A műsorban magyarázatot találtunk a vállalat profitjának csökkenésére és a lehetséges megoldásokra és az elektrifikációs törekvések halasztásának hátterére, de arra is, hogy miért lehetnek a kínai márkák sikeresek az európai piacon.
Finoman szólva sincsenek elragadtatva az európai autógyártók az EU mai döntésétől, amivel az Európai Unió büntetővámokat vet ki a Kínából importált elektromos autókra. Az európai cégeket egyrészt azért érinti negatívan, mert ők is gyártanak Kínában autókat és exportálnak is onnan, másrészt attól tartanak, hogy Kína esetleges válaszlépései az európai cégek kínai gyártását is nehéz helyzetbe hozzák. Itt vannak az első reakciók.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A Mercedes-Benz bejelentette, hogy automatizált vezetési rendszerrel felszerelt járművei a jövőben akár 95 km/órás sebességgel is képesek lesznek önállóan közlekedni a német autópályákon.
A Mercedes-Benz teljesen kivonul a Szegeden építkező BYD-val tizenhárom évvel ezelőtt létrehozott közös vállalkozásukból. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy kivonja maradék tízszázalékos részesedését is a cégből - számolt be az Infostart.
A világ a zöldebb energia, a tisztább közlekedés felé halad, bár az oda vezető út szemmel láthatóan egyenetlen. A kezdeti felfutás után az elektromos autók iránti kereslet jelentősen visszaesett, idén csak stagnálnak az eladások az EU-ban, közben viszont az uniós CO2-kibocsátási célkitűzéseknek ugyanúgy meg kell felelniük az autógyártóknak, ami jelentős problémákat szülhet egyes szereplőknél. Leegyszerűsítve arról van szó, hogy a gyártóknak meghatározott határértékek alatt kell tartaniuk flottaszintű kibocsátásukat, különben súlyos bírságokat kapnak – ezzel ösztönzik őket, hogy több tiszta járművet gyártsanak. A kvótákat ráadásul 2025-ben szigorítják, így ennek apropóján a UBS megvizsgálta, hogyan állnak az autógyártók a CO2-kibocsátási célok teljesítésével. Úgy tűnik, hogy a Volkswagen és a Renault van a legnagyobb bajban.
Sokak meglepetésére tavaly a német kormány hirtelen megszüntette az elektromos autók vásárlását ösztönző állami támogatásokat, most azonban - újabb nagy meglepetésre - jön az új állami program.
Nagyon nem úgy alakulnak az elektromos autó eladások, ahogy arra a gyártók számítottak, a cégek egymás után jelentik be, hogy visszavágják korábbi terveiket, most a Volvo jelentette be, hogy eláll korábbi céljától.
A Mercedes nem jön ki az elektromos csúcsszedánjának, az EQS-nek a második generációjával, helyette egyszerre két S-osztályos szedánt fog értékesíteni, egy belsőégésű és egy akkumulátoros-elektromos modellt, tudta meg az Autocar. A lap információi szerint a két modell ugyan hasonló formatervezésű lesz, de nem ugyanarra a platformra épülnek majd.
Jönnek fel az ázsiai, azon belül is a kínai autógyártók, emiatt is szenvednek a nyugati gyártók, erős az árverseny, közben magasak a fejlesztési költségek, mert folyamatos az átállás az elektromos autókra, csakhogy ott meg nem egészen úgy alakul a kereslet, mint amire sok gyártó számított. Nagyjából ez a helyzet idén az autóiparban, a cégek nehéz helyzete pedig a tőzsdei árfolyamokon is jól látszik. Megnéztük, hogy alakul a nyugati autógyártók értékesítése, azon belül is az elektromos autóké, mi történik a bevétellel, profittal, és hogy milyenek a kilátások.
Jelentős visszaesésről számolt be a második negyedévre vonatkozóan a legfontosabb területeken a Mercedes-Benz, ennek hatására pedig korábbi eredményjelzését is csökkentette a vállalatcsoport. A hírt a befektetők negatívan fogadták, a reggeli esést követően azonban hamar visszahúzták a részvényt a tegnapi záróértékének közelébe.
Újabb 50 új csuklós autóbuszból álló flotta érkezik a fővárosba 2025-től - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) kedden.
Kijöttek a friss európai autóeladási statisztikák, ezekből sok minden kiderül, például az, hogy a Toyota nagyot nőtt, és az európai versenytársak kárára szerez részesedést, nyilvánvalóan nem függetlenül a sikeres hibrid modelljeitől, a hajtáslánc iránt ugyanis egyre nagyobb a kereslet, már közel minden harmadik eladott új autó hibrid Európában. Közben az elektromos autók tavalyhoz képest részesedést veszítenek, eladásuk alig nő, még az elátkozott dízeles autókból is többet adnak el az unióban, mint tisztán elektromosból. Az EV-k problémáit ismerjük, magas ár, hatótávpara, hiányos töltési infrastruktúra, ezek mellett egyelőre az elektromos csak egy a hajtásláncok közül.
Cikkünket folyamatosan frissítjük az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Centiken múlott az ütközés.
Nem volt pénz a megoldásra.
Régóta húzódik az ügy.
Teljesen feleslegesen vállalta a kockázatot Moszkva.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.