Az arany az örök nagy reménység. Majd, ha infláció lesz, majd, ha háború lesz, akkor nagyot megy az arany! Az elmúlt hónapokban sajnos mindkettő, háború és infláció is volt, az arany mégsem mozgott úgy, mint ahogy egy menekülőterméktől vagy infláció elleni védelemtől elvárnánk. De mi van, ha majd most bizonyít? Most a fundamentumok és a technikai kép is jól néz ki ahhoz, hogy nagyot menjen az arany.
Nagy utat tett meg az elmúlt napokban az arany, miután az izraeli konfliktus, a vágtató kötvényhozamok, az elszálló olajár, és a Fed további kamatemelésével kapcsolatos várakozások hónapok óta nem látott bizonytalanságokat hoztak a piacokra, és esni kezdtek a tőzsdék. A befektetők pedig éppen ezen események hatásai elől keresnek menedéket, amit úgy tűnik meg is találtak az aranyban.
Többek között a befektetési lehetőségekről és a piaci kockázatokról is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.
Nagyot emelkedett tegnap az aranyár az amerikai bankrendszerrel kapcsolatos félelmek újjáéledése miatt, de a mai kamatdöntő ülésen is könnyedén születhet olyan döntés vagy érkezhet olyan iránymutatás, ami tartósan az unciánkénti 2000 dolláros szint felett tarthatja a menekülőeszköz árfolyamát.
Amíg az elmúlt napokban főként az amerikai regionális bankok esése miatt nehezedett nagy nyomás a nemzetközi piacokra, addig szerda reggelre a figyelem már a nagybankok felé fordult. Az európai tőzsdék mélyrepülését követően Amerikában is jókora mínuszban indulhat a kereskedés, a bizonytalanságok közepette pedig a befektetők a tőzsdékről a közkedvelt menekülőeszköznek számító nemesfémekbe menekülnek.
Igencsak széles sávban mozog idén az arany árfolyama, amíg a háború kitörésekor március elején történelmi csúcsokig kapaszkodott az árfolyam, addig az elmúlt hónapokban jelentős esésen van túl a közkedvelt menekülőeszköz. Arról az előző héten a Portfolio is beszámolt, hogy kritikus támaszszinten mozog az árfolyam, ám azóta - főleg a Fed szerdai üzeneteit követően - jelentősen emelkedni tudott az árfolyam, ezzel eltávolodva a kritikus szintektől.
A nemesfémek megfelelő menekülőeszköznek bizonyultak az orosz-ukrán háború kitörésekor, az ezüst és az arany árfolyama egyaránt rekordszintek közelébe emelkedett, azóta viszont részben a kezdeti pánik mérséklődésének, részben a jegybankok egyre erőteljesebb infláció elleni fellépésének következtében jelentősen lejjebb került jegyzésük.
Tom Palmer, a Newmont nevű aranybányász cég vezérigazgatója egy szerdai konferenciáján elmondta, hogy véleménye szerint az arany piacán egy magasabb támasz szint alakult ki, köszönhetően annak, hogy az évek óta tartó gazdaságösztönző intézkedések miatt elszállt az infláció, és most annak leszorításán dolgoznak a jegybankok.
A mögöttünk álló hónapok őrületes raliját követően komoly korrekció indult a bitcoinnál a napokban, a történelmi csúcshoz képest értékének közel negyedét veszítette el a kriptodeviza. Az esést követően megszűnni látszik a kriptodeviza túlvettsége, többek között ezzel is magyarázható a most tapasztalt markáns visszapattanás. Persze továbbra sincs kikövezve az út a bitcoin előtt, egyre több elemzőház, tőzsdei szakember és guru mond lesújtó véleményt a kriptodevizáról és kiált buborékot.
Sokat vár a lépéstől Donald Trump.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Elsőre talán nem is olyan nyilvánvaló.
Sokak szerint még novemberben eléri a mérföldkövet az árfolyam.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!