80 ezer éve, a neandervölgyi emberek óta most először lesz látható szabad szemmel a C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) névre keresztelt üstökös. A tavaly felfedezett égitest október 9-e körül lesz a legfényesebb a késő esti, éjszakai égbolton, amikor várhatóan Magyarországról is megfigyelhető lesz majd - írta meg a The Guardian.
Az előző napok egyik legnagyobb szenzációjának számított, hogy az ukránok (majd az oroszok is) termites FPV-drónt fejlesztettek ki. Most azonban megérkezett az újabb furcsa hibrid.
Felvételek érkeztek arról, ahogy a kínai Népi Felszabadító Hadsereg Haditengerészete (PLAN) teszteli a jövő egyik legfontosabb fegyverének szánt GJ-11 Sharp Sword pilóta nélküli harci repülőgépét (UCAV).
Az Arizonai Egyetem fizikusai kifejlesztették a világ leggyorsabb transzmissziós elektronmikroszkópját, amely képes elképesztő időbeli részletességgel rögzíteni a vizsgált mintákat. Az "attomikroszkópnak" elnevezett eszköz képes mindössze egy trilliomod másodpercig, vagyis egy attoszekundumig tartó események rögzítésére is - írta meg a New Atlas.
A sanghaji Jiao Tong Egyetem (SJTU) tudósai egy víz alatti és légi működésre is képes, pilóta nélküli hibrid járművet fejlesztettek ki. A Nezha-SeaDart névre keresztelt eszköz számos alkalmazási lehetőséget kínál a tenger tudományos kutatásában, környezeti megfigyelésben és vészhelyzetek esetén is bevethető lehet vízimentések során - közölte az Interesting Engineering.
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma csütörtökön ismét elkészítette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos jelentését, melyben ezúttal a nyugaton népszerű applikációk és weboldalak oroszországi korlátozásáról értekeztek.
Amerikai kutatók szerint a visszatérő műholdak alumínium-oxid részecskéi roncsolják az ózonréteget, ami súlyos környezeti problémát jelent. A SpaceX Starlink-műholdjai különösen érintettek az ügyben, a kutatók szerint szabályozási lépések szükségesek a helyzet kezelésére - írja a HVG.
A kutatók egy korábban szunnyadó, szupermasszív fekete lyuk működésbe lépésének lehettek szemtanúi egy távoli galaxisban -írja a The Guardian.
Petr Pavel cseh elnök motorozás közben balesetet szenvedett - írja a Reuters az elnöki hivatal tájékoztatása nyomán. Az elnök sérülései nem súlyosak, de kórházba szállították megfigyelésre.
Inkább "kibertámadás", mint valódi fenyegetés volt Szlovákiában az a kedden kezdődött incidens, amelyben több mint 1500 intézmény - főleg iskolák - bombafenyegetést tartalmazó e-mailt kaptak - közölte a szlovák országos rendőr-főkapitányság.
Egy friss kutatás megállapította, hogy az átalakuló időjárási viszonyok következtében a mérges kígyók elvándorolnak az eredeti élőhelyükről. Az írás arra figyelmeztet, hogy olyan országokban is megjelenhetnek az emberre is veszélyes hüllők, amelyek erre nincsenek felkészülve – számolt be a The Guardian.
Denevérek vírusait kutató konzorciumhoz csatlakozott a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Virológiai Nemzeti Laboratórium (VNL). A nemzetközileg „OneBAT” néven ismert projekt a Kulturális és Innovációs Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott, 126,6 millió forint vissza nem térítendő támogatásból, a 2020-2.1.1-ED pályázati program finanszírozásában valósul meg, amely a denevérekben található vírusok „One Health – Egy Egészség” szemléletű vizsgálatát célozza.
Kimutatta a madárinfluenza-vírus jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma Békés és Jász-Nagykun-Szolnok vármegye több állattartó telepén. Az érintett állományok felszámolása, valamint a járványügyi nyomozás folyamatban van - közölte a hivatal kedden közleményben az MTI-vel.
Felborult egy honvédségi Ural típusú utánfutós katonai tehergépjármű a rakományával, egy Zenon víztisztító konténerrel kedd reggel 8 óra körül az M5-ös autópálya Budapest felé tartó sávjában, a 145-ös kilométernél - közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel.
Egy orosz Telegram-csatorna számolt be arról, hogy február 27-én a 155. orosz tengerészgyalogos dandár vezetősége összegyűlt egy díjátadó ceremóniára, azonban az eseményeket az ukrán HIMARS-rakéták csapása szakította félbe.
Az Európai Parlament biztonsági és védelmi albizottságának (SEDE) tagjainak két eszközén is hackertámadásra utaló nyomokat találtak. Az EP ezért a testület valamennyi tagjának telefonjának ellenőrzését rendelte el a lehetséges kémprogramok miatt.
A hatóságok hatástalanították.
Erőset lépett a fogyasztóvédelem.
150-200 milliárd forintnyi plusz forrást húzhat így be az állam.
Eddig 26 főt kapcsoltak le.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?