Hamarosan új intézkedéscsomaggal jelentkezik a kormány

Hamarosan új intézkedéscsomaggal jelentkezik a kormány

Hamarosan elkészül a kormány iparstratégiája, amely kiemelten foglalkozik ab gyógyszeriparral és annak fejlesztésével is - jelezte Túri Anikó, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium közigazgatási államtitkára a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége keddi konferenciáján tartott előadásában. Arról is beszélt, hogy a kormány milyen intézkedésekkel támogatta a magyar gazdaságot, a hitelezést, és szerinte a magyar fundamentumai erősek maradtak a válság ellenére.

Olyat tud a magyar gyógyszeripar, amit a visegrádi országoké nem, de van egy figyelmeztető jel

Olyat tud a magyar gyógyszeripar, amit a visegrádi országoké nem, de van egy figyelmeztető jel

Erős növekedést produkált a hazai gyógyszergyártó szektor 2019-ben, egy mutatószám jelzett csak kedvezőtlen trendet - derül ki a Nézőpont Intézet tanulmányából, amely a Magyosz-tagvállalatok adatközlésére épült. A szövetség háttérbeszélgetésén megszólaló gyógyszergyártó-vezérek szavaiból kiderült: a pandémiával terhelt 2020-as év okozott kihívásokat (többletköltség, ellátásbeli gondok), azonban a tavalyi év is bebizonyította, hogy a szektor válságálló.

Újabb 3 évig Greskovits Dávid a Magyosz elnöke

A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) újabb 3 évre elnökének választotta meg Greskovits Dávidot. A szervezet 2019. május 10-én megtartott éves rendes közgyűlésén az elnökválasztás mellett, Hodász Istvánt, az Egis Gyógyszergyár vezérigazgatóját választották alelnöknek, két korábbi alelnököt pedig megerősítettek pozíciójukban.

György László a magyar gyógyszergyártóknál járt

A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének vendége volt György László gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkár. A szervezet csütörtöki elnökségi ülésén a felek megegyeztek abban, hogy közös érdek egy olyan uniós gyártási mentesség bevezetése, amely megszünteti az összes európai, így a magyar gyártók hátrányos megkülönböztetését is az EU-n kívüli piaci szereplőkkel szemben. A hazai gyártók továbbá hangsúlyozták a gyógyszeripar hosszú távú fenntarthatóságát biztosító iparstratégia szükségességét. Az államtitkár emellett kifejtette, hogy a kormány továbbra is stratégiai ágazatként kezeli a hazai gyógyszergyártást, és kiemelt partnerként tekint a MAGYOSZ-ra.

Nemcsak a szerializáció okoz fejtörést az európai gyógyszeriparnak

2019. február 9-étől új világ köszönt a hazai gyógyszerszektor szereplőire, működésbe lép a szerializáció rendszere a hamis gyógyszerek ellen. Az új rendszerre való felkészülésről, annak működtetéséről Illés Zsuzsannával, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének igazgatójával beszélgettünk. A rendszer működtetéséért felelős HUMVO Zrt. elnöke a Portfolio-nak adott interjújában arra hívta fel a figyelmet, hogy az új rendszer miatt óriási teher hárul a gyártókra. Elmondása szerint jelenleg a kórházakban is zajlik az előkészítő munka, hogy készen álljanak a csatlakozásra. Azt is megtudtuk a szakembertől, hogy a betegek mindebből mivel találkozhatnak, hogy hogyan áll a felkészülési folyamatban a többi európai ország és hogy a szerializáción kívül milyen kihívások leselkednek az európai gyógyszeriparra.

Az államtitkár bemutatta, miért fontos a hatékony egészségügy egész Magyarország számára

Az emberek egészségi állapota meghatározza a gazdaság hosszú távú versenyképességét - jelentette ki a Portfolio-MAGYOSZ konferencián tartott előadásában Banai Péter. A Pénzügyminisztérium államtitkára bemutatta a magyarok nemzetközi összehasonlításban is rossz egészségi állapotát, a magyar ellátórendszer hatékonyságát és a humánerőforrás helyzetét, valamint több lehetséges intézkedést is vázolt, ami érintheti a magyar egészségügyi rendszert.

Új gyógyszeripari kedvezményekben gondolkozik az ITM

Az innovációs és technológiai minisztérium négy iparágra akar építeni, az építésgazdaságra, az egészségiparra, az élelmiszeriparra, és a kreatív iparra - jelezte a Portfolio-MAGYOSZ konferenciáján Lengyel Györgyi, a tárca felkért miniszteri biztosa. Előadásából az is kiderült, hogy a tárca új javaslatokon dolgozik a szektor támogatása érdekében.

Gyógyszeripari stratégián dolgozik a kormány

A MAGYOSZ és a kormány közötti iparstratégiai megállapodáson jelenleg is dolgozik a kormány - jelentette be a Portfolio-MAGYOSZ konferenciáján Nyitrai Zsolt stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízott.

Mi vár a régiós gyógyszergyártókra?

A Portfolio-MAGYOSZ szeptember 25-i konferenciáján nemcsak a magyarországi gyógyszergyártás jövőjéről lesz szó, hanem a résztvevők egyedülálló térségi kitekintést kapnak.

Szijjártó Péter hazai gyógyszercégekkel egyeztetett

A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) megtartotta elnökségi ülését, melyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is részt vett. Az egyeztetés célja a hazai külgazdaság húzóágazatának, a magyarországi gyógyszeriparnak hosszútávú fenntarthatóságát garantáló lehetőségek, az iparág export- és versenyképességének erősítését célzó javaslatok feltárása - olvasható a szervezet közleményében.

Banai Péter is előad a Portfolio-MAGYOSZ konferenciáján

Nívós szakmai programmal várja az érdeklődőket a Portfolio és a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége szeptember 25-én. Az előadók között lesz Banai Péter Benő, a Pénzügyminisztérium államháztartásért felelős államtitkára is.

Automatizálással válaszolnak a kihívásokra a hazai gyógyszercégek (Interjú)

Tavaly közel 1100 milliárd forintos bevétel felett zártak a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének tagvállalatai. Eközben a vállalatok beruházásai megugrottak, közel 100 milliárd forintot költöttek erre a célra - tudtuk meg Greskovits Dávidtól, a MAGYOSZ elnökétől. A Meditop Gyógyszeripari Kft. ügyvezető igazgatója azt is elárulta, hogy nehéz év áll a szektor mögött, az elmúlt 30 év legkomolyabb kihívásai elé néz a szektor. Elmondása szerint vannak olyan akadályok, amelyek az iparág fenntartható működését is gátolják. A szövetség elnökével a gyógyszeripar terveiről is beszélgettünk.

Gyógyszergyártó cégek szűnhetnek meg

A gyógyszerek egyedi azonosítását biztosító új rendszer 2019-es bevezetésének következményeiről beszélt Greskovits Dávid, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének elnöke a Világgazdaságnak.

A gyógyszeripar elmondta, mit szeretne látni

Az iparpolitika és azon belül a magyarországi gyógyszeripar volt fókuszban az IME Egészség-gazdaságtani konferenciájának második napján.

Döbbenetes adatok az új gyógyszerrendszerről

Kétdimenziós vonalkóddal és egy "dézsmabiztos", manipulálás elleni kóddal is el kell látni a vényköteles gyógyszereket 2019 februárja után egy európai bizottsági döntés nyomán - közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmiszer-egészségügyi Intézet (OGYÉI) szerdán az MTI-vel.

Megkezdte a munkát a HUMVO Magyarország Zrt.

Mintegy félmilliárd forintból megkezdte a nemzeti gyógyszer-azonosítási rendszer felállítását a HUMVO Magyarországi Gyógyszer-azonosítási Nonprofit Zrt. A rendszer műszaki kiépítését, és az ehhez kapcsolódó technikai feladatokat a német tulajdonú Arvato Systems GmbH informatikai cég végzi - közölte a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (Magyosz) az MTI-vel.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Közelegnek a hatalmas kamatfizetések az állampapíroknál – Mihez kezd a lakosság a pénzzel?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.