Megnyitotta első gyártóüzemét Európában a Lenovo. Az Üllőn található gyár elsősorban szerver-infrastruktúra, tárólórendszerek, valamint csúcskategóriás PC-munkaállomások építésére összpontosít, amiket az egész európai, közel-keleti és afrikai régióban értékesít.
Csúcstechnológiát gyártanak Üllőn: a Lenovo 35 ezer négyzetméteres üzemében szerelik össze az olyan munkaállomásokat, amiket világszerte a legbonyolultabb tervezési folyamatokhoz használnak – többek között az Aston Martin mérnökei vagy a Dreamworks rajzfilmgrafikusai.
A CTP építi a Lenovo első európai gyárát a Pest megyei Üllőn, ctPark Budapest East ipari parkban - derül ki a CTP közleményéből.
A Lenovo bejelentette, hogy 2021 tavaszán saját gyártóüzemet indít Magyarországon. Az üllői üzemben a márka termékportfóliójából elsősorban az asztali számítógépekre, grafikus munkaállomásokra és adatközponti termékek gyártására helyezik majd a hangsúlyt. Több mint 8 milliárd forintos beruházásról van szó, amihez 2 milliárd forintos támogatást ad az állam - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a beruházás keddi sajtótájékoztatóján.
Csaknem tíz százalékkal zuhant a hagyományos kivitelű személyi számítógépek (PC) kiszállítása a világon az idei első negyedévben éves összevetésen.
A Morgan Stanley összegyűjtötte azt a 29 kínai vállalatot, amelynek a részvényei a legnagyobbat profitálhatnak az USA-Kína közti kereskedelmi háború első megállapodásának aláírásból. Elsősorban az IT szektorra és a fogyasztói szektorra lesz érdemes figyelni az elemzőház szerint.
A Lenovo kínai számítástechnikai konszern elnöke figyelmeztetett csütörtökön, hogy áremelésre kényszerülnek, ha az Egyesült Államok növeli a kínai importtermékek vámtarifáit.
A Lenovo számítógépgyártó cég anyavállalata, a kínai Legend Holdings többségi, 90 százalékos részesedést szerzett a luxemburgi BIL bankban.
Április és június között 330 millió okostelefont adtak el világszerte, még mindig a Samsung a világelső, de egyre nagyobb az Apple részesedése, és nagyon jönnek a kínai gyártók is.
A nagy piackutató cégek becslései alapján a harmadik negyedévben is csökkentek a globális számítógép-eladások, de a nagy gyártók összességében nem panaszkodhatnak, piaci részesedést szereznek és egyre inkább kiszorítják a kisebb szereplőket, derül ki az IDC és a Gartner számaiból.
Bejelentette az IBM, amiről már napok óta pletykáltak a piaci szereplők: a kínai technológiai óriás, a Lenovo felvásárolja a társaság alsó kategóriás szerver üzletágát. Az IBM összesen 2,3 milliárd dollárért válik meg tőle, amit részben készpénzzel, részben részvénnyel fizet ki a szektortárs.
Európában terjeszkedne a Lenovo, a kínai cég, aki mostanra a világ legnagyobb számítógépgyártójává nőtte ki magát. Azután, hogy globális szinten már átvette a vezető szerepet az értékesítések volumenét tekintve, 2015-re Európában is az első helyet célozza meg.
Sorozatban az ötödik negyedéve zuhannak a személyi számítógépek értékesítései a világban, ami minden idők leghosszabb lejtmenete a globális PC-piacon. A második negyedévben 76 millió darab személyi számítógépet értékesítettek, ami közel 11%-os zuhanást jelent az előző év azonos időszakához viszonyítva - derül ki a Gartner statisztikáiból.
Bővíti magyarországi termelését a kínai Lenovo számítógépgyártó, a sárvári gyárban októbertől megháromszorozódik a szerverek előállítása - mondta el Lukács Anita, a Lenovo magyarországi képviseletének ügyvezetője szerdán, Sárváron.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
Biztosította Nagy-Britannia támogatásáról az ukránokat.
Mutatjuk, ki hol vásárolna befektetési céllal.
Szavai szerint semminek nem szabad megzavarnia az orosz és az amerikai elnök rendezési szándékát.
Többfelé kell csapadékra is készülni.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.