Megnyitotta első gyártóüzemét Európában a Lenovo. Az Üllőn található gyár elsősorban szerver-infrastruktúra, tárólórendszerek, valamint csúcskategóriás PC-munkaállomások építésére összpontosít, amiket az egész európai, közel-keleti és afrikai régióban értékesít.
Csúcstechnológiát gyártanak Üllőn: a Lenovo 35 ezer négyzetméteres üzemében szerelik össze az olyan munkaállomásokat, amiket világszerte a legbonyolultabb tervezési folyamatokhoz használnak – többek között az Aston Martin mérnökei vagy a Dreamworks rajzfilmgrafikusai.
A CTP építi a Lenovo első európai gyárát a Pest megyei Üllőn, ctPark Budapest East ipari parkban - derül ki a CTP közleményéből.
A Lenovo bejelentette, hogy 2021 tavaszán saját gyártóüzemet indít Magyarországon. Az üllői üzemben a márka termékportfóliójából elsősorban az asztali számítógépekre, grafikus munkaállomásokra és adatközponti termékek gyártására helyezik majd a hangsúlyt. Több mint 8 milliárd forintos beruházásról van szó, amihez 2 milliárd forintos támogatást ad az állam - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a beruházás keddi sajtótájékoztatóján.
Csaknem tíz százalékkal zuhant a hagyományos kivitelű személyi számítógépek (PC) kiszállítása a világon az idei első negyedévben éves összevetésen.
A Morgan Stanley összegyűjtötte azt a 29 kínai vállalatot, amelynek a részvényei a legnagyobbat profitálhatnak az USA-Kína közti kereskedelmi háború első megállapodásának aláírásból. Elsősorban az IT szektorra és a fogyasztói szektorra lesz érdemes figyelni az elemzőház szerint.
A Lenovo kínai számítástechnikai konszern elnöke figyelmeztetett csütörtökön, hogy áremelésre kényszerülnek, ha az Egyesült Államok növeli a kínai importtermékek vámtarifáit.
A Lenovo számítógépgyártó cég anyavállalata, a kínai Legend Holdings többségi, 90 százalékos részesedést szerzett a luxemburgi BIL bankban.
Április és június között 330 millió okostelefont adtak el világszerte, még mindig a Samsung a világelső, de egyre nagyobb az Apple részesedése, és nagyon jönnek a kínai gyártók is.
A nagy piackutató cégek becslései alapján a harmadik negyedévben is csökkentek a globális számítógép-eladások, de a nagy gyártók összességében nem panaszkodhatnak, piaci részesedést szereznek és egyre inkább kiszorítják a kisebb szereplőket, derül ki az IDC és a Gartner számaiból.
Bejelentette az IBM, amiről már napok óta pletykáltak a piaci szereplők: a kínai technológiai óriás, a Lenovo felvásárolja a társaság alsó kategóriás szerver üzletágát. Az IBM összesen 2,3 milliárd dollárért válik meg tőle, amit részben készpénzzel, részben részvénnyel fizet ki a szektortárs.
Európában terjeszkedne a Lenovo, a kínai cég, aki mostanra a világ legnagyobb számítógépgyártójává nőtte ki magát. Azután, hogy globális szinten már átvette a vezető szerepet az értékesítések volumenét tekintve, 2015-re Európában is az első helyet célozza meg.
Sorozatban az ötödik negyedéve zuhannak a személyi számítógépek értékesítései a világban, ami minden idők leghosszabb lejtmenete a globális PC-piacon. A második negyedévben 76 millió darab személyi számítógépet értékesítettek, ami közel 11%-os zuhanást jelent az előző év azonos időszakához viszonyítva - derül ki a Gartner statisztikáiból.
Bővíti magyarországi termelését a kínai Lenovo számítógépgyártó, a sárvári gyárban októbertől megháromszorozódik a szerverek előállítása - mondta el Lukács Anita, a Lenovo magyarországi képviseletének ügyvezetője szerdán, Sárváron.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Korábbi feszültségek állhatnak a háttérben.
A múlt évben 1,4 milliárd turista utazott világszerte.
Ha nincs gyors megállapodás a háború lezárásáról.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?