A világ legdrágább telkén épült fel Hongkongban a The Henderson nevű felhőkarcoló. Az épület bonyolult homlokzatát Németországban gyártották és a legmodernebb technológiával tervezték. A dizájn célja a szomszédos Bank of China hétköznapi formájának ellensúlyozása volt - közölte a TheB1M.
A Homes.com 2023. decemberi elemzése alapján San Francisco SoMa negyede az Egyesült Államok lakáspiacának legdrágább területe, ahol négyzetméterenként 21 millió forint az átlagár- írta meg a CNBC. Az elemzés bemutatja a 15 legdrágább városrészt és azt, hogy a legolcsóbb városrészben mennyibe kerül egy négyzetméternyi lakás.
2024-ben az ingatlanpiac is megkezdte a felzárkózást a tavalyi gyengébb évet követően, ráadásul idén jelentősen élénkülhet a külföldi ingatlanbefektetők kereslete a hazai lakóingatlanok iránt egy új szabályozásnak köszönhetően.
Nemrég egy elemzésben már foglalkoztunk Budapest nagyobb lakótelepeinek áraival, ezúttal viszont az OTP Ingatlanpont tett közzé egy még részletesebb körképet, amiben a KSH és a NAV legfrissebb adatai alapján nemcsak a fővárosi, de a vidéki lakótelepek árait is bemutatja. Az alábbiakban látványos ábrákon nézhetjük meg, hol, milyen árakon cserélnek gazdát a lakótelepi lakások és melyek az ország legdrágább és legolcsóbb lakótelepei.
A nemzetközi művészeti piac szerves részeként a magyar művészek aukciós piaca is hasonló dinamikát mutat: a piac 2021-ben fellendült, majd a 2022-es erős eredményeket követően idén lassulni kezdett. A magyar kortárs művészeti piac a globális művészeti piachoz hasonlóan egyre nagyobb érdeklődést mutat a női művészek alkotásai iránt is, mint például Keserü Ilona vagy Reigl Judit.
Az elmúlt egy év is bizonyította azt, hogy továbbra is nagyon nagy szélsőségek jellemzik a magyar lakásállományt. A Duna House mellett az Otthon Centrum és az ingatlan.com is közzétette a 2023-ban eladott legolcsóbb és legdrágább lakások listáját, melyek között az 1 millió forint alatti árkategóriától kezdve a többszáz milliós házakig minden megtalálható.
A romló gazdasági környezet, a magas infláció okozta reálbér-csökkenés, a megugró hitelkamatok és az általános bizonytalanság látványos fékezést hozott idén a lakáspiacon. Az egyharmados forgalmi visszaesés és a masszív reálárcsökkenés után 2024-ben, nagyrészt a már kedvezőbb keretfeltételek, illetve a CSOK Plusz hatására javulás indulhat, de gyors kilábalás nem várható. Az OTP Lakóingatlan Értéktérkép jelenlegi száma 2023 első három negyedévének a NAV által eddig feldolgozott forgalmi adatai alapján vizsgálta meg, hogy a tavalyi év azonos időszakával összevetve hogyan változtak és hol tartanak a lakásárak az ország különböző részein.
Közel kétmillió ember él ma Magyarországon lakótelepi lakásban, éppen ezért érdemes külön is foglalkozni ezzel a lakástípussal. A nemrég megújult KSH Ingatlanadattár alapján megnéztük, hol vannak az ország legolcsóbb és legdrágább lakótelepi utcái. Érdekesség, hogy előbbiben az 50 ezer forintot sem éri el a négyzetméterár, utóbbiban viszont az 1 milliót is meghaladja. Emellett arra is érdemes egy pillantást vetni, hogy 2015 óta hogy változtak a lakótelepi lakásárak az országos átlaghoz képest.
Világszerte magas az infláció, idén tovább emelkedtek a világ nagyvárosaiban a megélhetési költségek. Az Economist Intelligence Unit (EIU) globális, megélhetési költségekre vonatkozó felmérése szerint az árak helyi devizában számolva átlagosan 7,4 százalékkal emelkedtek idén, a legdrágább városok rangsorában két város holtversenyben végzett az első helyen.
Hatalmas különbségek vannak a magyarországi lakóingatlanok árai között a legmagasabb és a legalacsonyabb négyzetméterárak alapján - derül ki az ingatlan.com friss elemzéséből, ami a KSH tavalyi eladási számai alapján rangsorolta a legdrágább és legolcsóbb közterületeket, utcákat, tereket, utakat, rakpartokat. Egyúttal a keresőportál saját adatai alapján áttekintés ad arról is, hogy az idén eladásra kínált lakóingatlanok alapján milyen különbségek adódtak az országon belül.
A gyémántból, rubinból, smaragdból, jádéból és egyéb drágakövekből, anyagokból összeállított ékszerek a jólét és a luxus elhanyagolhatatlan szimbólumai. Áruk meghatározásához nagyban hozzájárul a kuriózum, a természeti szépség és a történelmi jelentőség. Pénzbeli értéküket tovább növeli, hogy a királyi családok, a tehetős műgyűjtők, illetve a hírességek körében egyaránt kimagasló népszerűségnek örvendenek. A műtárgy.com ebben a válogatásban bemutatja a 7 legdrágább ékszert és történetüket.
A hazai ingatlanpiac idei első féléve az elmúlt évekhez képest gyengébb forgalommal zárt, azonban így is adódtak érdekességek a tranzakciók között. A Duna House saját adataiból válogatott izgalmas adatokat. A fővárosban 42%-ban 1 millió forint feletti négyzetméteráron találtak vevőre a lakások idén, míg országos viszonylatban 30 ezertől 3 millióig terjed az átlagos négyzetméterár. Otthonteremtésre hazai átlagban a tavalyinál mindössze 3%-kal, vagyis 1 millióval többet költöttek a vevők, Budapesten azonban több mint 2 millió forinttal lett drágább átlagosan a lakásvásárlás 2023-ban.
Az otthonkeresőknek és a befektetőknek is menekülési utat kínálnak a lakótelepek, emiatt bizonyulhattak meglehetősen válságállónak eddig a lakáspiaci visszaesés hónapjaiban is. A KSH és a NAV legfrissebb adatai alapján a OTP Ingatlanpont szakértője úgy látja, hogy ez a szektor az év végéig nagyobb részesedést is kiszakíthat a piaci forgalomból. Ennek okán megmutatjuk, melyek az ország legolcsóbb és legdrágább lakótelepei, kiemelve Budapestet és a vidéki városokat.
London lett a világ legdrágább városa a raktárterületek árazása tekintetében, miután a brit fővárosban a bérleti díjak emelkedése továbbra is meghaladja az inflációt - írja a Bloomberg. A Savills által összeállított adatok szerint a legjobb raktárak bérleti költségei, beleértve a bérleti és üzemeltetési költségeket is, 10 százalékkal emelkedtek egy év alatt, így mostanra egy londoni raktár bérleti díja nagyjából kétszerese a drágább budapesti lakásokénak.
Friss listát tett közzé egy amerikai oldal arról, hogy különféle szempontokat és költségeket figyelembe véve mennyibe kerül egy nap a világ 10 legdrágább nyaralóhelyén. Van köztük több európai helyszín is.
Jelentős emelkedés történt a fővárosban a lakásbérleti díjakban az elmúlt három év során, de a drágulás nem egyformán érintette az egyes városrészeket, az új és a régebbi építésű otthonokat, illetve az egy- és a többszobás lakásokat. A pesti panelek messze infláció alatt drágultak, míg a belvárosi, új építésű stúdiók és a zöldövezeti családi otthonok jó befektetésnek bizonyultak – egyebek mellett ez is kiderül a Cordia és az ingatlan.com közös adatgyűjtéséből.
Három lehetőséget is felsorolt.
Nem tud mit kezdeni az orosz légvédelem.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.