Az orosz infrastruktúra leromlott állapotának tanúi lehetnek a negyedik legnagyobb oroszországi város, Jekatyerinburg lakosai. A közösségi médiában terjedő felvételek szerint a város több pontján is gejzírszerűen tört fel a forró víz, miután valószínűleg az elrozsdásodott föld alatti csövek több helyen felrobbantak.
A víziközmű-szolgáltatások rendjébe is belenyúlna a kormány egy társadalmi egyeztetésen lévő tervezet alapján: a javaslat számos új definíciót és szabályozást tartalmaz, új fejlesztési tervszabályozást vezet be. A lépések a kormány szerint a víziközmű-szolgáltatások hatékonyabb és átláthatóbb működését célozzák.
Új, digitális előfizetést vezetett be a Yettel Magyarországon: a szolgáltatónál személyes megjelenés nélkül, kizárólag applikáción folytatott ügyintézéssel juthatnak akár percek alatt új, működő előfizetéshez a lakossági ügyfelek. A fejlesztés azután érkezett, hogy a szolgáltató a közelmúltban elkészült több tízmilliárd forint beruházást igénylő hálózatmodernizációs projektjének jelentős részével.
Sorra jönnek a bejelentések, hogy vízhiánnyal küzdenek az egyes települések, korlátozásokat kell bevezetni és szélsőséges esetben akár már az ivóvíz ellátás sem biztosított. Budapest északnyugati és északkeleti részén a fizikai adottságok is nehezítik a víz megfelelő ellátását, a hőség fokozza a fogyasztást, a helyzeten pedig az sem segít, hogy 40-50 éves hálózatok biztosítják a lakosság mindennapi vizét, amikre ráférne a korszerűsítés. De miért épp a Budapestről északkeletre és északnyugatra fekvő településeket érinti a vízhiány, ha az agglomeráció egészére igaz a hirtelen népességnövekedés a kiköltözési hullám miatt? Mire számíthatnak az ott élők, és mire az ország más részén vízhiánytól rettegők? Milyen a magyar vízellátási infrastruktúra? Hol számíthat a lakosság hasonló problémákra? Ezeket a kérdéseket jártuk körbe a Magyar Víziközmű Szövetség segítségével.
A legtöbb cégnél nem fordítanak kellő figyelmet a gázszolgáltató kiválasztására, csak megszokásból fizetik a számlákat. Pedig a piacon több szolgáltató kínálata is elérhető, és nem csak fix áras lehetőségek közül lehet választani. Van olyan szolgálató, amelynél az érdeklődő vállalkozások igényre szabott ajánlatot kaphatnak. Az E.ON-nál ezen kívül a szolgáltatóváltáshoz kapcsolódó ügyintézést is átvállalják, hogy az ügyfélnek ezzel minél kevesebb időt kelljen eltöltenie.
A közművek bekötésének egyszerűsítése és bizonyos fogyasztásmérők bekötési díjának elengedése is szerepel a szerdán beterjesztett, "Egyes törvényeknek Magyarország versenyképessége javítása érdekében történő módosításáról" című 14 oldalas törvényjavaslatban. Tulajdonképpen ez az első eleme a versenyképességi reformoknak, amitől a kormány azt várja, hogy könnyebb lesz a vállalkozások élete és előrébb lép hazánk a nemzetközi rangsorokban.
Új működési modell bevezetését tervezi a kormány a szennyvíz-, ivóvíz-, gáz-, áramszolgáltatás, a távfűtés, hulladékkezelés és a közétkeztetés területén - jelentette ki Lázár János kedden Hódmezővásárhelyen.
Több szolgáltató is ajánlatot adott be a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalhoz (MEKH) a csütörtöki határidőig, hogy vállalná az ellehetetlenült Energetikai Központ Zrt. fogyasztóinak áramellátását. Az E.ON közleményben tudatta az MTI-vel, hogy maga is az ajánlattevők között van.
Feje tetejére állhat a magyar közműellátás januártól egy nemrég bevezetett szabályozási változás miatt, ami szerint minden szolgáltatónak egy-két elérhető céggel kellene auditáltatnia a számlázási rendszerét. Az új szabályozás életre hívása megalapozatlan, nem életszerű elemeket tartalmaz, és felesleges többletterhet ró az ellátási rendszerekre, vagyis jól példázza a szakmai és szabályozói oldalak közötti egyeztetést nélkülöző jogalkotást.
Sikerült ledolgozni a korábbi esés egy részét.
Kupjanszk közelében történt az összecsapás.
Hamarosan újabb szavazás jön.
Az első francia kontingens már elhagyta az afrikai országot.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?
Kik kísérték el a politikust?