A Spirit Airlines, az amerikai diszkont légitársaság csődvédelmet kért, miután évek óta növekvő veszteségekkel, egy meghiúsult fúzióval és változó fogyasztói igényekkel szembesült. A cég bejelentette, hogy előzetes megállapodást kötött kötvénytulajdonosaival, és 300 millió dolláros adósságfinanszírozást szerzett. A légitársaság közlése szerint a normál működés folytatódik, és az ügyfelek továbbra is foglalhatnak járatokat - írta a Cnbc.
Pénteken leminősítette a Masterplastot és a kötvényeit a Scope Ratings a társaság romló hitelmutatóira hivatkozva. A vállalat és a kötvények CCC besorolást kaptak, ami annak fényében érdekes kérdéseket vet fel, hogy az MNB Növekedési Kötvényprogramjában való részvétel feltétele az, hogy legalább B- legyen a hitelminősítősi besorolás, ehhez képest a Masterplast már alacsonyabb kategóriában szerepel. Nem kis összegről van szó, hiszen a társaság összesen 15 milliárd forintnyi kötvényt bocsátott ki az NKP keretein belül, a kérdés, hogy mi lesz ezek sorsa.
Ma esti közleményében a Masterplast közölte, hogy a Scope Ratings leminősítette a vállalatot és Növekedési Kötvényprogramban kibocsátott kötvényeit, és további lehetséges leminősítést helyezett kilátásba - derül ki a BÉT közleményéből.
A japán államkötvények hozamai pénteken emelkedést mutattak, amit a gyengülő jen és az amerikai jegybank elnökének szigorúbb hangvétele is befolyásolt. A piac egyre nagyobb esélyt lát arra, hogy a Bank of Japan (BOJ) hamarosan kamatot emelhet.
A sorozatosan besült diszkontkincstárjegy aukciók után a mai három magyar államkötvény kibocsátás erős vételi érdeklődés, terv feletti értékesítés és csökkenő hozamok mellett, azaz összességében gond nélkül lezajlott. Figyelemre méltó, hogy az 5 éves papír iránt rendkívül erős, közel tízszeres volt a túljegyzés, így az Államadósság Kezelő Központ annál és a 10 éves kötvénynél meg is emelte az elfogadott ajánlatok volumenét.
A Wall Street-i bónuszok várhatóan először emelkednek idén 2021 óta, majdnem minden ágazatban kétszámjegyű kifizetések várhatóak – írja a Bloomberg.
Október végéig a tőzsdén kereskedett alapokba történő tőkebeáramlás már most meghaladta a korábbi egész éves rekordot – írja a Financial Times.
Közel 40 éve nem volt ilyen alacsony a kamatkülönbözet az amerikai vállalati szektor és az államkötvények hozama között, ennek pedig számos implikációja van arra nézve, hogy mire kell készülnie a befektetőknek a következő években.
A szerdai kereskedésben fordult elő először hosszú idő után, hogy a piac kamatemelést kezdett el beárazni a Magyar Nemzeti Banktól a forintesést látva – vette észre a Portfolio.
Visszavonta az MBH Jelzálogbank jelzálogleveleinek a minősítését az S&P a jelzálogbank kérése alapján - közölte a kibocsátó a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Nehéz évek elé néz Javier Milei argentín elnök. Bár mindent megpróbál az argentin gazdaság helyrerázása érdekében, azonban a korábbi évek hibás kormányzati döntései akár végzetes csapást is mérhetnek rá és Argentínára is.
Újra 7% felett van az Egyesült Államokban a jelzáloghitelek kamata, holott az amerikai jegybank épp kamatcsökkentési ciklusban van.
Október 18-án végleg bezártak egy oklahomai bankot, arra hivatkozva, hogy a pénzintézet vélhetően hamis és megtévesztő banki nyilvántartásokat vezetett és különböző csalásokon keresztül igyekezte elfedni a tényt, hogy kimerült a bank tőkéje. Bár nem kapott különösebben nagy médianyilvánosságot az eset, van azonban egy hírhedt megmondóember, aki szerint ezzel az üggyel el is kezdődött a pénzügyi rendszer összeomlása.
A Federal Reserve több mint egy év szünet után szeptemberben újra csökkentette az irányadó kamatot, amit az infláció lassulása tett lehetővé. A további kamatvágásokra irányuló várakozás segíthet stabilizálni a gazdasági növekedést az USA-ban és enyhítheti a globális pénzügyi környezetet, ami a feltörekvő piacok számára is kedvező hatású lehet. Mindez egy puha landolást vetít előre, így elkerülhető a recesszió az Egyesült Államokban. De milyen hatása lehet a lazítási ciklusnak a kötvényekre és a részvényekre?
Október végére 4,3% fölé emelkedett az amerikai 10 éves kötvény hozama, ami szeptember közepén még csak 3,6% volt, azaz mintegy 70 bázispontos hozamemelkedés tanúi lehettünk alig több, mint egy hónap alatt. Történt mindez annak ellenére, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) megkezdte a kamatvágási ciklusát és azonnal a korábban jellemző mérték kétszeresével, 50 bázisponttal csökkentette az irányadó alapkamatot. A hozamemelkedés komoly meglepetésként érheti a (kis)befektetőket, ennek hatására ugyanis a kötvényekben tartott megtakarítások értéke jelentős mértékben csökkent.
Érdekes kettősség uralta a piacokat októberben: miközben a részvények tovább meneteltek, a kötvények csúnya pofont kaptak. A hazai portfóliómenedzserek azonban nem ijedtek meg: miközben a piacokon úgy tűnik, most mindenki zárja a pozícióit az amerikai elnökválasztás előtt, a friss portfólió-ajánlókban újabb befektetési lehetőségeket mutatnak be a magyar profik.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
Trumppal új világ jöhet.
A jegyzés napokon belül, a tőzsdei kereskedés heteken belül megkezdődhet a részvényekkel.
Így alakul idén a Budapest körüli lakáspiac.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?