Nagyon úgy néz ki, hogy a rossz időjárási viszonyok miatt egy újabb orosz tankerhajó kezdett el süllyedni a Kercsi-szoros északi oldalán.
Miközben egyre hatalmasabb mértékű a műanyagszennyezés, hiszen gyakorlatilag nincs már a világnak olyan része – ideértve a vizeinket, a talajt és az emberi testet is –, ahol ne lenne jelen mikroszennyezőként a műanyag, az elmúlt két évben heroikus nemzetközi diplomáciai erőfeszítések irányultak arra, hogy létrejöjjön egy globális egyezmény a műanyagok gyártásának, használatának és újrahasznosításának szabályozására. A tudomány most is irányt mutatott, hiszen a műanyagszennyezéssel kapcsolatosan tudományosan igazolt növekvő ismeretek ráirányították a politikusok és a közvélemény figyelmét erre a problémára, és ez megnyitotta az utat egy globális egyezmény kidolgozása és remélhetőleg az ezt követő erőteljesebb szakpolitikai beavatkozások előtt. A műanyagszennyezésről szóló nemzetközi egyezmény kidolgozását célzó tárgyalások ötödik fordulóját november végén a dél-koreai Puszanban tartották, amely szomorú, de nem meglepő módon eredménytelenül zárult.
Kína, a világgazdaság meghatározó szereplője jelenleg jelentős gazdasági, demográfiai és geopolitikai kihívásokkal néz szembe. A helyzetéről szóló előadások, cikkek és elemzések meglepően széles spektrumban találgatják jövőjét, az összeomlás felé haladó és a világhatalmat megcélzó birodalom között. A következőkben részletezzük az ország fejlődésének kulcskérdéseit, és elemezzük a lehetséges jövőképet, különös tekintettel a világgazdasági hatásait tekintve.
Több európai országból származó ásványvíz bevizsgálásakor kiderült, hogy TFA-val szennyezett, amely egy mérgező "örök vegyi anyag" és világszerte riasztó mértékben halmozódik fel – írja a The Guardian.
A Nemzetközi Természetvédelmi Unió (IUCN) legfrissebb jelentése szerint a melegvízi korallfajok 44%-át a kihalás veszélye fenyegeti az éghajlatváltozás miatt. A szervezet frissített kockázatértékelése rávilágít a korallzátonyok kritikus helyzetére és sürgős cselekvésre szólít fel a fosszilis tüzelőanyagok kibocsátásának csökkentése érdekében - írta a ScienceAlert.
Kedvezőtlenül alakul a levegőminőség - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ a honlapján pénteken.
A Pest megyei közgyűlés megszavazta a Momentum előterjesztését, hogy a gödi Samsung SDI akkumulátorgyár a jövőben ne 1, hanem 2 százalékos adót fizessen – írja a Magyar Narancs.
Egy legújabb ENSZ-jelentés szerint már csak néhány év van hátra, hogy teljesíteni tudjuk, hogy a Föld átlaghőmérsékletének emelkedése ne haladja meg az 1,5 Celsius fokot, amelyet a párizsi klímaegyezményben rögzítettek. A világ azonban egyelőre „katasztrofális” hőmérséklet-emelkedés elé néz, amely akár a 3 fokot is elérheti – írja a Financial Times.
A londoni Legfelsőbb Bíróságon hétfőn kezdődik a BHP elleni per tárgyalása a 2015-ös brazil gátkatasztrófa ügyében. A felperesek, köztük több mint 600 ezer brazil állampolgár, 46 önkormányzat és mintegy 2000 vállalkozás, akár 47 milliárd dollár kártérítést is követelhetnek a világ legnagyobb bányavállalatától. A per Brazília történetének legsúlyosabb környezeti katasztrófájával kapcsolatos, amely 19 ember halálát okozta és hatalmas környezeti károkat okozott.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az utóbbi években jelentős csökkenés tapasztalható a levegőben található szálló por (PM10) mennyiségében Magyarországon, a HungaroMet adatai szerint a levegőminőség az egész országban megfelel az uniós követelményeknek – számolt be közleményében az Energiaügyi Minisztérium. Korábban több ezzel ellentétes hír is érkezett.
Kigyulladt egy olajszállító tankerhajó a Balti-tengeren, a német partok közelében – írja a ZDF.
A Földközi-tenger térségében rekordszámú tengeri teknősfészket regisztráltak az elmúlt években, ami a természetvédelmi erőfeszítések sikerét jelzi. A szakértők szerint ez a pozitív fordulat a több évtizedes kitartó munka eredménye - írta meg a The Guardian.
Nagy mennyiségű, nyersolajnak tűnő anyag ömlött egy mezőgazdasági területeken folyó csatornába a kiskunmajsai termálfürdő közelében – adta hírül a Greenpeace Magyarország Facebook-oldalán.
Kiürítési parancsot adtak ki egy Ohio államban található kisváros lakosságának, miután egy veszélyes anyagokat szállító vonat balesetet szenvedett.
A washington-i Center for American Progress (CAP) intézet friss kutatása szerint a jelenlegi amerikai Kongresszus 23 százaléka klímatagadó nézeteket vall. Ez az 535 fős Képviselőházból 123 főt jelent. A jelenlegi tudományos konszenzussal szembemenő, a klímaváltozás tényét tagadó politikusok a jelentés szerint karrierjük során összesen 52 millió dollárt kaptak a fosszilis energiával foglalkozó vállalatoktól - írta meg az IFLScience.
Egy globális közvélemény-kutatás szerint a válaszadók 88%-a aggódik a környezet romlása miatt. Emellett a 22 ezer válaszadók kevesebb, mint 40%-a gondolja úgy, hogy a probléma orvosolható lehet technológia fejlesztésekkel - számolt be az Ars Technica.
Mutatjuk a legnagyobb dealeket.
Fontos technikai szintet készül áttörni az árfolyam.
Kérdés, mennyire fogja ezt bírni a költségvetés.
Éjszaka sem nagyon fog fagypont alá menni a hőmérséklet.
Híreink a háborúról percről percre.
Most valószínűleg lezárult az oszétiai önkéntesek története.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.