Óriási viták árán végül megszületett szerdán a politikai alku az Európai Parlament nagy pártjai között és így a mai plenáris ülésen nagy többséggel megszavazták a képviselők, hogy a kereskedelmi célú ingatlanokat és a közlekedést már 2024 elejétől, a magáncélú ingatlanokat és közlekedést pedig 2029-től vonják be a kibocsátáskereskedelmi rendszerbe. Ez azt jelenti, hogy akkortól már anyagi következménye lesz a klímaszennyezésének. Mindez a 2030-as és 2050-es uniós klímacélok egyik mérföldkövének számító terület, amelyet a magyar kormány eddig hevesen ellenzett az EU-csúcsokon is, de fontos, hogy most még csak az EP fogadta el a saját tárgyalási álláspontját, így tehát még csak ezután indulnak meg a tagállamokkal való tárgyalások, amelyek során a keretek még módosulhatnak.
Ma még nem kötelező a mezőgazdaság számára a kvótakereskedelemben való részvétel, de az agráriumra nehezedő egyre erőteljesebb társadalmi nyomás, és egyre magasabb szintű piaci elvárás is abba az irányba tereli a legnagyobb agrárcégeket, hogy tegyenek valamit karbonkibocsátásuk mérséklésére. A témában szakértőnek számító Vertis szerint egyaránt járható út az üvegház-gázok kibocsátásának mérséklése, és azok ellentételezése is – vélhetően a legjobb módszer pedig a két megoldás kombinálása. A karbonlábnyom csökkentése nem egyszerű, de a mezőgazdaságban is megoldható, ráadásul egyre nyilvánvalóbb piaci előnyökkel is jár.
A régió egyetlen országa, így Magyarország sem támogatja a kvótakereskedelmi rendszer kiterjesztését a közlekedési és a háztartási szektorra - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára Brüsszelben hétfőn.
Az Európai Bizottság (EB) klímavédelmi javaslatcsomagja nagy terhet jelentene a háztartásoknak, ezért ezt ilyen formában Magyarország nem tudja támogatni - mondta Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára az uniós környezetvédelmi minisztereinek nem hivatalos találkozóján kedden, a szlovéniai Brdo pri Kranjuban.
A legfrissebb jelek szerint mindössze egy 33 millió eurós tételen vitatkoznak a felek a halászat terén az EU-brit kereskedelmi tárgyalásokon, mert fokozatosan közeledtek az álláspontok az átmeneti időszak végső napjaira - derül ki a Bloomberg kedd délelőtti információiból.
A Volkswagen konszern már csak "néhány grammnyira" van az uniós szén-dioxid-kibocsátási normák teljesítésétől Herbert Diess vezérigazgató szerint.
A Brexit elszúrta a világ egyik legmegbízhatóbban működő tőzsdei sztoriját. Júniusban kell széndioxidot venni, mivel a nyári szünidők alatt kisebb mennyiséget kínálnak az aukciókon, ami árfelhajtó hatású. Ez a stratégia már több mint 10 éve konzisztensen működött, most tört meg a jó széria. – írja a Bloomberg.
A tavalyi 55 ezerről 57 ezerre emelik a Magyarországon foglalkoztatható harmadik országbeli állampolgárok kvótáját - jelent meg a csütörtöki Hivatalos Értesítőben.
Szerdán dönt az Európai Bizottság arról, hogy megindítják a három közép-európai ország ellen a pert, amiért azok nem hajtják végre az Európai Unió Bíróságának ítéletét és nem fogadják be a meghatározott számú menedékkérőt - tudta meg az Index.
A várakozásokkal összhangban lévő alku született ma meg Bécsben az OPEC ülésén, miszerint az önkéntes kitermelés-korlátozás határidejét jövő márciusról jövő év végéig kitolták. Ez azt jelenti, hogy a tavaly őszi kitermelési szinthez képest hosszabb ideig marad 1,8 millió hordóval alacsonyabb szinten a napi kitermelési volumen és fontos, hogy a mai kiterjesztéshez most is csatlakoztak a nagy OPEC-en kívüli tagállamok. Az olaj ára minimális mínuszban mozog az olajtőzsdéken.
Újabb szakaszba léptette szerdán az Európai Bizottság (EB) az uniós menekültkvótákról szóló döntés elutasítása miatt júniusban Magyarország, Lengyelország és Csehország ellen megindított kötelezettségszegési eljárást.
Az Európai Bizottság elnöke felszólította pénteken Párizsban az Európai Unió tagállamait, hogy tartsák tiszteletben a menekültek elosztására vonatkozó brüsszeli döntést. Jean-Claude Juncker arról beszélt, hogy bizonyos tagállamok nem hajtják végre azt a döntést, amely 160 ezer menekült uniós tagállamok közötti szétosztásáról szól.
Az Európai Bizottság nem áll el a kötelező uniós kvótarendszerre vonatkozó tervektől annak ellenére, hogy egyesek így értelmezték a brüsszeli testületet vezető Jean-Claude Juncker múlt heti kijelentését, miszerint a szolidaritásnak szívből kell jönnie, nem lehet kierőszakolni - jelentette ki Margaritisz Szkínász, az Európai Bizottság szóvivője hétfőn Brüsszelben.
Indokolt esetben fenntartja magának a reagálás jogát az Európai Bizottság a migrációs témában október 2-án tartandó magyarországi referendumra - közölte szerdán Dmitrisz Avramopulosz a BruxInfo beszámolója szerint. Egyben kijelentette: nem támogatja a rugalmas szolidaritás koncepcióját.
Eddigi tavaszi ülésszakának leghosszabbra tervezett ülésével folytathatja munkáját mától az Országgyűlés, a képviselők hét egymást követő munkanapon tanácskozhatnak a tervek szerint.
Azok a kormányok, amelyek nem vállalják fel a menekültválság többrétű terheinek megosztását, "kizárják magukat a schengeni övezetből", azaz Németországnak az övezet szűkítésében kell gondolkodnia - többek között ezt jelentette ki Angela Merkel egyik legközelebbi bizalmasa, külpolitikai tanácsadója a Figyelőnek adott interjúban akkor, amikor a minap villámlátogatáson Budapesten járt.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Szakértők szerint több legyet is ütött egy csapással Kijev.
Az uniós támogatások így is felülmúlják az Egyesült Államok kifizetéseit.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?