Tényleg olyan hatalmas a magyar bankok nyeresége? - A válasz nem is olyan egyszerű

Tényleg olyan hatalmas a magyar bankok nyeresége? - A válasz nem is olyan egyszerű

Még soha nem volt ekkora a magyar bankok nyeresége – járta be a hír a médiát az elmúlt hónapokban, az adatok közzététele napján mi is beszámoltunk a tavalyi 1451 milliárdos szektorszintű profitról, amely kimagasló, 21%-os tőkearányos megtérülést jelentett. Már akkor felhívtuk a figyelmet a jobbára felfelé torzító egyedi hatásokra, majd azóta több piaci figyelemfelhívás is napvilágot látott arról, hogy ezek nélkül nem is számít magasnak a bankok megtérülése. Mostani cikkünkben arra a következtetésre jutunk, hogy a megtérülés alacsony vagy magas voltának a megítélése nagyon nem egyértelmű: elsősorban attól függ, meddig merészkedünk el a bankok nyereségének a részekre bontásában.

Lassult a termelékenység növekedése az USA-ban

Az Egyesült Államokban a nem mezőgazdasági munkavállalók termelékenységének növekedése jelentősen lassult, ami a munkaerőköltségek emelkedéséhez vezetett. A Munkaügyi Minisztérium Statisztikai Hivatalának csütörtöki közleménye szerint az egy munkavállalóra jutó órabéres teljesítmény 0,3%-kal nőtt évesített ütemben, szemben az előző negyedév 3,5%-os növekedésével.

Apelso Capital: még talán rúghat párat ez a nagy bika

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Apelso Capital Alapkezelő írását olvashatják:

Bezuhant az urán ára

Bezuhant az urán ára

A kereslet-kínálati rés várt kitágulásának köszönhetően elképesztő ralit láthattunk a mögöttünk álló hónapokban az uránnál, az elmúlt hetekben azonban valósággal beszakadt a sugárzó érc jegyzése.

Itt a három halálos csók, ami mindent megváltoztat a piacon

Itt a három halálos csók, ami mindent megváltoztat a piacon

Az egyrészről 2023 eleje óta, másrészről tavaly október vége óta tartó technológiai bikafutás komoly akadályokba ütközött a múlt héten. Három halálos csókot is kapott a piacnak ez a szegmense. Egyrészt “a káprázatos hetes” két és fél tagja már kifejezetten lefelé vezet. Másrészt láttunk egy szupernóva-robbanásra hasonlító jelenséget az Nvidia részvények pénteki kereskedésében. Harmadrészt egy nagyon ritka és az esetek döntő többségében működő trendzáró mintázatot kapott szintén pénteken a Nasdaq-100 index.

Elszállt az OTP - Meddig tart a nagy menetelés?

Elszállt az OTP - Meddig tart a nagy menetelés?

Szűk másfél év alatt megduplázódott az OTP árfolyama, ami egyre magasabb csúcsokat dönt, ma is húztak rajta közel 3 százalékot ezzel majdnem két éves csúcsra emelkedett az árfolyam. A trend egyértelműen felfelé van, jöhetnek még nagyobb csúcsok, lassan viszont érik egy korrekció, mutatjuk, mire érdemes figyelni.

Pocsék ipari adat érkezett

Pocsék ipari adat érkezett

Novemberben az ipari termelés volumene jelentősen, 2,3%-kal kisebb volt, mint egy hónappal korábban - jelentette a KSH. A nagy esés az éves indexre is kihat: a szektor teljesítménye 5,6%-kal marad el az egy évvel korábbitól.

Accorde: tovább tépték a piacokat decemberben

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Accorde Alapkezelő írását olvashatják:  

Visszatért a félelem a tőzsdékre - Mi jön most?

Visszatért a félelem a tőzsdékre - Mi jön most?

A technológiai részvények vezetésével rég nem látott mélyrepülésnek lehetünk szemtanúi a tőzsdéken, miután az amerikai gazdaságból érkező erős számok, a vágtató kötvényhozamok, valamint a nagy technológiai vállalatok jövőbeli eredményességével kapcsolatos bizonytalanságok is fejfájást okoznak a befektetőknek a mesterséges intelligencia őrület lecsengése mellett. Ennek apropóján pedig megnéztük, hogy mire számíthatnak a befektetők a következő időszakban. 

Hasonló témákról, többek között a magyar és külföldi részvényekről a Portfolio Investment Day 2023 befektetői eseményen is szó lesz.

A magyar tőzsde nagy sztár - Miért választották le a világról?

A magyar tőzsde nagy sztár - Miért választották le a világról?

A magyar tőzsde idén az egész világon az egyik legjobban teljesítő, nagyrészt azért, mert nagyot ment az OTP és a Telekom. Ami ennél is érdekesebb, hogy miközben az elmúlt hónapokban elromlott a nemzetközi befektetői hangulat, a magyar piac még mindig a történelmi csúcs közelében áll. Mutatunk néhány magyarázatot erre az anomáliára.

Hasonló témákról, többek között a magyar és külföldi részvényekről a Portfolio Investment Day 2023 befektetői eseményen is szó lesz.

Zuhan az Amazon - Ki tudja, hol áll meg?

Zuhan az Amazon - Ki tudja, hol áll meg?

Az elmúlt napokban igencsak rájárt a rúd az Amazonra: a számottevő nemzetközi hangulatromlás mellett a vállalat részvényeinek esését tovább gyorsította, hogy hatodmagával ismét vizsgálat tárgya lett a vállalat az Európai Unióban, miután a blokk a tech-óriások digitális dominanciája ellen igyekszik fellépni. Emellett pedig a hangulatromlással együtt úgy tűnik, hogy a mesterséges intelligencia bumm is kezd alábbhagyni a tőzsdéken. Éppen ezért megnéztük, hogy milyenek lehetnek az Amazon kilátásai a következő hónapokban, és hogy hogyan vélekednek az elemzők a vállalat részvényeiről a jelenlegi árfolyamszinteken.

Többek között a mesterséges intelligenciához köthető befektetésekről is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.

Accorde: megérkezett a várva várt korrekció

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban a Accorde Alapkezelő írását olvashatják:

Elképesztő, ami az Opus részvényeinél folyik

Elképesztő, ami az Opus részvényeinél folyik

Reggel a Portfolio is beszámolt róla, hogy a nyitást követően az Opus részvényei már közel 20 százalékos mínuszban is voltak, miután június óta már csaknem négyszeresére emelkedtek a cég papírjai. Rövid időre a déli órákban úgy tűnt, hogy megállhat az esés, délután azonban újabb kör következett lefelé, a kereskedés egy pontján pedig már több mint 30 százalékos mínuszban is voltak az Opus részvényei. A kiemelkedő forgalom mellett pedig a volatilitás is jócskán megnövekedett.

Gyülekeznek a viharfelhők - A márciusi bankpánik óta nem volt ilyen pocsék hete a tőzsdéknek

Gyülekeznek a viharfelhők - A márciusi bankpánik óta nem volt ilyen pocsék hete a tőzsdéknek

A márciusi bankpánik után rendkívüli 5 hónap következett a tőzsdéken, amelyet leginkább a világjárvány kitörését követő erőteljes felpattanáshoz lehetne hasonlítani. Az utóbbi időben ugyan már valószínűsíthető volt, hogy elkezdődhet a korrekció, végül ez csak azután indult meg, miután a Fitch megvonta az amerikai államadósságtól a legmagasabb besorolást. Az elmúlt napokban sorra érkeztek a rossz hírek, amik hatására március óta a legrosszabb hetüket zárták az amerikai tőzsdék.

Ismét elbántak az amerikai tőzsdékkel

Ismét elbántak az amerikai tőzsdékkel

A magyar tőzsdén eséssel indult a nap, a nap végére azonban történelmi csúcsra ért a BUX, az európai tőzsdéken délutánra elfogyott a lendület, az amerikai tőzsdék pedig mínuszban zártak, miután a vártnál erősebb feldolgozóipari adatok tovább erősítették a tartósan magasabb kamatokkal kapcsolatos várakozásokat.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kiderült: Magyarország történelmi méretű segítséget nyújt Ukrajnának
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.