Az idei év legnagyobb tőzsdei bevezetése lehet az Egyesült Államokban a Klarna IPO-ja. Európa egykor legértékesebb fintech startupja már dolgozik az ügyön - számolt be a Bloomberg.
Sebastian Siemiatkowski alapító-vezérigazgató szerint a Klarna, a svéd fintech, hamarosan tőzsdére léphet az Egyesült Államokban.
A bázeli székhelyű Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) arra figyelmeztetett, hogy a "buy now, pay later" (BNPL) szolgáltatások növekvő népszerűsége kockázatot jelenthet a pénzügyi stabilitásra - jelentette a Bloomberg.
A Klarna BNPL-társaság október 17-én indult el a magyar piacon, az induló partnerek mellett egy újabb ismert webshopban, az About Younál is elérhető lett a részletfizetéses megoldás.
Új piaci szereplővel gazdagodott októberben a hazai "Buy Now, Pay Later" (Vásárolj most, fizess később) piac, ugyanis a Klarna nevű svéd fintech bejelentette, hogy Magyarországon is elindítja a részletfizetési szolgáltatását. Ennek apropóján megnéztük, hogy áll a hazai BNPL piac, mire lehet számítani a jövőben, és hogy egyáltalán megéri-e BNPL szolgáltatásokat használni egy-egy termék vásárlásakor. A piac mind a négy szereplőjét megszólaltattuk.
Magyarországra jön, Budapesten épít csapatot a Klarna „Buy Now Pay Later” társaság, amely Svédországból indult világhódító útjára, és Európa egyik legértékesebb unikornisaként állt a BNPL-forradalom élére. A fintech sztár, amely jelenleg mintegy 500 ezer partnerrel és 150 millió felhasználóval rendelkezik világszerte, nehéz időszakon van túl, ám a vállalat jó úton halad a nyereségessé válás felé Sebastian Siemiatkowski vezérigazgató szerint. A Klarna alapítójával a hazai piacra lépés részléteiről, a szabályozási kihívásokról, az üzleti környezetről, a hosszabb távú tervekről beszélgettünk.
A Klarna svéd BNPL-cég veszteségesi 2023 első félévében mintegy 67%-kal csökkentettek, amely leginkább annak köszönhető, hogy drasztikusan csökkentette a költségeit. Nyereségessé azonban továbbra sem tudott válni - írja a CNBC.
Miközben több BNPL társaság kivonult Európából, a BNPL-óriás Klarna erős számokról számolt be a kontinensen, a platformon keresztül értékesített áruk értéke pedig ugrásszerűen megnőtt - írja a Finextra.
Továbbra is veszteséges a svéd fintech óriás, a Klarna. A BNPL-cég tavaly 1 milliárd dolláros veszteséggel zárta az évet, amely 47 százalékkal haladta meg a 2021-es 680 millió dolláros negatív értéket - írja a Finextra.
A Klarna szakítva korábbi gyakorlatával késedelmi díjakat számít fel az Egyesült Királyságban élő ügyfeleinek, hogy ezzel is csökkentse a nem fizető hitelek állományát. Az utóbbi időben ugyanis nagyon sokan fordultak a BNPL-cég szolgáltatásaihoz, hogy a megnövekedett megélhetési költségeiket fedezni tudják – írja a Finextra.
A Klarna tovább építi vásárlási ökoszisztémáját azzal, hogy egy árösszehasonlító oldalt hoznak létre és vezetnek be több európai országban.
Megeshet, hogy szeretnénk egy ruhadarabot, egy parfümöt vagy egy háztartási eszközt vásárolni, de nincs rá elég fedezet a bankszámlánkon, vagy sajnáljuk azonnal kifizetni a termék árát. Ritka eset, hogy a kereskedő felkínálja ilyenkor a részletre vagy a halasztva fizetés lehetőségét. Ebben a piaci résben látta meg a fantáziát az ország első két lakossági BNPL-szolgáltatója (a vállalati piacon működő PastPay mellett): az InstaCash az áruhitel vagy a kereskedői részletfizetés egyszerű és digitális formájaként, az IzzyPay pedig 14 napos faktoring alapú halasztott fizetési lehetőségként tervezi elindítani a számos országban már ismert „buy now, pay later” szolgáltatását. A fizikai kereskedőhelyek rezsikihívásai és a hitelpiac lassulása ritka lehetőséget kínál az indulásukhoz. A témáról keddi Future of Finance 2022 konferenciánkon is beszélgetést hallhat a közönség.
A svéd BNPL cég, a Klarna újabb leépítési körbe kezdett négy hónappal az után, hogy elbocsátotta a munkaerejének 10 százalékát - írja a Fintech Futures.
A Klarna nettó vesztesége 2022 első félévében csaknem megnégyszereződött a nem fizető hitelek magasabb aránya, a megnövekedett személyi jellegű költségek és a piaci terjeszkedésbe történő beruházások miatt.
A Klarna frissítése lehetővé teszi, hogy a felhasználók a teljes online vásárlási előzményeiket az megtekinthessék az alkalmazásban, függetlenül attól, hogy a Klarnán keresztül vásároltak-e. Ezzel a BNPL-cég egy újabb lépést tesz afelé, hogy egy általános vásárlási applikációt hozzon létre.
A svéd Klarna megerősítette, hogy 800 millió dollárt gyűjtött be az értékeltség elég komoly csökkenése mellett.
Intenzív szakaszában van a háború.
Német katonák mehetnek akár Ukrajnába is.
Fordulnak a szelek Washingtonban.
Ütésálló, jól szervezett ágazatban is fontos a megfelelő finanszírozási háttér – a Gallus Csoport története.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?