Azonnal fizet a biztosító, ha 60 percnél többet késik a repülőgép egy fejlesztésnek köszönhetően, amely Magyarországon is elérhetővé tette ezt a fajta biztosítást. Hasonló fintech fejlesztésekről is szó lesz a Portfolio június 11-ei Financial IT rendezvényén. Részletek és regisztráció itt!
Robusztus növekedés jellemezte az elmúlt években a globális biztosítási piacot, ám az életbiztosítások szerte a világon lemaradóban vannak a nem-életbiztosításokkal szemben – mondta a McKinsey partnere, Dario Maggiora a Portfolio Biztosítás 2024 konferenciáján elhangzott előadásában. Európában a nem gépjármű jellegű vagyonbiztosításoknál jelentős az alulbiztosítottság és az ebből fakadó növekedési lehetőség.
Komoly változásokat hozhat a biztosítási piacon a pénzmosási törvény módosítása: a javaslat szerint a biztosítóknak jövő nyár közepétől kötelező lesz digitális azonosítást bevezetniük az ügyfeleik számára a törvény hatálya alá eső termékek esetében. Míg a bankszektorban már évek óta léteznek ezek a megoldások, a biztosítók nagy részének azonnal lépnie kell, hogy időben befejezzék a fejlesztést. Ha nem csupán a kötelezettség kipipálása lesz a cél, a biztosítók hatékonyabb működésével érdemi fejlődés indulhat el a digitalizáció irányába az életbiztosításoknál is.
Elindult a "Generali Ventures", a Generali Csoport 250 millió eurós kockázati tőke alapja, mellyel a biztosítócsoport célja az innovációs kezdeményezések felgyorsítása, új piacokra való belépés és további működési hatékonyság növelése - derül ki a társaság közleményéből.
2024. január 1-jétől Bacsó Gergely veszi át az Allianz Hungária Zrt. vezérigazgatói és az igazgatóság elnöke pozíciót Alexander V. Protsenkótól. A szükséges hatósági engedélyezési eljárás előkészítése folyamatban van - derült ki a biztosító közleményéből.
A hazai biztosítók medián digitális érettsége a tavalyi 62-es értékről 64-re nőtt az MNB átfogó felmérése szerint, a szektor szép lassan, de tovább haladt a fejlődés útján. A Fintech és Digitalizációs Jelentés szerint minden területen előrelépés történt a biztosítási szektor digitalizáltságában. A nem-élet típusú lakossági biztosítások digitális elérhetősége a legmagasabb, az életbiztosítás jellegű termékek esetében érdemi változás nem történt, a papírmentes működés terjed, a digitális csatornák elérhetősége visszafogottan bővült. Az MNB elemzői ugyanakkor figyelmeztetnek: a fejlesztési igények átfogó, intézményen belüli felmérésére a szektorban csak kevesen figyelnek oda, ami már középtávon a versenyképesség romlásához vezethet.
A biztosítási piacnak is fel kell vennie a versenyt az interaktív digitális megoldások terén, ha el akarja érni a Z generációt. A hazai Insurwiz startup olyan adatalapú InsurTech megoldást fejlesztett, amely a kárbejelentést és az elbírálási folyamatot is automatizálja – így gyakorlatilag a kárrendezés teljes folyamata a digitális térben megvalósítható - olvasható a K&H közleményében.
A pénzügyi világnak mindig is megvoltak a bejáratott központjai, az elmúlt évtizedben viszont új országok szálltak be a globális pénzügyi szolgáltatókért folytatott versenybe. Ezek a hubok egészen más előnyök mentén szerveződnek, mint a hagyományos pénzügyi centrumok, amely nem véletlen, hiszen gazdaságilag eltérő adottságú országokban jönnek létre. Ilyen hely a balti régió is, amelyről köztudott, hogy egy ideje már kedvelt felvonulási terepe az induló vállalkozásoknak. Legutóbbi cikkünkben a litván, ezúttal pedig az észt fintech szektor vonzerejének okait boncolgatjuk.
A fintech szektor számára 2021 volt minden idők legjobb éve, amelyhez képest 2022 fájdalmas mélyrepülést jelentett. A befektetések értéke ugyanis látványosan, több mint 50 százalékkal, csökkent tavaly a KPMG legújabb kutatása szerint. A szektort alágazatokra bontva vegyes kép tárul elénk: volt köztük olyan, amelyik megőrizte a lendületét, mások nőni tudtak, de akadtak olyanok is, amelyek jelentős visszaesést szenvedtek el. Elmondható azonban, hogy 2022 még a csökkenő befektetések ellenére is a fintech-történelem harmadik legjobb éve volt.
Nagyon változatos képet mutat a globális insurtech piac: a legfelkapottabb szerepelők között van chatbottal támogatott online biztosító, egészségügyi szuperapp és kiberbiztosítást kínáló startup is. Feltérképeztük a piacot, és összegyűjtöttük a világ tíz legérdekesebb insurtechjét.
Nagyon változatos képet mutat a közép-kelet-európai régió insurtech piaca: van köztük beágyazott biztosítást kínáló szereplő, dinamikus árazási megoldást fejlesztő szoftvercég, digitális albérlet biztosítás és egy kifejezetten a sharing economyban dolgozókra szakosodott startup is. Feltérképeztük a piacot, és összegyűjtöttük a régió tíz legérdekesebb, nem Magyarországról elindult insurtechjét.
A magas infláció és a finanszírozási költségek növekedése a biztosítási ágazatot is elérte, a szektor szereplői pedig könnyen találhatják magukat abban a helyzetben, hogy díjat kell emelniük, ezzel megkockáztatva az ügyfelek elvándorlását. A biztosítási díjak elszállását legkönnyebben a működési költségek csökkentésével, és új bevételi csatornák megnyitásával akadályozhatják meg, amelyben nagy segítségükre lehetnek a legújabb felforgató technológiák. Cikkünkben sorra vettük, milyen technológiai újításokat vethetnek be a biztosítási szektor szereplői, ha életben akarnak maradni a legzordabb körülmények között is.
A 2022 elejének globális eseményei nyomán megjelenő piaci turbulenciák és a közelgő recessziós kilátások a tavaly még hatalmas erőtől duzzadó fintech szektornak sem kegyelmeztek. A befektetések értéke ugyanis látványosan csökkent 2022 második negyedévében a KPMG legújabb kutatása szerint. Az iparágat alágazatokra bontva viszont vegyes kép tárul elénk: egyesek megőrizték a lendületüket, mások nőni tudtak, de akadtak olyanok is, amelyek körül nőtt a bizonytalanság.
Négy éve indult a Cherrisk, a UNIQA insurtech-projektje, amely - bár nehéz gazdasági helyzetben indult - szép eredményeket tudott elérni, és úgy tűnik, a 200 éves biztosító digitális transzformációjának a motorja lesz majd a jövőben. Kurtisz Krisztián, a CHERRISK CEO-ja és az UNIQA csoport Retail és Digitális biztosításaiért felelős vezetője a Biztosítás 2.0 modellről és a CHERRISK mérföldköveiről beszélt a cég elindulásának 4. évfordulóján.
Még mindig túl sokan élnek pénzügyi szolgáltatások nélkül a világon, amely komoly akadályt gördít a szegénység és az egyenlőtlenségek felszámolása érdekében tett erőfeszítések elé. A pénzügyekből kiszorult emberek szinte képtelenek kitörni a hátrányos helyzetükből, hiszen egyebek mellett nem jutnak sem hitelhez, sem biztosításhoz. A nagyobb bankok gyakran nem is akarnak eljutni a szegényebb rétegekhez, mert ez csak ritkán jövedelmező. Ezen segíthet a pénzügyi technológia, amely skálázhatóvá, gyorsabbá és olcsóbbá teheti az alapvető szolgáltatásokat.
Az Allianz Hungária bejelentette: a blokklánc-technológiát és okosszerződéseket utasbiztosításaiban, repülőgépjáratok törlése esetén hasznosítják - derül ki a biztosító közleményéből.
Nő a szálló por koncentrációja.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Állítják, hogy bizony Trump bizalmasa is ott volt.
Enyhülhetnek a tőkekövetelmények.
Milyen ballasztok lassítják a gazdaságot?
A hatásokat elemezzük.
Lehet izgulni.