A bejövő adatok alapján a munkaerőpiac erősnek tűnik, a feldolgozóipari kilátások pedig javulnak. Kérdés, hogy a jegybank hogyan értékeli majd ezeket az adatokat, mert a bejövő adatok alapján nincs szükség továbbra agresszív monetáris lazításra.
A kínai befektetők nagy volumenben vásárolták az Alibaba részvényeit, mivel a hongkongi tőzsdén jegyzett papírok most először váltak közvetlenül elérhetővé számukra, írja a Bloomberg.
Nyomás alatt állnak az európai autógyártók, az eladások, főleg az elektromos autóké nem egészen úgy alakul, ahogy a menedzsmentek tervezték, a költségek magasak, a marzsok szűkülnek. Látják ezt a befektetők is, több autógyártó részvényében nagy shortállomány alakult ki, írja a Bloomberg.
Történelmi nap volt a kedd a tőzsdéken, soha nem esett még akkorát egy vállalat értéke, mint aznap az Nvidiáé. Az amerikai chipgyártó akkorára nőtt, hogy önmagában piacmozgató.
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban a Hold Alapkezelő írását olvashatják:
Az elmúlt két napban nagyot emelkedett az Opus árfolyama, ráadásul kiugróan magas forgalom mellett veszik a papírokat. Mutatjuk, mi áll az emelkedés mögött.
Az izraeli tőzsde pozitív hangulatban kezdte a hetet, miután az ország sikeresen elhárította a libanoni rakétatámadást. Izraelben a tőzsde nyitva van vasárnap.
Egyelőre az európai befektetők látják a kárát annak, hogy Amerikában májusban új elszámolási rendszer lépett életbe az értékpapírpiacon. Az EU-ban székhellyel rendelkező S&P 500 indexkövető alapok és ETF-ek összesített hozama május vége és augusztus 3. között 20 bázisponttal alacsonyabb volt, mint az USA-ban székhellyel rendelkező termékeké – írja a Financial Times.
Optimistábbak lettek az amerikai fogyasztók a gazdaság kilátásaival kapcsolatosan. A jövőbeli kilátások tekintetében optimistábbak lettek az amerikai háztartások, ezért az egész fogyasztói bizalmi index is javulni volt képes. Az inflációs várakozások nem változtak érdemben. Az adat kedvező a Fed számára, hiszen a kedvezőbb fogyasztói hangulat horgonyzott inflációs várakozásokkal párosul.
Nagy zuhanás néhány nap alatt, közben extrém a befektetői pesszimizmus, túladottak a piacok, és még a félelemindex is bejelzett. Érdemes már bevásárolni a tőzsdéken?
A forint szerdán is tovább esett az euróval szemben, a jegyzések 396 felett is jártak, azaz újabb háromhetes mélyponton járt a magyar fizetőeszköz, aztán késő délután volt egy hirtelen erősödés 394-ig. Ez az esti Fed-döntés előtti, illetve hónap végi pozíciózárásokkal is összefügghetett. Aztán este a Fed kamatdöntése a vártnak megfelelően alakult, Jerome Powell jegybankelnök sajtótájékoztatójának üzenetei pedig nem hoztak érdemi kilengéseket a devizapiacokon, így a forint is lényegében oldalazott az euróval szemben.
A Bank of Japan (BOJ) szerdán váratlanul kamatemelést hajtott végre, és részletes tervet mutatott be a tömeges kötvényvásárlások lassítására.
A vártnál jóval gyengébb magyar GDP-adatra megütötték a forintot: az euró jegyzése 395 felett, háromhetes forintmélyponton járt a késő esti órákban. A lengyel fizetőszköz erősödése miatt a zloty-forint keresztárfolyamban is érdemi elmozdulást láthattunk a nap folyamán. A hét további részében a Fed és a BoJ kamatdöntése érdekes mozgásokat hozhat a devizapiacokon.
A német gazdaság kilátásai továbbra is borúsak, miután a legfrissebb felmérések szerint az üzleti morál jelentősen romlott júliusban. Az Ifo intézet által közzétett adatok alapján az üzleti klímaindex 87 pontra süllyedt a júniusi 88,6 pontról.
Bár nap elején még folytatódott napok óta tartó forinterősödés, a nemzetközi tőkepiaci hangulatromlás miatt napon belül fordult a forint, és végül a szerdai záróérték közelében fejezte be a kereskedést.
Az elmúlt évek megmutatták, hogy egyre inkább a makrogazdasági események mozgatják a részvénypiacokat. Azonban átlagos befektetőként elsőre nem könnyű megérteni, hogy a bejövő gazdasági adatok hogyan hatnak a profitvárakozásokra és befolyásolják a részvénypiaci elemzők gondolkodását. Főleg annak fényében, hogy az USA-ból havonta, több, mint 50-féle fontosnak vélt adat érkezik. Ebben a cikkben bemutatunk egy módszert, aminek köszönhetően ki tudjuk válogatni azt a néhány gazdasági adatot, amire igazán érdemes figyelni, ha a profitkilátások alakulását szeretnénk megérteni.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?