A Hilton a mai napon megerősítette DoubleTree by Hilton hotelportfóliójának bővítését: hat új európai szállodát jelentettek be, ezek Magyarországon, Olaszországban, Franciaországban, Romániában, Hollandiában és Németországban nyitnak meg - áll a hotellánc közleményében. A hazai új egységet Budán fogják megnyitni, várhatóan jövőre.
Úgy tűnik kezd egyre inkább nosztalgikus megítélés alá esni a szocializmus sokat kritizált, sokak által kifejezetten rondának tartott építészeti stílusa. A Fővárosi önkormányzatnál élen járnak ebben, ugyanis egy új tervezet szerint közel 180 darab, elsősorban 1945 és 1980 között épült ingatlant vennének helyi védelem alá - írja a pestbuda.hu. A listán olyan ikonikus épületek is szerepelnek, mint a budavári Hilton hotel épülete, de lakótelepek és munkásszállók is bekerültek.
Több szektorban is drámai hatása volt a koronavírusnak, de a hotelüzemeltetők egyértelműen a válság legnagyobb vesztesei közé tartoznak. Miközben 2019 még az üzleti utazás és szállásadás reneszánszáról, a nagyvárosokban elburjánzó és sok szempontból már kezelhetetlen turizmusról szólt, 2020 elején több desztinációban egyik pillanatról a másikra szűnt meg a nemzetközi turizmus, a lezárások miatt pedig egyre több országban a belföldi turizmus előtt is bezárták a kapukat, a szállásadás hónapokig szünetelt. A nagy szállodaláncok bevételei tavaly gyakorlatilag lefeleződtek, a költségeket viszont nem sikerült időben lefaragni (sok esetben lehetetlen is), a hotelüzemeltetők jellemzően veszteségessé váltak. A kilátások sem túl rózsásak, bár a széles körű vakcinálás miatt vélhetően hamarosan újra fogadhatnak vendégeket a most még tartalék lángon üzemelő hotelek, legalább 2-3 évre lesz szükség ahhoz, hogy a bevételek a válság előtti szintre emelkedjenek, több hotellánc akár évekig veszteségesen működhet.
Cikksorozatunkban megvizsgáljuk azokat a szektorokat, amelyeket a legsúlyosabban érintett a globális koronavírus-járvány és az azt követő lezárások, illetve azt is megnézzük, hogy akadnak-e izgalmas befektetési lehetőségek a szétütött szektorok vállalatai között.
Megszűnik a főváros pesti oldalán, a Westendben működő Hilton, jövő nyáron egy üzleti szálloda, a Crowne Plaza Budapest márka veszi át a helyét. Az új brand az InterContinental Hotels Group alá tartozik - derül ki a Gránit Pólus közleményéből.
A koronavírus járvány – annyi minden más mellett – a szállodaipart is jelentősen megviselte az elmúlt hónapokban, számos hotellánc bezárásra vagy jelentős profilátalakításra kényszerült. Van azonban egy alapvető ok, amibe kapaszkodva reménykedhetnek a középtávoli jövővel kapcsolatban az iparág érintettjei és foglalkoztatottjai, ez pedig a következő: az emberek mindig is társas lények voltak, és azok lesznek a jövőben is.
Budapesten kívül több potenciális vidéki városban is potenciált lát a Hilton szállodalánc – mondta Simon Vincent, a globális hálózat Európa, Közel-Kelet és Afrika régiójának elnöke a Portfolionak adott interjújában. A munkaerő megtartására és az üzleti turizmus fejlesztésére vonatkozó kérdéseinkre sajnos nem kaptunk választ.
Korábban már beszámoltunk róla, hogy megnyitotta első szállodáját a Hilton Garden Inn Budapesten, a Magyar Állami Operháztól alig 100 méterre. A 214 szobás új szálloda a Hilton harmadik egységeként csatlakozik a lánchoz tartozó már meglévő két hotelhez. A szálloda bejárásán voltunk, íme a legújabb fotók az elkészült szállodáról, a szobákról és a panorámás tetőteraszról.
Két hete számoltunk be róla, hogy megnyitotta első szállodáját a Hilton Garden Inn Budapesten, a Magyar Állami Operháztól alig 100 méterre. A 214 szobás új szálloda a Hilton harmadik egységeként csatlakozik a lánchoz tartozó már meglévő két hotelhez. A Booking.com-on már látványtervek is elérhetők a legújabb Hiltonról.
Első szállodáját nyitotta meg a Hilton Garden Inn Budapesten, a Magyar Állami Operháztól alig 100 méterre. A 214 szobás új szálloda a Hilton harmadik egységeként csatlakozik a lánchoz tartozó már meglévő két hotelhez - szerepel a Property Forum cikkében.
Leginkább a munkaerőköltségek eltérése miatt tapasztalhatjuk azt a jelenséget, hogy egy szállodalánc két, szinte ugyanolyan felszereltségű szobájának más az ára két különböző országban. Mivel két azonos szolgáltatásról van szó, amelyek csupán a lokációban térnek el egymástól, készítve egy leegyszerűsített ún. "szálloda-indexet" megnéztük, hogy mennyivel drágább egy szállodai szoba átlagára az európai nagyvárosokban, Budapesthez képest. A kapott eredmények érdekessége, hogy nem az átlagbérek tekintetében az egyik leggazdagabbnak nevezhető Luxemburgban, vagy Finnországban voltak a legdrágábbak a hotelszobák.
Masszívan eladósodott a kínai HNA, ezért úgy döntött, hogy világszerte több részesedésétől, így a Hilton-részvénycsomagjától is megválik.
Befejeződött a Hilton Budapest harmadik ütemének felújítása. A felújítás során a mostani szakaszban 93 hotelszobát és egy báltermet modernizáltak, valamint helyet kapott egy több egységből álló konferencia-központ is. A 322 szobás komplexum teljes felújítása várhatóan 2018 áprilisában fejeződik be és teljes költsége eléri majd a 10 milliárd forintot.
Franchise-megállapodás keretében nyit Budapesten szállodát az Accent Hotel Management. A Hilton Garden Inn Budapest City Centre nevű 214 szobás szálloda a Hilton harmadik egysége lesz Budapesten.
Felpörögtek a vállalati gyorsjelentések Európában és Amerikában is, ezekből szemezgettünk.
Az államfő ismét Marcel Ciolacut jelölte miniszterelnöknek.
Megérkezett a CIB Családi Flottacsomag.
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Több papír árfolyama is jelentős emelkedésben van.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?