Megjött a várva várt kamatdöntés - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Megjött a várva várt kamatdöntés - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Az európai tőzsdéken pozitív hangulatban telt a kereskedés az EKB kamatdöntését és Lagarde sajtótájékoztatóját követően, míg az amerikai indexek minimális elmozdulással nyitották a csütörtöki kereskedést, majd emelkedni kezdtek. Volt ma még amerikai termelői inflációs adat is, ami a várakozásoknál gyorsabb növekedést mutatott.

Betonfal előtt ácsorog a forint az adat után

Betonfal előtt ácsorog a forint az adat után

A héten a javuló piaci hangulat ellenére egyelőre nem tudott erősödni a forint az euróval szemben. Bár az amerikai recessziós félelmek elmúlni látszanak a hazai gazdaságról egyelőre nem érkeztek olyan hírek, amelyek a növekedési kilátások javulása felé mutatnának. A mai nap az USA-ból érkeznek ingatlanpiaci és fogyasztói bizalmi indexek, így érdekes lesz figyelni, hogy az adatok után elkezdődhet-e a forint erősödése.

Akkora a baj a magyar gazdaságban, hogy már nincs fény az alagút végén

Akkora a baj a magyar gazdaságban, hogy már nincs fény az alagút végén

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) 2024. júliusi negyedéves konjunktúrafelvételének eredményei szerint a magyar gazdaság helyzete és kilátásai jelentősen romlottak 2024 áprilisához képest. A Negyedéves Konjunktúramutató 9 pontra csökkent, ami a 2022. októberi mélypontjához hasonló értéket jelent. A jelenlegi és a várható üzleti helyzet indexe ezt megelőzően, a koronavírus-járvány alatt a 2021. januári, illetve azt megelőzően a 2014. július folyamán tapasztalt értékekhez áll közel. A kapacitáskihasználtság átlagos értéke is csökkent. Aggasztó trend, hogy az exportra termelő vállalatok is sötétnek látják a jövőt.

Meglepő eredményeket értek el az egyik legelterjedtebb mentális betegség kezelésében

Meglepő eredményeket értek el az egyik legelterjedtebb mentális betegség kezelésében

Egy friss tanulmány szerint a helyes táplálkozást és a megfelelő mennyiségű testmozgást elősegítő életmód-terápia ugyanolyan hatékony lehet a közepes erősségű depresszió kezelésében, mint a hagyományos pszichoterápia. A kutatók azonban nem javasolják, hogy az eddig pszichológus segítségét igénybe vevő betegek önmaguk próbáljanak megbirkózni a problémával, szerintük az ideális az lenne, ha mindenki számára elérhető lenne az életmód- és pszichoterápia is - írja a The Guardian.

395 alatt a forint

395 alatt a forint

Hétfőn még erősödéssel kezdett a forint, aztán amint romlott a külpiaci hangulat, a forint is visszakanyarodott, kedden pedig a borongós külső környezet mellett újra esni kezdett, így az euróval szembeni jegyzések 396 fölé lendültek. A délelőtti eurózóna inflációs adat nem mozgatta meg a piacokat, délután viszont amellett, hogy Christine Lagarde és Jerome Powell jegybankelnökök is megszólalnak, Amerikából munkaerőpiaci adat is érkezik. Összességében az látszik, ami az előző hetekben: a dollár az euróval szemben az 1,07 körül ingadozik, és az amerikai deviza kilengéseivel a forint is hol erősödik, hol gyengül.

Ütik a forintot: visszatér a 400-as euró?

Ütik a forintot: visszatér a 400-as euró?

A forint április közepe és május vége közti erősödése után júniusban gyorsan gyengülésbe fordult: míg pár hete a 380-as euró sem tűnt elérhetetlennek, mára újra 390 fölé ütötték a forintot. Mi mozgatja az árfolyamot, milyenek a forint kilátásai? Erről lesz szó júniusi befektetői klubunkon, amelyen Signature PRO előfizetéssel rendelkező olvasóink díjmentesen vehetnek részt, regisztrációjuk után.

Most a valóság írta át a statiszikát?

Most a valóság írta át a statiszikát?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a legutóbbi kiskereskedelmi adatközlésénél visszamenőleg több évre módosított a számokon. Ez önmagában nem meglepő, hiszen a statisztikusok gyakran élnek becsléssel és ahogy egyre több adat áll a rendelkezésükre, úgy javítják a korábban közzétett adatokat. Ez a mostani kiigazítás azonban trendmódosító volt.

Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

Ez lett a világ 10 legunalmasabb városa

Ez lett a világ 10 legunalmasabb városa

Általában a világ legizgalmasabb városait szokták bemutatni a listák, melyek között például Bangkok, Párizs vagy Tokió is elférne, ezúttal viszont a The World Bucket List arra vállalkozott, hogy különböző szempontok szerint a világ tíz legunalmasabb városát gyűjtse össze.

Túl lehet a mélyponton a német gazdaság

Túl lehet a mélyponton a német gazdaság

A német Ifo-index 87,8 pontra emelkedett márciusban a februári 85,7 pontról. Bár ez érezhető növekedés, ez a szint még mindig alacsonyabb a tavaly nyáron mértnél - hívja fel a figyelmet az ING.

Egy éve nem voltak ilyen pesszimisták az európai cégek

Egy éve nem voltak ilyen pesszimisták az európai cégek

Októberben a vártnál kevésbé, de így is egy éve a legalacsonyabbra csökkent az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának (DG ECFIN) euróövezeti gazdasági hangulatindexe a hétfőn publikált jelentés szerint.

Nem javul a helyzet a német gazdaságban

Nem javul a helyzet a német gazdaságban

Nagyjából a vártnak megfelelően alakult az IFO index, mely minimálisan csökkent az augusztusi értékéhez képest – derül ki a hétfőn megjelent statisztikából. A mutató továbbra is azt jelzi, hogy problémák vannak a német gazdaságban, melyek egyelőre nem oldódnak meg.

Kapaszkodik a mélyből a magyar üzleti és lakossági bizalom

Kapaszkodik a mélyből a magyar üzleti és lakossági bizalom

Márciusban az üzleti és fogyasztói várakozások egyaránt sokat javultak, a GKI konjunktúraindexe ötödik hónapja emelkedik. A GKI felmérése szerint az üzleti szektoron belül az ipari és szolgáltató cégek várakozásai jelentősen javultak, az építőipar és a kereskedelem várakozásai viszont érezhetően, de ennél kevésbé romlottak. A fogyasztók már nem aggódnak jobban, mint 2020-ban, a Covid-járvány kitörésekor kialakult pánik idején. Márciusban érdemben csökkent a cégek áremelési törekvése és erősödött foglalkoztatási hajlandósága, amit a fogyasztók véleménye is visszaigazolt. Az ország gazdasági helyzetének megítélése a februárinál sokkal kedvezőbb lett az üzleti szférában és a lakosság körében is.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Jöhet a 450-es euró 2025-ben?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.