Számos gazdasági, katonai és pénzügyi jele van annak, hogy Oroszország háborúra készül a NATO-val szemben, az összecsapásra előbb sor kerülhet, mint azt sok nyugati vezető gondolná – írja friss elemzésében az amerikai Institute for the Study of War (ISW) agytröszt.
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma hétfőn ismét elkészítette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos napi jelentését, melyben ezúttal az orosz felsőoktatásban egyre jobban elterjedő militarizmusról értekeztek.
A Moszkva ellen bevezetett több tucatnyi szankció ellenére az Európai Unió és Oroszország közötti kritikus fontosságú nyersanyagok kereskedelme továbbra is érintetlen marad. Még akkor is, ha az EU különböző ágazatokra vonatkozó szigorításokkal él, 34 létfontosságú ásványi anyag folyamatosan áramlik Európába Oroszországból, és ezzel finanszírozza mind az orosz hadigazdaságot, mivel a szaktor szereplői mind a Kremlhez kötődő vállalkozások – számolt be az Investigative Europe.
Az Európai Unió tagállamainak jelentős része hétfőn bejelentette legújabb tervét, amelynek célja, hogy közösen szerezzék be a szükséges lőszert Ukrajna számára, és ezzel párhuzamosan felpörgessék az európai védelmi iparágak kapacitásait az Oroszországgal való konfrontáció új korszakára. A tervvel kapcsolatosan azonban egyre több buktatóra hívják fel a figyelmet a különböző szereplők.
A svéd állam hatvanmilliárd koronával (2200 milliárd forint) tervezi támogatni a vállalatokat és a háztartásokat, hogy enyhítse a drámaian megemelkedett energiaárak jelentette terheket - közölte szerdán Magdalena Andersson svéd miniszterelnök Stockholmban.
A világban egy nemzedék nőtt fel úgy, hogy inflációs problémákról csak szülei elbeszéléséből, illetve a történelemkönyvekből értesült. A hetvenes években még világátlagban kétszámjegyű infláció a világ fejlettebb részén már a kilencvenes évek elején alacsony egyszámjegyűvé szelídült, a fejlődő országok átlagos árszínvonal növekedése pedig nagyjából tíz évvel később mérséklődött erre a szintre. Az infláció húsz évig nem volt probléma, így az elmúlt két év ársokkja új, és ismeretlen helyzet elé állított mindenkit. A fejlett világ talán nem is szakmailag, inkább lelkileg nincs felkészülve az új valóságra, míg a kevésbé fejlett országokban, első helyen Afrikában, az élelmiszer-árrobbanás igazi társadalmi és politikai krízishez, illetve geopolitikai instabilitáshoz fog vezetni.
Három évtizede nem látott magasságba emelkedtek tavaly a világ államainak katonai kiadásai, a legtöbbet továbbra is az Egyesült Államok költötte, amelyet Kína és India követett - írta hétfőn közzétett jelentésében a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI).
Hirtelen rájöttek az Amazonnál is, hogy egy részük "elavult".
Hírfolyamunk az ukrajnai háborúról percről percre.
Megszólalt Németország külügyminisztere.
Fotókon a szükségállapotot okozó tűz.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?