Az orosz katonák új robbanószerkezeteket fedeztek fel a kurszki régióban, melyeket szerintük az ukránok szórtak szét. Az apró robbanószer az oroszok szerint még az olyan brutális eszköznél is rosszabb, mint a hírhedt PFM-1-es.
Fegyveresek tüzet nyitottak egy síita civileket szállító autóbuszra Pakisztán északnyugati részén, az Afganisztánnal határos Haibar-Pahtúnhva tartományban. A támadásban legalább 50-en vesztették az életüket – közölte az Indian Express.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Joáv Galant volt védelmi miniszter ellen háborús és emberiesség elleni bűncselekmények vádjával. A bíróság döntése szerint mindkét politikus büntetőjogilag felelős a Gázai övezetben elkövetett atrocitásokért, beleértve a polgári lakosság szándékos éheztetését is.
Oroszország elsőként fog csapást mérni a napokban Lengyelországban megnyitott rakétabázisra egy esetleges háború esetén – jelentette ki az orosz külügyminisztérium. Lengyelország erre reagálva közölte: az új létesítmény kizárólag védelmi célokat szolgál, pont olyan országok ellen, melyek felelőtlenül fenyegetnek más államokat.
Vlagyimir Putyin orosz elnök stábja azt tervezi, hogy három részre osztja Ukrajnát, ez pedig a magyar határokra is hatással lehet.
Oroszország továbbra is el akarja kerülni a nukleáris konfliktust, de csak reménykedni tud abban, hogy a Nyugat is hasonlóan érez – mondta mai sajtótájékoztatóján Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Az ukrán haderő ma újabb Storm Shadow cirkálórakétákat lőtt ki Oroszország területére – olvasható az orosz védelmi minisztérium mai jelentésében.
Donald Trump győzelmét követően meredek esésbe kezdett az arany árfolyama, ennek következtében pedig a jegyzés gyorsan távol került az októberben elért történelmi szintektől. Az orosz-ukrán háború eszkalációjával kapcsolatos erősödő félelmek hatására azonban ismét emelkedni kezdett a nemesfém árfolyama. Megnéztük, hogy mit mutatnak most a grafikonok az arany esetében.
A ma hajnali, Ukrajna elleni orosz rakétatámadás miatt a lengyel légierő vadászgépei a levegőbe emelkedtek, illetve legmagasabb készültségbe helyezték a légvédelmet is – írta meg az Ukrainszka Pravda.
Ma hajnalban történelmi támadást hajtott végre Oroszország Ukrajna ellen: interkontinentális ballisztikus rakétát (ICBM) lőttek ki Dnyipró városára. Először fordult elő a történelem folyamán az, hogy háborús helyzetben ICBM-csapás ért egy országot. Moszkva valószínűleg csak „első figyelmeztetésnek” szánta a dolgot, ha Ukrajna nem függeszti fel Oroszország területének támadását, további csapások lesznek. Racionálisan várható, hogy a Nyugat rövidtávon Ukrajna támogatásának fokozásával fog válaszolni.
Interkontinentális ballisztikus rakétát lőtt ki az orosz haderő ma hajnalban Ukrajna Dnyipró városára - olvasható az ukrán légierő ma reggeli jelentésében.
Oroszország elkezdte felhasználni a befagyasztott külföldi eszközöket, válaszul a barátságtalan országok hasonló intézkedéseire - jelentette ki Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter szerdán a Rosszija 1 tévécsatornán.
Az Egyesült Államok újranyitja kijevi nagykövetségét, de figyelmeztette alkalmazottait, hogy figyeljék az orosz támadásokról szóló figyelmeztetéseket.
Tegnap számos ukrán portál beszámolt arról, hogy az orosz haderő valószínűleg interkontinentális ballisztikus rakétákkal célozta be Kijevet, ezen belül is az RSz-26 Rubezs típusú közepes hatótávolságú ICBM-et helyezték tűzkészenlétbe. Megválaszoltuk a fő kérdéseket a fejleménnyel kapcsolatosan.
Az orosz védelmi minisztérium egy új, 2045-ig szóló világrendre vonatkozó tervet készített, amely magában foglalja Ukrajna három részre osztását is. Az Interfax ukrán hírügynökség november 20-i jelentése szerint Moszkva ezt a tervet az amerikai vezetés tudomására kívánja hozni - jelentette a Kyiv Independent.
Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Több probléma is felmerült.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?