Az orosz parlament alsóháza, az Állami Duma, új törvénytervezetet javasolt, amely szigorú büntetéseket helyez kilátásba azoknak a katonáknak, akik az ukrajnai harcok során okostelefonokat használnak. A TASZSZ állami média jelentése szerint a lépés célja, hogy megakadályozza az elektronikus eszközök által okozott biztonsági kockázatokat, amelyek elárulhatják a katonák helyzetét a harctéren - tudósított a CNN.
Az orosz siklóbombák hónapok óta komoly gondot okoznak Ukrajna védőinek, nemrég egy olyan videó jött, amelyen jól látható, milyen pontosak és pusztítóak ezek a fegyverek.
A balti országok miniszterei szerint az oroszok okozta GPS-zavarok légi katasztrófa veszélyét hordozzák magukban, nemrég a navigációs jelek zavarása miatt két finn járat kényszerült visszafordulni útközben – írja a Financial Times.
Oroszország a harkivi régió határában állította fel az egyik legmodernebb GPS-zavaró berendezését, a több millió dolláros eszközt, azonban egy GPS-vezérelte drón semmisítette meg.
A német védelmi minisztérium csütörtöki közleménye szerint nagy valószínűséggel Oroszország felelős a balti térségben tapasztalt GPS-navigációs zavarokért – írja a Reuters.
Egyre többször fordul elő erős GPS-zavarás Lengyelország keleti részén, illetve a balti országokban. Az ISW amerikai agytröszt értelmezése szerint ennek hátterében nagy valószínűséggel a kalinyingrádi exklávéban található orosz zavaróberendezések állhatnak.
Először használta az izraeli haderő a Vasfullánk nevű irányított aknavetőt éles bevetés során – jelentette be hivatalos X-oldalán az IDF.
A Google beleegyezett, hogy 155 millió dollárt fizet, hogy rendezze a kaliforniai és magán felperesi vádakat, amelyek szerint a technológiai óriás félrevezette a fogyasztókat a helymeghatározási gyakorlatáról, és hozzájárulás nélkül használta fel az adataikat. Az Alphabet leányát azzal vádolták, hogy megtévesztette a felhasználókat, és elhitette velük, hogy ők rendelkeznek a személyes adataik felett, sőt, még azután is folytatta az egyének profilozását célzott reklámozás céljából, hogy azok lemondtak a "helymeghatározási előzményekről" - írja a Reuters.
A Európai Közlekedésbiztonsági Tanács (ETSC) szerint több uniós tagállam felhígítaná azokat a szabályokat, amely az adatgyűjtést szabályozzák a sebességkorlátozási információk digitális térképei számára. Ez a szervezet szerint visszavetné az intelligens sebességasszisztens technológia hatékonyságát.
Nemrég meglátogatott egy orosz fegyvergyárat Szergej Sojgu védelmi miniszter, ahol légibombákat készítenek fel az orosz mérnökök Ukrajna elleni bevetésre.
Az indiai kormány arra ösztönzi az okostelefon-gyártókat, hogy az országban értékesített új készülékek jövő évtől támogassák a NavIC navigációs rendszerét. A fejlesztéssel járó jelentős többletköltségek és a szűkös időkeret megijesztette az iparágat. A legnagyobb eladók, mint a kínai Xiaomi, az amerikai Apple és a dél-koreai Samsung szerint a lépés jelentős hardveres változtatásokat igényel. De mi köze van a hirtelen jött intézkedésnek az orosz-ukrán háborúhoz, Irakhoz, és az amerikai GPS-hez?
Egészen elképesztő, nehezen hihető, mindenesetre érdekes és kreatív történetet terjesztenek az oroszok a Franciaország által adományozott CAESAR önjáró lövegről. Azt állítják orosz és donbaszi médiaforrások, hogy darabonként 120 ezer dollárért eladtak nekik ukrán katonák két darab 155 milliméteres löveget azok modern, tűzvezérlő rendszereivel együtt, az oroszok pedig már haza is vitték, szét is szedték őket az Uralvagonzavod üzemeiben. Bár a sztori valószínűleg nem igaz, a háttérben egy valós kockázat húzódik meg.
Újabb, 450 millió dollár értékű fegyverszállítmányt küld Ukrajnába az amerikai védelmi minisztérium.
Gőzerővel fejlődik a kínai műholdas helymeghatározó rendszer, a tervek szerint 2020-ra kiépült a globális hálózat, ami a nagyobb pontossága miatt valódi versenytársa lehet az amerikai GPS-nek. Könnyen lehet, hogy lassan kezdhetünk ismerkedni a szóval: BeiDou. A megvalósítás jól halad, októberben két újabb műholddal bővült a rendszer, és november elsején fellőtte Kína az első geostacionárius műholdat is, felülteljesítve az idei terveket. Nem véletlen, hogy ennyire fontos Kínának a projekt, a katonai felhasználáson túl számos civil felhasználási területe van, például a kínai önvezető autók is támaszkodhatnak majd rá.
Újabb 4 rakétát bocsátott fel tegnap az Európai Űrügynökség a Galileo globális hely- és időmeghatározó rendszer kiépítésének fontos állomásaként, így már csak 2 év és elkészül a 20 cm-es, azaz a világ legnagyobb pontosságú rendszere, ami így konkurenciája lesz az amerikai hátterű GPS-nek.
Fellőtték és sikeresen pályára állították az Európai Unió saját műholdas navigációs rendszerének (Galileo) újabb négy műholdját, amelyek száma ezzel huszonhatra nőtt - jelentette be szerdán az Európai Űrügynökség (ESA).
Cikkünket folyamatosan frissítjük a dél-koreai háborús helyzet legfontosabb híreivel.
Reagálnak a cégek a gazdasági kihívásokra.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Íme a friss jelentés Magyarországról is.
Új korszakot hozhat számszédunkban az energiafüggetlenségi útlevél.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.
Érkeznek még hitelminősítői döntések.
Alakul az új magyar gazdasági vezetés.