Az Arts Economics, az Art Basel és a svájci gigabank, az UBS által támogatott, a globális műgyűjtésről szóló legfrissebb jelentéséből kiderül, mennyit költenek a szupergazdagok műtárgyvásárlásra.
A Tesla részvényárfolyamának szárnyalásával elszállt Elon Musk vagyona is. A világ leggazdagabb embere egy nap alatt 33,5 milliárd dollárral növelte vagyonát – írja a Bloomberg.
A globális műtárgypiac forgalma 4%-kal csökkent 2023-ban, mintegy 65 milliárd dollárra esett vissza az előző évhez képest. A visszaesés fő oka, hogy a legtehetősebb vásárlók visszafogták kiadásaikat - derül ki a svájci UBS bank csütörtökön közzétett műtárgy-piaci jelentéséből.
Az összességében még mindig kedvezőnek mondható piaci hangulat, az ügyfélszámlák bővülése és a friss pénzek bevonzása a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyonra is pozitívan hatott. A Portfolio friss, Privátbanki Felmérése szerint szeptember végén a magyar gazdagok számlája új mérföldkövet tudhat maga mögött, a rajtuk lévő vagyon megközelítette a 11 ezermilliárd forintot. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de voltak helycserék is a legnagyobb szolgáltatók sorában. Új szereplőként jött be mostani felmérésünkben az Apelso Wealth Management, amelynek egy főre jutó vagyonállománya egyből a második legmagasabb lett a listán.
Kína is beáll azon országok sorába, amelyek extra adókkal sújtják a szupergazdagokat. Az új terv szerint a vagyonos kínaiaknak a tengerentúli befektetéseikből származó nyereségekre kellene több adót fizetniük – írja a Bloomberg.
Ha 10 különböző szakemberrel beszélsz arról, hogy mikor válik valaki szupergazdaggá (iparági nyelven ultranagy vagyonnal rendelkező személy, vagy UHNW), 10 különböző választ fogsz kapni, de abban szinte mindenki egyetért, hogy ez a küszöb egyre feljebb tolódik – írja a Financial Times.
Az elmúlt évtizedben a "szupergazdag" státusz elfogadott mércéje drámaian megemelkedett, az 1990-es évek végi 30 millió dollárról 100 millió dollárra. Ez a centimilliomosoknak nevezett exkluzív klub az elmúlt évtizedben több mint 50%-kal nőtt, és jelenleg világszerte 29 350 olyan személy van, aki 100 millió dollár vagy annál nagyobb likvid befektethető vagyonnal rendelkezik – olvasható a Henley & Partners friss elemzésében.
Michel Barnier francia miniszterelnök 20%-os adót vetne ki a gazdag franciákra, ez egyeseket arra késztethet, hogy elköltözzenek Franciaországból, míg mások, akik esetleg fontolgatták, hogy letelepednek az országban, lemondhatnak terveikről - vélik vagyon- és adótanácsadók a Bloomberg cikke szerint.
A kínai részvénypiac gyors szárnyalása kilenc kínai milliárdost repített vissza a világ leggazdagabbjai közé – írja a Bloomberg.
Mark Zuckerberg csütörtökön először lett a világ második leggazdagabb embere, megelőzve Jeff Bezost, köszönhetően a Meta Platforms jó teljesítményének – írja a Bloomberg.
Franciaország vagyonadót vetne ki a leggazdagabb állampolgáraira, Laurent Saint-Martin költségvetési miniszter szerint az intézkedés a háztartások kevesebb mint 1%-át érinti majd – írja a Reuters.
Azt sokan tudják, kik a világ leggazdagabb emberei, de azt már kevesebben, hogy hány évesek a világ legidősebb milliárdosai. Gyűjtésünk szerint bizony bőven vannak 100 év felettiek is dollármilliárdos vagyonnal, és sokat elárul a listáról, hogy a top10-ben lévők átlagéletkora meghaladja a 99 évet.
Bernard Arnault mindeddig a legtöbb pénzt vesztő milliárdos volt az évben 24 milliárd dolláros visszaeséssel, de most, hogy Kína zöld utat adott az ösztönző intézkedések fokozására, új életre kelt Európa leggazdagabb emberének vagyona – írja a Bloomberg.
Az Egyesült Királyság "non-dom" adórendszerének tervezett módosítása jelentős hatással lehet az ország gazdaságára és ingatlanpiacára. Egy új tanulmány szerint a tehetős befektetők többsége fontolgatja az ország elhagyását, ha a munkáspárti kormány megszünteti a jelenlegi adókedvezményt - tudósított a Cnbc.
Az Oracle alapítója, Larry Ellison Bill Gatest megelőzve az ötödik leggazdagabb ember lett a világon, köszönhetően annak, hogy az Oracle részvényei 11%-kal emelkedtek a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások iránti kereslet miatt – írja a Bloomberg.
A Charles Schwab új felmérése szerint a tavalyi évhez képest 14%-kal nőtt az a vagyonszint, ami az emberek véleménye szerint szükséges ahhoz, hogy valaki gazdagnak mondhassa magát – írja a Bloomberg.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Szakértők szerint több legyet is ütött egy csapással Kijev.
Az uniós támogatások így is felülmúlják az Egyesült Államok kifizetéseit.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?