Nagyot ugrott az utóbbi években a szupergazdagok száma és vagyona. Egy friss jelentésből kiderül, hogy már 2682 dollármilliárdos él köztünk, a vagyonuk 14 000 milliárd dollárt tesz ki. Kevésbé szeretnek egy helyben ülni, körülbelül minden 15. milliárdos 2020 óta költözött már valamerre és sokan gondolkodnak abban, hogy a következő évben jelentős pénzeket fektessenek ingatlanba. A tanulmány becslései szerint nagy pénzmozgások várhatóak, a 70 éves vagy annál idősebb milliárdosok 6300 milliárd dollárt örökíthetnek át az elkövetkező 15 évben.
Reflektorfénybe kerültek a Morgan Stanley vagyonkezelési üzletágának pénzmosási kockázatai egy friss vizsgálat során. A The Wall Street Journal által feltárt információk szerint a bank ügyfeleinek jelentős része magas kockázatú kategóriába tartozik pénzmosás szempontjából, miközben a pénzintézet ellenőrzési rendszere hiányosságokat mutat - írja a Fortune.
A kínai gazdaság egyik legbefolyásosabb szereplője és egyben Kína leggazdagabb embere, Zhong Shanshan, a Nongfu Springs italgyártó cég alapítója kemény kritikát fogalmazott meg az online vásárlási platformokkal, különösen a Pinduoduóval szemben. Zhong szerint ezek a platformok árháborút indítottak, amely számos vállalatot és iparágat károsított meg, miközben az ország gazdasági visszaeséssel küzd. A milliárdos üzletember a kínai kormányt is bírálta, amiért nem tett eleget a helyzet kezelésére - írta meg a CNN.
A legfrissebb felmérések szerint az amerikaiak túlnyomó többsége nem tartja magát gazdagnak, és sokan hónapról hónapra élnek, még a magasabb jövedelműek körében is - számolt be a CNBC.
A Rothschild vagyonkezelő cég irodát nyitott Dubajban, hogy bővítse szolgáltatásait a helyi és regionális tehetős ügyfelek számára - írja a Reuters.
Elon Musk nettó vagyona közel három év óta először haladta meg a 300 milliárd dollárt most, hogy a Tesla részvényei szárnyalnak Donald Trump megválasztása után - írja a Bloomberg.
Az Arts Economics, az Art Basel és a svájci gigabank, az UBS által támogatott, a globális műgyűjtésről szóló legfrissebb jelentéséből kiderül, mennyit költenek a szupergazdagok műtárgyvásárlásra.
A Tesla részvényárfolyamának szárnyalásával elszállt Elon Musk vagyona is. A világ leggazdagabb embere egy nap alatt 33,5 milliárd dollárral növelte vagyonát – írja a Bloomberg.
A globális műtárgypiac forgalma 4%-kal csökkent 2023-ban, mintegy 65 milliárd dollárra esett vissza az előző évhez képest. A visszaesés fő oka, hogy a legtehetősebb vásárlók visszafogták kiadásaikat - derül ki a svájci UBS bank csütörtökön közzétett műtárgy-piaci jelentéséből.
Az összességében még mindig kedvezőnek mondható piaci hangulat, az ügyfélszámlák bővülése és a friss pénzek bevonzása a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyonra is pozitívan hatott. A Portfolio friss, Privátbanki Felmérése szerint szeptember végén a magyar gazdagok számlája új mérföldkövet tudhat maga mögött, a rajtuk lévő vagyon megközelítette a 11 ezermilliárd forintot. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de voltak helycserék is a legnagyobb szolgáltatók sorában. Új szereplőként jött be mostani felmérésünkben az Apelso Wealth Management, amelynek egy főre jutó vagyonállománya egyből a második legmagasabb lett a listán.
Kína is beáll azon országok sorába, amelyek extra adókkal sújtják a szupergazdagokat. Az új terv szerint a vagyonos kínaiaknak a tengerentúli befektetéseikből származó nyereségekre kellene több adót fizetniük – írja a Bloomberg.
Ha 10 különböző szakemberrel beszélsz arról, hogy mikor válik valaki szupergazdaggá (iparági nyelven ultranagy vagyonnal rendelkező személy, vagy UHNW), 10 különböző választ fogsz kapni, de abban szinte mindenki egyetért, hogy ez a küszöb egyre feljebb tolódik – írja a Financial Times.
Az elmúlt évtizedben a "szupergazdag" státusz elfogadott mércéje drámaian megemelkedett, az 1990-es évek végi 30 millió dollárról 100 millió dollárra. Ez a centimilliomosoknak nevezett exkluzív klub az elmúlt évtizedben több mint 50%-kal nőtt, és jelenleg világszerte 29 350 olyan személy van, aki 100 millió dollár vagy annál nagyobb likvid befektethető vagyonnal rendelkezik – olvasható a Henley & Partners friss elemzésében.
Michel Barnier francia miniszterelnök 20%-os adót vetne ki a gazdag franciákra, ez egyeseket arra késztethet, hogy elköltözzenek Franciaországból, míg mások, akik esetleg fontolgatták, hogy letelepednek az országban, lemondhatnak terveikről - vélik vagyon- és adótanácsadók a Bloomberg cikke szerint.
A kínai részvénypiac gyors szárnyalása kilenc kínai milliárdost repített vissza a világ leggazdagabbjai közé – írja a Bloomberg.
Mark Zuckerberg csütörtökön először lett a világ második leggazdagabb embere, megelőzve Jeff Bezost, köszönhetően a Meta Platforms jó teljesítményének – írja a Bloomberg.
Már csak a két katonai bázisukon tartózkodnak orosz erők.
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Legendás gépeket váltanának le.
Érdekes folyamatot látunk az árazásban.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?