A Honda és a Nissan bejelentette, hogy lezárultak az egyesülésükről szóló tárgyalások. Bár a fúzió nem valósul meg, a két vállalat folytatja stratégiai együttműködését a Mitsubishivel közösen, különös tekintettel az elektromos járművek és az önvezetés területére. A sikertelen egyesülés jelentős hatással lehet mindkét cég jövőjére, különösen a Nissan számára jelent kihívást pénzügyi helyzete stabilizálásában, de közben feltűnt egy újabb megmentő, a KKR nevű magántőke-befektető cég személyében - számolt be a Bloomberg.
A Nissan eladásai nagyot estek az elmúlt években, két legfontosabb piacán, Kínában és Észak-Amerikában kiszorítja őket a konkurencia, ezért is keresik annak a lehetőségét, hogy egy nagyobb szövetség részeként működjenek tovább. A történetben egy tajvani cég is megjelent, a Hon Hai nyitott arra, hogy megvásárolja a Renault részesedését a Nissanban, írja a Bloomberg.
Felpattantak a Nissan részvényei, miután a hírek szerint a Hon Hai Precision Industry, ismertebb nevén Foxconn, az Apple egyik legfontosabb beszállítója ismét közeledik a japán autógyártó felé. A fejlemény különösen érdekes, tekintve, hogy a Nissan és a Honda közötti tárgyalások ingatag lábakon állnak - közölte a Bloomberg.
„Innovációra Magyar!” címmel idén harmadik alkalommal rendezte meg a Joint Venture Szövetség (JVSZ) nagyszabású interaktív konferenciáját, amelyen nagyvállalatok első számú vezetői, kormányzati szakpolitikai szakértők és startup vállalkozások alapítói mutatták be az innováció területén az aktuális hazai és nemzetközi trendeket, magyar sikereket és a támogatott programokat. Az összkép alapján kijelenthető: a hazai innovációs ökoszisztéma egyik legnagyobb lehetősége az együttműködés és támogatás, amely kitörési lehetőséget biztosít a startup-oknak is.
Az Apple egyik legfontosabb beszállítója, a Foxconn több mint 1,5 milliárd dollárt fektet be egy indiai építési projektbe - jelentette a CNBC.
Peking átfogó vizsgálatot indított a Foxconn, a világ legnagyobb szerződéses elektronikai gyártója ellen, ami megrázta a nemzetközi piacokat. A lépés azután történt, hogy a Foxconn alapítója, Terry Gou bejelentette, hogy indul Tajvanon az elnökválasztáson, amit sokan a kínai politikai hatalom közvetlen befolyásolási kísérleteként értelmeztek, de úgy fest, hogy Gou nemhogy nem a kommunista állam parancsára lépett, hanem éppen annak akaratával szemben cselekszik – derül ki a Financial Times beszámolójából.
Független jelöltként akar indulni a 2024-es tajvani elnökválasztáson Terry Gou tajvani milliárdos, a Foxconn elektronikai óriásvállalat alapítója és korábbi vezetője, aki úgymond azt akarja megakadályozni, hogy "Tajvan legyen a következő Ukrajna".
A Stellantis autógyártó csoport és az iPhone-összeszerelő Foxconn bejelentette, hogy 50-50 százalékos vegyesvállalatot alapít SiliconAuto néven, hogy 2026-tól félvezetőket tervezzenek és értékesítsenek az autóipar számára, írja a Reuters.
Jelentős növekedést mutat az Indiában készülő iPhone-ok száma és értékesítése, miután az Apple Kína helyett Indiában terjeszkedik - összegezte a South China Morning Post című hongkongi lap a Counterpoint piackutató adatai alapján.
700 millió dollárból építene gyárat Indiában az Apple tajvani partnere, a Foxconn – írja a Bloomberg az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva.
Az új alkalmazottak felvételekor történt "technikai hibának" tulajdonította a tajvani Foxconn cég a kínai Csengcsouban lévő üzemében kitört zavargásokat, és közölte, hogy a vitatott kérdésben megállapodás jött létre az érintett dolgozókkal, akiktől egyúttal a közleményben bocsánatot is kért.
Tiltakozások robbantak ki a világ legnagyobb, a közép-kínai Henan tartományban található iPhone gyárában, a közösségi oldalakon kedden kiszivárgott felvételek szerint a szigorú járványügyi lezárások közepette tiltakozó munkások a biztonsági személyzettel is összecsaptak. A videók tanúsága szerint a tajvani tulajdonú, Csengcsouban lévő Foxconn gyár dolgozói magasabb fizetést és több ételt követeltek. Közülük többeket megvertek vagy elvittek az őrök. A videók felkerültek a kommunista országban betiltott Twitterre is.
Az Apple beszállító partnerei tárgyalásokat folytatnak vietnami cégekkel az Apple Watch és MacBook gyártásának ottani megindításáról - számolt be az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva a Nikkei Asia japán hírportál.
Szinte teljesen visszaállt a normál működésre az Apple egyik legnagyobb kínai partnere, a Foxconn azután, hogy múlt héten a koronavírus-járvány kitörése miatt kénytelen volt leállítani a gyártást Sencsenben – tudta meg a Reuters.
Folyamatosan nő a feszültség Tajvan körül, ahogy a Kínai Népköztársaság katonai repülőgépei szinte hetente röpködnek a de facto önálló államként funkcionáló szigetcsoport körül. Az Egyesült Államok hadihajókkal válaszol, melyek rendszeresen hajóznak át Tajvani-szoroson, miközben dollár milliárdos nagyságú fegyverszállítmányokat küldenek a térségbe. A diplomáciai kommunikáció dinamikáját figyelve is kijelenthető, hogy a Washington és Peking közti feszültséget is jelentős részben Tajvan kérdése okozza – de miért is ilyen fontos ez a Hollandia méretű szigetcsoport a világnak? Nézzük.
A Foxconn komáromi gyárában féléves tesztidőszak után élesben folytatódik a legújabb generációs mobilhálózatra épülő megoldások bevezetése. Az 5G felhasználása a közeljövőben új távlatokat nyit az ipar számára, hiszen ezekkel jóval hatékonyabb, gyorsabb és biztonságosabb folyamatokat lehet kialakítani. A Foxconn igényeire szabott megoldásokat és az 5G infrastruktúra kiépítését az Ericsson és a Vodafone Magyarország segítségével valósították meg.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Teljesen nyíltan beszélnek már róla.
Nehéz piaci körülmények között is lehet jó részvényeket találni.
Mozgalmas hétkezdet után újabb eseménydús napot láthatunk.
Friedrich Merz első útjai Párizsba, Varsóba és Kijevbe vezetnek majd.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.