Az Eximbank számára 120 millió euró összegű, 3 éves futamidejű, általános finanszírozási célokra használható hitelt folyósított a dél-koreai központú KDB Bank budapesti leányvállalata, a KDB Bank Európa Zrt. által vezetett konzorcium - közölte az Eximbank.
100 millió eurós alap befektetői a Mol és a Nemzeti Tőkeholding. A Lead Ventures által kezelt Digital and Circular Tomorrow Magántőkealap az olyan növekedési fázisban lévő „scaleupokat” keresi a kelet-közép európai régióban, amelyek elsősorban a digitális megoldások, az energetika, a vegyipar, a járműipar, illetve a körkörös gazdasági célokat is elősegítő szektorokban tevékenykednek. Haszonics Balázs, a Lead Ventures ügyvezető partnere a Portfolio-nak elmondta, hogy a jelenlegi terhelt makrogazdasági környezeteben a kockázati tőke különösen vonzóvá válhat a gyors növekedésre törekvő cégeknek, ugyanakkor nem minden vállalkozás számára ideális. Interjú.
Hazai intézményi befektetők részvételével újabb tőkebevonást hajtott végre a NAVIGATOR Investments.
A fintech-szektor globális finanszírozása 2017 óta a legalacsonyabb szintre esett az idei első negyedévben - derül ki a CB Insights kutatásából.
Új piaci lehetőség nyílt a magyar vállalkozások előtt a kritikus nyersanyagokat érintő ipari tevékenységek területén: annak érdekében, hogy az unió semmiképpen se függjön indokolatlan mértékben harmadik országtól és az onnan származó nyersanyagoktól, az EIT InnoEnergy és az európai magántőke- és kockázati tőkebefektető vállalat, a Demeter Investment Managers egy 500 millió euro összegű pénzügyi alapot hozott létre, amelyből a kontinens kitermelési és újrahasznosítási kapacitásainak fejlesztését, bővítését fogják finanszírozni.
Manapság a legtöbb cégnél a stagnálás is pozitív állapot, miközben nem mindenhol van meg az a tartalék vagy türelem a tulajdonosok részéről, hogy évekig lavírozzanak pozitív eredmények nélkül, így egyre több vezetőségi ülésen merülhet fel az értékesítés gondolata. Mihály Zsolt, A PortfoLion szenior befektetési menedzsere, és Nieder Jenő, az alapkezelő vezérigazgatóhelyettese szerint ilyen környezetben jobb ár-érték arányú akvizíciókat lehet végrehajtani, azonban nem minden esetben teljesül az „1+1 több mint kettő” tétel, vagyis, hogy a felvásárlás, a két cég együttműködése plusz hozzáadott értéket, növekedést hoz a működésbe. Ezért érdemes olyan befektetőket is bevonni, akiknek van gyakorlati tapasztalata és ki tudja szűrni azokat az elkerülhető hibákat, amin zátonyra futhat a nagyreményű együttműködés. Interjú.
A legtöbb embernek a tőkebefektetés vagy tőkeinjekció szavak hallatán a startupok jutnak eszébe, hiszen egy éretlen vállalat számára szűkebbek a forrásbevonási lehetőségek, mint egy kkv, vagy pláne egy nagyvállalat esetében. A tőkeerős társ bevonása azonban egyre népszerűbb a nagyobb cégeknél is, ennek pedig számos előnye lehet a hitelfelvétellel vagy éppen a részvénykibocsátással szemben. Többek között erről beszélgettünk Tóth Józseffel, a Hiventures vállalati befektetési igazgatójával.
A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Ernst&Young-gal készített közösen egy jelentést a magyarországi kockázati- és magántőkepiac helyzetéről.
A Credit Suisse-nél jelentkező sorozatos botrányok után mostanra teljes részesedését eladta a svájci nagybanknak a Harris Associates – számol be a hírről a Financial Times.
3,5 millió dollár forrást vont be egy magyar startup, a Talk-a-Bot, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligencia erejét felhasználva a kommunikációs kultúra megváltoztatására ösztönözze a vállalati világot. A magyar startup most azt tervezi, hogy tovább terjeszkedik a közép-kelet-európai piacon, írja az eu-startups.
Részvénykibocsátáson is gondolkodott Musk és csapata, hogy a Twitter felvásárlásához kapcsolódó adósságállományt leépítsék, írja a The Wall Street Journal.
Az energiapiaci válság és az általános volatilitás felgyorsította az egyébként is várható folyamatokat, a jelenlegi helyzetben pedig különösen erős igény mutatkozott az Alteo erősségére, a szabályozási szolgáltatásra – főképp ezt a jelenséget jelölte meg az első féléves kiváló számok mögötti okként Kovács Domonkos az Alteo vállalatfelvásárlási és tőkepiaci tevékenységekért felelős vezérigazgató helyettese. A vezető úgy véli, hogy ugyan a korábban reméltnél úgy néz kis sajnos jóval lassabban, de idővel a szélsőséges energiaárak is normalizálódnak és a fosszilis energiahordozók aránya is csökkenthető, ám mindkét folyamathoz idő kell. Ráadásul több bizonytalansági tényező van, amely módosíthatja a várakozásokat, ám ezek várhatóan nem rontják a cég esélyeit.
A kötvényfinanszírozás óriási léptekkel nyer teret Magyarországon, és ennek a folyamatnak újabb lendületet adott a (zöld) kötvény kibocsátások támogatása is. A kötvényt és részvényt újonnan kibocsátó társaságoknak a BÉT-en jegyzett papírjaik miatt olyan transzparencia-elvárásoknak kell megfelelniük, amelyekre sokszor nincsenek felkészülve, pedig az e téren elkövetett hibák súlyos bírság milliókba torkollhatnak, rossz esetben pedig például 30 napon belül az összes kötvényt vissza kell vásárolni - írja elemzésében Wieder Gergő a KPMG szenior menedzsere és Szalai-Bordás Gergő a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda ügyvédje.
Történetének legerősebb évét zárta a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett Pensum Group, miután árbevételét 19 százalékkal növelte 2021-ben. A működési hatékonyság ennél is nagyobb ütemben javult, mivel a humánerőforrás-szolgáltatások, főként a munkaerő-kölcsönzés terén jelenlévő vállalat adózott eredménye több mint négy és félszeresére ugrott. A vonatkozó sajtóközlemény szerint a társaság 2022-ben további jelentős növekedést vár, valamint nyilvános forrásbevonást is tervez. A közzététel után komoly rali indult a Pensum részvényénél.
Magyarországon regionális és európai összehasonlításban is arányában kevés cég élt eddig a tőkepiaci forrásbevonás lehetőségével, jellemzően hitelekkel finanszírozták működésüket, bővülésüket. Azonban a kifejezetten tőkepiaci jogra specializálódott AegisLegal Ügyvédi Iroda alapítói, Simon Stella és Perger Gábor úgy látják, hogy a BÉT elmúlt években bevezetett tőzsdefejlesztési programjai mára beértek, és már a tavalyi évben is több tőzsdei bevezetés volt az Xtend piacon, de a Standard kategóriában is. Mindez egy új korszak kezdetét is jelentheti a vállalati finanszírozásban.
Sikerrel zárult kedden az AutoWallis nyilvános részvénykibocsátása: az előzetes 6-8 milliárd forintos tervhez képest több mint 17 milliárd forint összegű részvényjegyzési igényt adtak le lakossági és intézményi befektetők a meghirdetett 107-122 forintos ársávban. Az ársáv felső harmadában található 117 forintos kibocsátási áron jutnak a magyar tőzsde autós vállalatának részvényeihez a lakossági és intézményi befektetők egyaránt. Az AutoWallis a maximum 8 milliárdosra tervezett jegyzés felső korlátját 10 milliárd forintra emelte a túljegyzés részbeni elfogadása érdekében. A lakossági jegyzők a részükre történt átcsoportosítás alapján 2,5, míg az intézményi befektetők 7,5 milliárd forint összegben jutnak új kibocsátású részvényekhez. A kibocsátás jelentőségét mutatja, hogy több mint 10 éve nem volt ilyen méretű lakossági részvényjegyzés a Budapesti Értéktőzsdén.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Fájdalmas fejlemény lehet ez Kijevnek.
Jelentős kedvezmények jönnek.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?