Michelle Bowman, a Federal Reserve egyik kormányzója csütörtökön kijelentette, hogy bár támogatta a legutóbbi kamatcsökkentéseket, jelenleg nem látja szükségét további lazításnak. A jegybankár aggodalmát fejezte ki az infláció alakulásával kapcsolatban, és óvatosságra intett a monetáris politika további alakítása során - írta a CNBC.
A Federal Reserve elnöke, Jerome Powell szerdán nyilatkozott a központi bank függetlenségéről és a politikai befolyásolás lehetőségéről. Powell magabiztosan állítja, hogy a Fed képes lesz megőrizni függetlenségét Donald Trump elnöksége alatt is - számolt be a Cnbc.
November 6-7-én tartotta legutóbbi kamatdöntő ülését az amerikai jegybank, a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkent az irányadó kamat, az ülésről szóló jegyzőkönyv ma jelent meg, ebből kiderült, hogy a Fed szerint további kamatcsökkentés jöhet, mégpedig fokozatos ütemben, írja a CNBC.
A Federal Reserve (Fed) döntéshozói között továbbra is vita zajlik a kamatcsökkentés üteméről és mértékéről. Míg egyesek óvatosságra intenek az infláció alakulása miatt, mások a munkaerőpiac további hűtésétől tartanak. A jegybank decemberi ülésén dőlhet el, hogy folytatódik-e a kamatcsökkentés vagy csak jövőre várható újabb lépés.
Az amerikai irányadó rátára vonatkozó határidős ügyletek alapján a piacok egy újabb 25 bázispontos kamatcsökkentést áraztak be a következő hónapra, miután a Federal Reserve ugyanilyen mértékben csökkentette a kamatokat a kétnapos kamatdöntő ülésének végén, csütörtökön.
Philip Jeffersont jelöli a Fed alelnöki posztjára Joe Biden – jelentette be az amerikai elnök pénteken. Az ő megüresedő kormányzói székét pedig Adriana Kugler kaphatja, míg Lisa Cook újabb cikluson át lehet a jegybank döntéshozója.
A Fed szerdán közzétett jegyzőkönyve azt jelzi, hogy az amerikai jegybanki tisztviselők készek többszöri 50 bázispontos kamatemelésre - számolt be a CNBC.
Megjelent az amerikai jegybank legutóbbi üléséről szóló jegyzőkönyv, amiből kiderült, hogy a jegybankárok a múlt havi ülésen egyetértettek abban, hogy mivel az infláció egyre jobban szorítja a gazdaságot, a foglalkoztatás pedig erős, itt az ideje a monetáris politika szigorításának, de abban is, hogy döntést majd a friss makrogazdasági adatokat kielemezve, ülésről-ülésre hozzák meg, írja a Reuters.
Közzétette az amerikai jegybank szeptemberi kamatdöntő ülésének közleményét, amelyben a Fed határozottan utalt arra, hogy amennyiben a kilábalás az eddig pályán halad, hamarosan sor kerülhet az eszközvásárlási program kivezetésének beütemezésére. Ez ugyan az első határozott utalás a taperre, mégis azt vetítette előre, hogy a mennyiségi lazítás kivezetéséig még van idő, ráadásul feltételhez kötött, miközben a gazdasági kilábalást sok bizonytalanság övezi. Az összességében nem túl szigorúnak tekinthető hangnem látszólag megnyugtatta a befektetőket, a piacok emelkedtek a hír hallatára, a dollár gyengült. Aztán Jerome Powell elnök a sajtótájékoztatón már sokkal szigorúbb hangnemet ütött meg, amely hatására a piacok lendülete is megtorpant, a dollár pedig jelentős erősödésbe kezdett. A jegybankelnök sokkal több konkrétumot árult el a taperről, mint amit a közleményben olvashattunk. Powell szavaiból az következik, hogy még idén elkezdődik a taper, és a következő év közepére be is fejezik. A jegybank lefelé módosította növekedési, felfelé inflációs előrejelzését, a kamatemelésre pedig a korábban jelzett 2023 helyett már 2022 végén sor kerülhet.
A vártnak megfelelően az eddigi szinten hagyta az irányadó kamatot a Fed Nyíltpiaci Bizottsága (FOMC), és a havi 120 milliárdos eszközvásárlás keretösszege sem változik. Ugyanakkor az idei inflációs prognózist jelentsen megemelte a jegybank, azonban szerinte csak átmeneti lesz az ugrás. A dollár pillanatokon belül erősödéssel reagált a döntésre.
Minimális többséggel szavazta meg a Szenátus banki bizottsága kedden Judy Sheltont, aki a Fed új kormányzója lehet. A közgazdász korábban sok kritikát kapott véleménye és korábbi munkássága miatt, az aranysztenderd visszavezetését javasolta, illetve gyakran változott a véleménye az utóbbi években.
A várakozásoknak megfelelően az eddigi szinten tartotta a kamatot szerdán a Fed Nyíltpiaci Bizottsága.
Donald Trumpnak a reggeli rutinjává vált, hogy a Twitteren megereszt egy "sosem volt ilyen erős az amerikai gazdaság, de a Fed tönkreteszi, mert nem vág kamatot" típusú kirohanást. Bizonyára sokan fogadnának rá, hogy holnap sem hagyja ki az amerikai elnök a lehetőséget, ugyanis a jegybank döntéshozó testületének már több tagja is az óvatosságát hangsúlyozta a szeptemberi kamatcsökkentés lehetőségét illetően.
Megjelent a Fed júliusi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyve. Mint kiderült, a júliusi kamatcsökkentést a növekedés és az infláció biztosítékának, egy ciklus közepi kiigazításnak látja a monetáris döntéshozók többsége. Többen a monetáris politika rugalmasságának szükségességét hangsúlyozták.
Megjelent a Fed legutóbbi, decemberi kamatdöntő ülésének a jegyzőkönyve. Kiderült: a jegybankárok igencsak odafigyeltek a Trump-adminisztráció által véghez vitt adócsökkentésekre. Idén három kamatemelés jöhet Amerikában, bár ezzel paradox módon szinte senki sem lenne kibékülve a Fednél.
Többnyire optimista véleménnyel vannak az amerikai gazdaság növekedéséről a jegybankárok - derült ki a Fed legutóbbi ülésének ma közzétett jegyzőkönyvéből. De már voltak, akik hangot adtak félelmeiknek, hogy egy esetleges piaci összeomlás veszélyt jelenthet az egész gazdaságra.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
Steve Cohen borúlátóbbá vált az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.