Megjelentek a Magyar Közlönyben az új Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel részletei, 6 milliárd forintos keretösszeg áll majd a gazdák rendelkezésére a jövő évben.
Döntés született az aszály által sújtott mezőgazdasági termelők számára nyújtott Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel emelt szintű, legfeljebb 14 százalékos kamattámogatásának 2023. március 31-ig történő meghosszabbításáról - közölte az Agrárminisztérium (AM) szerdán az MTI-vel.
Bemutatta a K&H az új, személyes digitális asszisztensét, a Kate-et. A mesterséges intelligencia alapú szolgáltatás magyarul "beszél", és az ügyfelekről gyűjtött adatokból "tanulva" igyekszik személyre szabott ajánlatokat generálni. A szolgáltatás, amelyet már 110 ezer hazai ügyfél kipróbált, Magyarország mellett a KBC országai közül Belgiumban, Csehországban, Szlovákiában és Bulgáriában érhető el.
Rendkívüli érdeklődés jellemzi a nyár végén indult új, a hazai kis- és középvállalatokat segítő hitel- és lízingprogramot. A Széchenyi Kártya Program MAX különböző termékeire 2022. október 18-ig több mint 13 ezer hitelkérelmet fogadtak be 575 milliárd forintot meghaladó értékben a Programban részt vevő hitelintézetek – számolt be Krisán László, a programot irányító KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.
Rendkívüli mezőgazdasági kamattámogatási programról döntött a kormány, amelynek részleteit vasárnap reggel jelentette be az agrártárca egy közleményben, illetve Nagy István agrárminiszter egy Facebook-videóban magyarázta el a részleteket.
Az emelkedő vállalati kamatkörnyezethez igazított, de a piacon elérhető feltételeknél kedvezőbb konstrukcióban biztosított, új Széchenyi Hitelkártya program július 1-jén indul. Krisán László, a KAVOSZ Zrt. elnöke az inforádiónak nyilatkozott.
A Citizens Advice, fogyasztói tanácsadó szervezet megállapította, hogy ötből két vásárló a BNPL-hitelek törlesztésére vett fel kölcsönt, ami az eleve pénzszűkében lévő fogyasztók körében egy hirtelen kipattanó hitelválsággal fenyeget.
Méltánytalan a hitelkártya- és folyószámlahitelek kamatát a személyi kölcsönök kamatával egyező kamatra visszamenőleges hatállyal átszámolni, mivel a különböző termékek kamatozása és kockázata egymástól eltérő – reagált a kormányrendeletre a Magyar Bankszövetség.
A napokban jelentette be a Mastercard és az Erste Bank, hogy a világon először Magyarországon válik elérhetővé a betéti kártyás vásárlásokra a Mastercard Részletfizetés. Az új szolgáltatás jelentős fizetéstechnológiai újításnak számít, eddig ez a lehetőség csak bizonyos hitelkártyáknál volt elérhető. A Portfolio a részletekről kérdezte Romvári Frigyest, a Mastercard régiós ügyfélkapcsolati igazgatóját, és Annus Norbertet, az Erste Bank Kártya és Fogyasztási Hitelek Igazgatóságának vezetőjét.
Azért, hogy még jobban eltaláljuk a vállalkozói igényeket a koronavírus-válság idején, három fontos változás és bővülés várható a Széchenyi Kártya Programban a közeljövőben, amelyek mind az új termékek rugalmasabb igénybevételét jelentik – jelezte a Portfolio-nak adott rövid interjújában Krisán László. A Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója azt mondta: eddig több mint 7 ezer vállalkozói megkeresés és közel 3 ezer konkrét hiteligénylés érkezett be és a vállalkozások kérései alapján tettek javaslatot a programot felügyelő Innovációs és Technológiai Minisztérium felé, amely egyetértéssel jóváhagyta ezeket. Krisán László úgy látja, hogy a hozzájuk forduló sokezres vállalkozói kör egy része megoldásként éli meg a kedvezményes hiteleket, másik része óriási lehetőséget lát a Program új konstrukcióiban és a „muszáj felvennem ezt a hitelt” hozzáállást tapasztalja; a harmadik kör pedig azt mondja, hogy már készülve a válság utáni időszakra beruházni, fejleszteni szeretnének, így élni akarnak ezekkel a lehetőségekkel.
A kiemelt ágazatokban akár 18 havi, de minden ágazatban legalább 9 havi munkabér fedezetét biztosíthatja a Széchenyi munkahelymegtartó hitel, amely mellé szabad felhasználású folyószámlahitelt is igényelhetnek a mikro-, kis- és közepes vállalkozások. A gazdaságvédelmi akcióterv részeként induló rendkívül alacsony kamatozású hitelek a magyarok munkahelyeinek megőrzését, a hazai vállalatoknál meglévő szaktudás megvédését szolgálják - mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára, pénteken az MTI-nek.
A hiteltörlesztések felfüggesztése a lakosságot és vállalkozásokat is tehermentesíti - hangsúlyozta a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki online sajtótájékoztatóján. Gion Gábor ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a folyószámlahitelt és a hitelkártyahitelt a magas kamatok miatt lehetőleg törlesszék az ügyfelek.
Nem a lakosság és nem is a nagyvállalatok, hanem a kis- és középvállalkozások vehetik igénybe a legnagyobb arányban a törlesztési moratóriumot. A Portfolio által megkérdezett nagybankok válaszai alapján az ő körükben ugyanis a legalacsonyabb a moratórium mellőzéséről nyilatkozók aránya. A bankok jelentős részénél a lakossági ügyfelek többsége valószínűleg tovább fogja törleszteni a hitelét. Az 5,9%-os THM-plafonról is megkérdeztük a bankokat: új személyi kölcsön termékeikkel sorra jönnek elő a hitelintézetek, az új folyószámlahitelekre és hitelkártyákra viszont nehezen tudják alkalmazni a költségkorlátot, olcsó folyószámlahitellel még csak a Budapest Bank jelent meg a piacon a nagyok közül. A legtöbb banknál eközben a felére esett a fiókok forgalma.
Minden 2020. március 18-ig folyósított hitelre így a munkáltatói kölcsönökre is vonatkozik a fizetési moratórium, a hitelkártyáknál és a folyószámlahiteleknél az eddig a dátumig igénybe vett hitelrészre érvényes - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) fogyasztóvédelmi felügyelete az MTI érdeklődésére pénteken. Az MNB álláspontja szerint az ügyfél és a hitelező közös megegyezésén kell alapulnia annak, hogy a meg nem fizetett tartozását az ügyfél milyen időtávon fizesse vissza. Tekintettel arra, hogy a hitelkártyák, folyószámlahitelek esetében jellemzően kisebb hitelösszegekről van szó, elfogadható, ha ez az időszak például a bankszektor által javasolt 12 hónap lenne.
Téves tájékoztatás jelent meg egyes médiumokban arról, miként érvényes a törlesztési moratórium a hitelkártyákra és a folyószámlahitelekre. A bankszektor egységesnek tűnik abban, hogy a moratórium csak a hitelkereteknek a március 18-a 24 órakor már lehívott részösszegére érvényes, egyes kérdések azonban még mindig tisztázatlanok.
Az MNB ma közzétett határozataiban 14 millió, illetve 4,5 millió forint fogyasztóvédelmi bírsággal sújtotta az Erste Bank Hungary Zrt.-t és az FHB Bank Zrt.-t - többek között - a teljes hiteldíj mutató feltüntetésére vonatkozó jogszabályi rendelkezések megsértése miatt. Az Erste Bank a személyi kölcsönök és folyószámlahitelek, az FHB Bank a lakáshitelek reklámozása során több esetben nem vagy nem feltűnően jelenítette meg a hitelköltségeket összegző THM értékét.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?