Bangkok, Ho Si Minh-város, Jakarta és Manila vezetik a bérletidíj-növekedést Ázsiában, míg Szingapúr és Sanghaj piacai visszaestek. A növekedést a magas színvonalú luxuslakások iránti erős kereslet és a turizmus fellendülése táplálja - írja a JLL jelentése alapján a CNBC.
Beindulhat a magasabb kamatozású lakáshitelek refinanszírozása Magyarországon, de ha a teljes portfóliót nézzük, nem lesz szó jelentős volumenről. A bankok között nagy a verseny, így hiába a felkúszó hosszú oldali hozamok, várhatóan maradhatnak a jelenlegi lakáshitelkamatok, a CIB Banknál pedig több folyamat is segít majd abban, hogy kompenzálják a kedvezőtlenebb kamatkörnyezet hatását – egyebek mellett ezekről a témákról beszélt Simák Pál, a CIB Bank elnök-vezérigazgatóját a Portfolio Checklist csütörtöki adásában. Az interjút a Portfolio Hitelezés 2024 konferenciára kitelepült stúdiónkban rögzítettünk.
Az európai szolgáltatási szektor szilárdan kezdte a második negyedévet, Németország és Franciaország ismét növekedési pályára állt, Olaszország pedig fenntartotta bővülését. A fellendülést az S&P Global által összeállított legfrissebb HCOB bmi-felmérés szerint a belső kereslet erősödése okozta, ami az új vállalkozások és a munkahelyteremtés növekedéséhez vezetett. Az inflációs nyomás azonban erős maradt, mivel mind az inputköltségek, mind a kibocsátási árak jóval a történelmi átlagok felett emelkedtek.
Április végén rendezték Bukarestben a harmadik éves közép- és kelet-európai (KKE) regionális üzleti csúcstalálkozót. A konferencia a legsikeresebb magyar, bolgár és román vállalkozók és felsővezetők példáin keresztül mutatta be, hogyan teremthetnek a vállalkozások erős alapot a működésük nemzetközi kiterjesztéséhez, kihasználva a régió belső előnyeit, valamint előnnyé alakítva a felmerülő kihívásokat. A felszólalók egyetértettek abban, hogy a magyar és regionális vállalatok közép-kelet-európai piacokon való terjeszkedésének útja lényegében a globalizáció stratégiai megközelítését foglalja magában.
A 2022-es háborús és inflációs válság után nem egészen 2 évvel tulajdonképpen adottak a feltételek ahhoz, hogy a magyar építőipar és azon belül a lakásépítések lendületet kapjanak. Mégsem ez történik, az ágazati szereplők és szakértők szerint 2024-ban és még 2025-ben is kevesebb lakás készül el Magyarországon, mint 2023-ban, pedig az sem volt már egy jó év. Kicsit több mint egy évnyi válságtünet tehát bő 3 éves szakadékot hagy maga után. A gyors lassulás, lassú gyorsulás problémája ismert jelenség az autópálya-üzemeltetésben, a következménye bosszantó torlódás.
2023 a Nyúl éve volt a kínai asztrológiában, a türelmet és a szerencsét szimbolizáló állat azonban nem végezte jól a dolgát, ugyanis rengeteg szerencsétlenség érte a világ második legnagyobb gazdaságát, ami végül a befektetői türelem látványos elvesztéséhez vezetett. Február elején viszont beköszönt a Sárkány éve - ez már egy olyan energiájú állat, ami méltóbbnak tűnik az országra leselkedő, rendkívül sok és szövevényes nehézség legyűrésére. Félretéve az asztrológiát: az ingatlanpiaci válság után rengeteg a kérdőjel a kínai gazdaság helyzetével kapcsolatban, de már fel-felbukkannak a pozitív előjelek - adódik a kérdés, hogy van most már potenciál a kínai befektetésekben, vagy a Nyúl után a Sárkány sem hoz szerencsét?
Jared Bernstein, a Fehér Ház Gazdasági Tanácsának vezetője a közelmúltban optimizmusát fejezte ki a 2024-es gazdasági kilátásokkal kapcsolatban. Az ünnepi szezonban megnövekedett fogyasztói kiadásokra, az elmúlt kilenc hónap reálbér-növekedésére és a fogyasztói bizalom közelmúltbeli emelkedésére hivatkozik, mint az év ígéretes kezdetét jelző mutatókra - írja a Reuters.
Hszi Csin-ping kínai elnök újévi beszédében kifejezte elkötelezettségét az ország gazdasági fellendülésének megerősítése mellett 2024-ben. Hangsúlyozta, hogy mélyebb reformokra van szükség a hosszú távú gazdasági növekedés fenntartása és a kínai gazdaságba vetett bizalom erősítése érdekében - írja a Reuters.
Ukrajna gazdasága a 2022-es orosz inváziót megelőzően sem volt túl jó bőrben. A posztszocialista országokra jellemző nehézségekkel küzdöttek Kijevben, csökkent a lakosság, magas volt a korrupció, a gazdasági szerkezet sem volt megfelelő állapotban. A háború súlyos nehézségeket rakott az ukrán költségvetésre, amelyet a nyugati államok segítségével tudnak áthidalni. Most a segélyek viszont veszélybe kerültek, emiatt egyre többen kongatják a vészharangokat.
Fellendülés várható az európai kereskedelmiingatlan-piacon, ahol a hozamok 2028-ig várhatóan elérik majd az évi 9,2%-ot - számolt be a Natixis Investment Managers és az AEW jelentése alapján a Bloomberg.
9%-kal csökkentek az izraeli hitelkártyaköltések a Hamász elleni háború kezdete óta - közölte az izraeli jegybank. Ezen adatok kulcsfontosságúak az ország gazdasága számára, hiszen a hitelkártya segítségével lebonyolított fizetések az összes költés több mint felét teszik ki.
Joe Biden amerikai elnök arra utalt, hogy a Hamász támadásának egyik oka a szeptemberi G20-csúcson bejelentett IMEC (India – Middle East – Europe Economic Corridor) gazdasági folyosó lehetett. Az elképzelés a Közel-Keleten keresztül kötné össze Európát Indiával kikötők, vasutak és közutak hálózatával.
A koronavírus-járvány alatt megnövekedett kereslet miatt számos bank aktivizálta a toborzási csatornáit, a mostani, recessziós környezetben azonban leépítéseket kell végrehajtani. Azonban az elbocsátások is lehetnek költségesek: a legnagyobb amerikai bankok összesen egymilliárd dollárt költöttek végkielégítésekre 2023 első hat hónapjában - írja a Financial Times.
A hatalmas pénzbeáramlásnak köszönhetően 10 320 milliárd dollárra emelkedett a tőzsdén kereskedett befektetési alapokban (ETF) globálisan elhelyezett vagyon, ezzel új rekordot döntve – írja a Financial Times.
Az IMF 500 millió dolláros kölcsönt hagyott jóvá Costa Rica állami költségvetésének megsegítésére, támogatva az ország járvány utáni erőfeszítéseit a foglalkoztatás és a bérek növelése érdekében, valamint a kis- és középvállalkozások támogatására. Carine Clert, a Világbank El Salvadorért és Costa Ricáért felelős országmenedzsere szerint a környezeti, gazdasági és szociális ágazatokban elért haladás ellenére a szegénység és az egyenlőtlenségek csökkentése továbbra is jelentős kihívás a közép-amerikai ország számára.
Az idegenforgalom lassan áll helyre Törökország a földrengések után, mivel a turisták kétszer is meggondolják, hogy az országba utazzanak-e - írja a Reuters.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz terv három részre osztaná a megtámadott országot.
Az Oresnyik bevetése kapcsán szólalt meg az ukrán elnök.
Több száz embert küldhettek el.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.