Az EIT Urban Mobility egy olyan európai program, amely összekapcsolja az innovációkat, az üzleti élet szereplőit, valamint a városokat, segít a startupok piacra jutásában és a városok mobilitási kihívásainak leküzdésében. Az legjobb öteletek megvalósításban sokak számára egyfajta áttörhetetlen plafont jelent a fenntartható üzleti modell és a piackész termék megalkotása, azonban az európai hálózatának és iparági kapcsolatrendszerének köszönhetően a szervezet nagyban hozzá tud járulni a sikeres piacra jutásban. A Portfolio Dervalics Ákost, az EIT Urban Mobility country menedzserét, a Green Brother ügyvezetőjét és Traian Urbant, az EIT Urban Mobility Innovation Hub East igazgatóját kérdezte a hazai KKV-k innovációs képességeiről, a városi mobilitás európai kihívásairól és a szervezet szolgáltatásairól.
Két új programot hirdet az EIT Digital az innovatív digitális technológia világából érkezőknek, amely két kezdeményezésnek EIT Digital 2022 a közös neve és a programra május 12-ig lehet jelentkezni – derül ki a budapesti székhelyű Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) digitális területért felelős szervezetének csütörtöki közleményéből. A kezdeményezés célja a deep tech vállalkozások és termékek létrehozásának támogatása (Innovation Factory), valamint digitális technológiai oktatási programok létrehozásának ösztönzése (Entrepreneurial Academy).
Már tíz éve megalapították és Budapest a székhelye annak az uniós intézménynek, amely Európa egyik legfontosabb innovációs és befektetésgeneráló hálózatát működteti: az Európai Innovációs és Technológiai Intézetről (EIT) van szó. Az EIT Európa-szerte több mint 40 innovációs központot működtet és Magyarország nemcsak amiatt különleges, hogy itt a székhely, hanem amiatt is, mert mind a hat tudás és innovációs közösség (KIC) megtalálható itt, amelyek számos nagy magyarországi céggel és egyetemmel együttműködnek. Az EIT a napokban mutatta be átfogó tevékenységét, így kiderült, hogy az évek során már több mint 1250 innovatív vállalkozást támogatott mentorálással, képzésekkel és anyagilag is. Utóbbi kapcsán lényeges: összesen már több mint 890 millió euróval segítettek abban, hogy a piacképes termékek- és szolgáltatásokkal rendelkező cégek egyre nagyobbra nőhessenek és alkalmassá váljanak akár sokmillió eurós kockázati tőkebefektetéseket is megmozgatni.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) Európa top vállalkozóit, Simone Accornerót (Olaszország), Ioannis Tamanast (Görögország), Bieke Van Gorpot (Belgium), Isabel Hoffmannt (Kanada), valamint Laura Souceket (Olaszország) díjazta.
Hat innovatív startupot - köztük két magyart - juttatott tovább a kockázati tőkebefeketetőkből és szakértőkből álló nemzetközi zsűri az EIT Health InnoStars Awards 60.000 euró összdíjazású startup verseny Coimbrában, Portugáliában tartott bootcampjén. A továbbjutó két magyar, valamint egy olasz, egy litván, és két lengyel csapat közül kerül majd ki a végső győztes.
A digitalizáció forró téma, könnyen megégethetik magukat a vállalkozók, de az elmúlt 10 év alapján az is jól látszik, hogy milyen szociális-társadalmi mellékhatásokkal jár a terjedése, így ha Donald Trump igazán nagy dolgot szeretne véghez vinni, akkor az lenne a legjobb, ha feldarabolná az amerikai technológiai óriásokat - jelentette ki az Európai Innovációs és Technológiai Intézet digitális ágának (EIT Digital) vezérigazgatója a szervezet éves brüsszeli konferenciáján. Willem Jonker többször is kritizálta a nagy amerikai technológiai óriások tevékenységét, amelyek például hatalmas készpénzállományon ülnek a társadalomba való pénzvisszaforgatás helyett, vagy amiatt, hogy sok ígéretes európai innovációt rögtön felvásárolnak és így azok tulajdonjoga és felfutása is Amerikába vándorol.
Három magyar is bekerült az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) által jelölt diplomások, vállalkozók és innovátorok közé - jelentette be az EIT szerdán.
Indokolatlan meghívásos közbeszerzések és a kifizetések elégtelen előzetes és utólagos ellenőrzése miatt az Európai Parlament őszig elhalasztotta a Budapesten található Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) 2013-as zárszámadását - derül ki a Parlament mai hírleveléből. A budapesti ügynökség mellett a Tanács és az Európai Tanács, illetve két uniós közös vállalkozás zárszámadását halasztotta el a ház, amely összesen 52 jelentésről szavazott az ún. "mentesítési eljárásˮ keretében.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A „woke” kiadások lefaragása csak elhanyagolható része volt a teljes költségcsökkentésnek.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.