Kéthetes intenzív migrációs időszakot követően lezárult az informatikai átállás, ezzel 2024. július 15-én, hétfő reggel 8 órától minden ügyfél számára megnyílik a teljes körű ügyintézés lehetősége - számolt be közleményben az MVM.
Az MVM Next nem számol fel késedelmi kamatot abban az esetben, ha az E.On-tól átvett ügyfél a július 19. után teljesülő csoportos beszedéssel rendezi a júniusi áramszámláját – adta ki a nyugtató tájékoztatást pénteken az állami rezsiszolgáltató.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) értékelte a villamosenergia-ellátás minőségét, aminek célja, hogy megállapítsa, az elvárt színvonalon történik-e a felhasználók villamosenergia-ellátása, valamint ösztönözze az engedélyeseket az ellátás minőségi paramétereinek javítására.
Az energiaárak 2022-es elszállását követően 2023 nagyrészt a piacok konszolidálódásáról szólt, azonban az energiaválság hatásai még egyáltalán nem csengtek le teljesen. A körülmények változása különféleképpen érintette a hazai energiaszektor szereplőit, de a kereskedők, szolgáltatók, hálózati és tároló cégek, valamint energiatőzsdék többnyire növelni tudták profitjukat.
Egy soron kívüli fejlesztés miatt a korábbi tájékoztatással ellentétben mégis lehet online diktálni a villanyóra állást az egyetemes szolgáltatásban amellett is, hogy a számlázási rendszer előreláthatóan két hétig leáll az MVM és az E.ON közötti nagy informatikai átállás miatt – hívta fel a figyelmet csütörtöki közleményében az MVM. Ebben számos fontos részletet megosztottak a küszöbön álló átállás kapcsán, így például sietniük kell az előrefizetős mérőórásoknak.
A Portfolio ingyenes konferenciasorozatának legutóbbi, herceghalmi állomásán a gazdasági teljesítményen, az inflációs várakozásokon túl, szó volt a kkv-k számára elérhető költségoptimalizálási lehetőségekről is. Jövőre 3%-os inflációra és a következő időszakban valamelyest mérséklődő energiaárakra számítanak a szakértők.
Az E.ON Áramszolgáltató MVM-be olvadásával egyetlen cég lesz a felelős júliustól az egész országban az egyetemes áram- és gázszolgáltatásért, és azért, hogy a jelentős informatikai átállás zökkenőmentesen megtörténjen, 2024. július 1. 16:00 órától előreláthatólag két hétre leáll az MVM áramszámlázási rendszere – hívta fel a figyelmet hétfőn kiadott újabb figyelemfelhívó közleményében az MVM. A leállás a gyakorlatban érinti a személyes, valamint az online ügyfélszolgálati és a mobilapplikációs ügyintézést is, azonban a földgázszolgáltatáshoz kapcsolódó ügyintézés ez idő alatt is zavartalan lesz.
Új vezetőt igazolt a Shiwaforce a Tréning és Tanácsadás üzletág élére: Németh Valentin az EY és KPMG után az E.ON színeiben gyűjtötte tapasztalatait a nagyvállalati szervezeti transzformációs projektekben. Ennek az útnak a tapasztalatait kombinálja most a Shiwaforce IT fejlesztői és módszertani hátterével, melynek eredménye a Methodology-as-a-Service módszer. A terület korábbi vezetője Földházi Csaba a Shiwaforce új vállalati képességfejlesztés termékének szakmai vezetőjeként folytatja - közölte lapunkkal a Shiwaforce.
A napelemes kapacitások robbanásszerű bővülése és a folyamatosan gyarapodó ipari energiaigények egyre többször okoznak kellemetlen egyensúlytalanságokat a villamosenergia-hálózatban, amit csak nehezen tud a rendszerirányító (MAVIR Zrt.) kezelni, ráadásul egyre megszokottabbá válnak a negatív áramárak is. A helyzet kezelésére a hálózat rugalmasságának növelése lehet az egyik megoldás, az E.ON új rugalmassági termékével a vállalatok nem csupán fogyasztóként, hanem aktív szereplőként is részt vehetnek a rendszer működésében. Egy-egy nagyfogyasztójukat, például hűtőházakat 15 percre lekapcsolva csökkenthető a hálózat terhelése, nem kell plusz erőműveket üzembe állítani, ráadásul jelentős bevételre is szert tehetnek a cégek. A Portfolio Tóth Zoltánt, az E.ON Hungária Csoport egyedi ügyfél- és települési megoldások értékesítési vezetőjét kérdezte a fogyasztói rugalmasság részleteiről.
Megfontolja a kivonulást Romániából az E.ON energiaszolgáltató - jelentette ki Leonhard Birnbaum, a vállalat vezérigazgatója az Athénban zajló Eurelectric Power Summit 2024 konferencián.
Az MVM Csoport tulajdonában álló E.ON Áramszolgáltató Kft. beolvad az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.-be. Ezzel 2024. július 1-jétől az MVM Next egységes márka alatt szavatolja mind a földgáz-, mind a villamos energia egyetemes szolgáltatást, amellyel az ügyintézési lehetőségek minden ügyfél számára immáron egy helyről lesznek elérhetők. A szolgáltatóváltozásról minden ügyfél részletes tájékoztató levelet kap - közölte az MVM.
A Portfolio által szervezett Vállalati Energiamenedzsment 2024 konferencián adott elő Tihanyi Gábor, az E.ON Energiamegoldások zöld energiával foglalkozó szakterületének vezetője. Tihanyi a hosszú távú energiastratégia fontosságáról beszélt, azon belül a megújuló energiatermelés fejlődését és finanszírozhatóságát elősegíteni hivatott PPA-szerződésekről mondott el fontos részleteket.
Több mint 165 ezer új okosmérőt telepít szolgáltatási területén az E.On Hungária, a 10,1 milliárd forintos beruházás az európai uniós Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) programjának keretében, a magyar kormány előfinanszírozása mellett folyik - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) államtitkára a projekt csütörtöki budapesti bemutatóján.
A nagy ipari beruházások, a közlekedés elektrifikációja, illetve az EU-s vállalásoknak megfelelő általános energiaátmenet óriási villamosenergia-igény növekedést fog eredményezni az elkövetkezendő néhány évben. A vállalatok fenntarthatósági vállalásainak sarokköve a zöldenergia minél nagyobb arányú használata, amely a megújuló energiaforrásból származó áram keresletét is folyamatosan növeli. A hosszútávú energiaellátásra olyan partnerekkel érdemes szerződni, amelyek megbízhatóan tudják kiszolgálni az energiaigényeket, és biztosítják az elvárt energiamixet. A Portfolio – MAGE Járműipar 2024 konferencián Tóth András István, az E.ON Hungária Csoport megoldásértékesítési igazgatója nyilatkozott stábunknak az energiaigények megváltozásáról, zöldenergiáról és a vállalat nemzetközi beruházásairól.
A Portfolio- MAGE Járműipar 2024 Konferencia második szekciójában minden az energiafelhasználás és beszerzés optimalizálásáról és a versenyképesség fenntartásáról szólt. Mindenki között egyetértés volt abban, hogy mára már egy cégvezetőnek szinte energetikai szakemberré kellett válnia, hogy az energiaköltségeket kordában tartsa. A költséges beruházások, és a szemléletmódváltás egyaránt megoldást nyújthat, de számos olyan jogi- szabályozási eszköz is a vállalatvezetők rendelkezésére áll, hogy a versenyképességüket megtartsák.
A Portfolio és a MAGE 2015 óta szervez sikeresen közös rendezvényeket, az idei Járműipar 2024 konferenciára a kecskeméti Sheraton Hotelben kerül sor március 20-21-én. A helyszínválasztás nem véletlen: az elmúlt évek egyik új járműipari központja épp Kecskeméten épült fel, amely jól példázza, hogy milyen gazdasági és társadalmi együttműködés szükséges a szektorban a hazai szerepvállalás erősítésére. A résztvevők elsőkézből szerezhetnek tapasztalatokat a hazai autóipar fejlődéséről, mivel a konferencia második napján több közeli gyáregység is meglátogatható. Egy biztos: lesz miről beszélni, hiszen – bár az elmúlt évek sem voltak eseménytelenek – az autóipart olyan drasztikusan új kihívások érik, mint a kínai márkák előretörése, és az erőltetett ütemű elektrifikáció. De hogyan tudnak megbirkózni ezekkel a szereplők, és milyen stratégiával lehet előnyt kovácsolni a piaci változásokból? Hogyan fordíthatják előnyükre a változásokat a hazai szereplők, lehet-e a kanyarban előzni? A rendezvényen mindez kiderül.
Nagy lépés lenne, az biztos.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Egyelőre karbantartás és javítás a fő céljuk.
36 ezer látogató egy nap már nekik is sok.
Jelentős csapás jöhet a világgazdaságra.
Milyen ballasztok lassítják a gazdaságot?
A hatásokat elemezzük.
Lehet izgulni.