A bitcoin árfolyama újabb mérföldkőhöz közelít, miután megközelítette a 90 000 dolláros szintet. A legnagyobb piaci értékű kriptoeszköz egy nappal korábban napokkal ezelőtt lépte át a 80 000 dolláros határt, és a szakértők szerint további emelkedés várható.
A bitcoin árfolyama először lépte át a 81 000 dolláros határt, miután az elnökjelölt Donald Trump nyílt támogatásáról biztosította a digitális eszközöket, valamint a kriptobarát törvényhozók megválasztása miatt kedvezőbbnek látszik a Kongresszus kriptopénzekre vonatkozó hozzáállása.
Nagy emelkedéssel indult a nap a kriptopiacon, a bitcoin árfolyam ráadásul új történelmi csúcsra emelkedett a reggeli órákban, miután az elmúlt hónapokban önmagát kriptobarát elnökjelöltként pozicionáló Donald Trump nyerte az amerikai elnökválasztást.
A kormányok világszerte fokozzák a terrorista csoportok finanszírozási forrásainak - köztük a kriptovalut forrásoknak – a felszámolását, miután a Hamász támadása Izraelben több mint 1400 emberéletet követelt, és több ezer halálos áldozatot követelő megtorló támadásokhoz vezetett - írja a Bloomberg egy véleménycikkben.
Hétfőn a Twitter a logója a kék madárról az X szimbólumra változott, azonban nem ez az egyetlen változás a közösségi platform életében, amit Musk végrehajtott. A milliárdos ugyanis a bioját is frissítette, a Dogecoin megjelenítésével pedig a népszerű kriptovaluta árfolyama is emelkedni kezdett - vette észre a Benzinga.
Elon Musk, a Twitter milliárdos tulajdonosa a közösségi médiaplatform logójának lehetséges megváltoztatására utalt. Egy tweetben Musk azt sugallta, hogy a jelenlegi Twitter márkát és annak ikonikus madaras logóját egy "X" logóval lehetne felváltani. Emlékezetes, hogy amikor Musk októberben megvásárolta a Twittert átnevezte a céget X Corp-ra és elbocsátotta a munkaerő több mint felét - írja a Reuters.
30 százalékot száguldott ma a Dogecoin árfolyama, miután a népszerű mémkutya képére cserélődött a Twitter kékszínű madárlogója a Home gomb felett – írja a Bloomberg.
Befektetők egy csoportja 258 millió dollára perelte Elon Muskot, miután állításuk szerint a milliárdos manipulálta a Dogecoin nevezetű, népszerű kriptovaluta árfolyamát, ezzel súlyos károkat okozva nekik. Musk ügyvédjei mellett pedig már a kriptovalutát fejlesztő Dogecoin Foundation is a vádak ejtését kéri a bíróságtól – írja a Reuters.
Elon Musk legutóbbi Twitter bejegyzésében sejtelmes utalást tette rá, hogy ő állhat az egykoron elképesztő magasságokba emelkedő Dogecoin mögött.
44 milliárd dollárt, vagyis több mint 18 ezermilliárd forintnyi pénzt költött el Elon Musk és néhány befektetőtársa a Twitterre, két és félszer több pénzt, mint amennyit most az összes magyar tőzsdei cég ér, OTP-vel, Mollal, Richterrel, szőröstül-bőröstül. Musk azt állítja, hogy azért vásárolta meg a Twittert, mert az egészséges párbeszéd a civilizációnk jövője szempontjából fontos, ugyanis nagy a veszélye annak, hogy a közösségi média szélsőjobboldali és szélsőbaloldali részekre szakad szét, amelyek még több gyűlöletet generálnak és megosztják a társadalmat. Azért tettem, hogy megpróbáljak segíteni az emberiségen, amit szeretek – mondta Musk, ami akár igaz is lehet, de nehéz elképzelni, hogy a világ leggazdagabb embere, aki egész életében pénzcsinálással foglalkozott, most hirtelen kihagyná az egyenletből az üzletet. Vélhetően most is pénzcsinálásról van szó, a terv az lehet, hogy elkészítsék a világ Ázsián kívüli részének szóló mindenegyben szuperappot, egy olyan platformot, ami a felhasználók minden online igényét kielégíti, és amit akár több mint egymilliárd ember használhat majd.
Elon Muskot csütörtökön 258 milliárd dollárra perelte be egy Dogecoin-befektető, aki azzal vádolta meg a világ egyik leggazdagabb emberét, hogy piramisjátékot működtetett a kriptovaluta támogatása érdekében - írja a Reuters.
A Tesla vezérigazgatójához, Elon Muskhoz legközelebb álló kriptopénz jegyzése valósággal kilőtt a kereskedésben és több mint 25 százalékot szárnyalt, miután bejelentették, hogy Elon Musk saját cége lesz a Twitter.
A jelek szerint a mémcsászár Elon Musk nem tudta kihagyni a lehetőséget, hogy hozzátegye a magáét a napokban látott kriptopiaci zuhanás apropóján népszerűvé vált meme format "népszerűsítéséhez". Önironikusan sokan fejezik ki abbéli meggyőződésüket az interneten (köztük Salvador elnöke is), hogy a bitcoin meredek esésével csúfos véget ért a kisbefektetői álom, ideje visszazökkenni a valóságba és visszamenni dolgozni a sorra a Mekibe. A Tesla cégvezére vélhetően a létező legjobb crossovert húzta meg legújabb tweetjével, ahol arra kéri a McDonald's vezetőségét, hogy fogadják el fizetőeszközként a viccnek indult dogecoin kriptopénzt az éttermekben.
Számos példát láthattunk tavaly a Tesla-cégvezér Elon Musktól arra, hogy egy-egy jól időzített twitteres megnyilvánulással rövid időn belül az egekbe röpítette valamelyik spekulatívabb kriptovaluta vagy részvény árfolyamát, elég az első short squeeze-őrületben betöltött kulcsfontosságú szerepére vagy akár a shiba inu token szárnyalására gondolni. Úgy néz ki, hogy idén sem tervez lassítani a tempón a világ leggazdagabb embere.
Gyökeresen megváltoztatott életek, középosztályból egyenesen az utcára kerülés vagy akár egy extravagáns penthouse-ba költözés - mindkét forgatókönyv reális volt azon befektetők számára idén, akik nagyobb összegekkel foglalkoztak kriptovalutákkal. Elképesztő sztorikból 2021-ben sem volt hiány, gondolhatunk itt akár az egyre elfogadóbb intézményi közösség megnyilvánulásaira, Kína atomtámadásszerű lépéseire a kriptovilág ellen, Elon Musk Twitteres tevékenysége okán felrobbanó mémkriptókra, többmilliárd forintba kerülő digitális képekre és egészen szemtelen csalásokra is, amik számos hiszékeny kereskedőt tehettek földönfutóvá. Mindezekre visszatekintve egy dolgot biztosra vehetünk: borzasztóan izgalmas évet tudhatunk magunk mögött a kriptovilágban, a 2022-es év pedig újabb és még vadabb izgalmakat tartogathat.
Idén már nem egyszer játszotta el a Tesla-cégvezér Elon Musk, hogy egy-egy jól időzített twitteres megnyilvánulással rövid időre az egekbe röpítette valamelyik spekulatívabb kriptovaluta vagy részvény árfolyamát. Már viszonylag régen volt erre példa, úgy néz ki azonban, hogy tartogatott még idénre hasonló megnyilvánulást a világ leggazdagabb embere.
Ukrajnában már beváltak ezek a fegyverek.
Finanszírozásról és pályázati lehetőségekről is szó volt a Portfolio novemberi eseményén.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?