Kerala, Dél-India egyik legfejlettebb állama, ismét a figyelem középpontjába került, miután a halálos Nipah-vírus újabb fellángolása következtében egy 14 éves fiú életét vesztette. Az egészségügyi hatóságok most versenyt futnak az idővel, hogy felkutassák és teszteljék mindazokat, akik kapcsolatba kerültek a fertőzött személlyel - számolt be a Cnbc.
Denevérek vírusait kutató konzorciumhoz csatlakozott a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Virológiai Nemzeti Laboratórium (VNL). A nemzetközileg „OneBAT” néven ismert projekt a Kulturális és Innovációs Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott, 126,6 millió forint vissza nem térítendő támogatásból, a 2020-2.1.1-ED pályázati program finanszírozásában valósul meg, amely a denevérekben található vírusok „One Health – Egy Egészség” szemléletű vizsgálatát célozza.
Ha a tudományt megtagadjuk, mindannyiunknak vége. A klímaváltozás a legnagyobb kihívás, a járványok csak ennek kísérőjelenségei. Magyarországon elsősorban az inváziós rovaroktól és kullancsoktól lehet félnivalónk – mondta Kemenesi Gábor a 24.hu-nak.
Az orosz patkósdenevérekben keringő sarbecovírus is egyfajta koronavírus, melynek a kutatók szerint aggasztó tulajdonságai vannak, írja az Infostart.
Számtalan fontos dolog történt idén is, újságíróként mi sem unatkoztunk 2021-ben. Németország kancellárt választott; tovább eszkalálódott az új hidegháború; berobbant az infláció; újabb koronavírus-mutánsok jelentek meg stb. A fontos hírek közepette azonban olyan dolgok is történtek, amelyek abszurditásukkal olykor megnevettették, de legalábbis megdöbbentették a szerkesztőség aktuális hírügyeletesét. A fő érdem a Magyar Távirati Iroda munkatársaié, akik év közben folyamatosan közölték a színes híreket, nekünk annyi volt a dolgunk, hogy gyűjtsük őket, és szubjektív szempontok alapján rangsoroljuk ezeket a valóban megtörtént eseményeket.
Kínai kutatók 142 denevér koronavírust azonosítottak egy nagyszabású tanulmányukban, ám azok közül egyik sincs kapcsolatban a Covid-19 kórokozójával, a SARS CoV-2 vírussal, valamennyi a 2003-ban SARS-járványt (súlyos akut respiratorikus szindróma) okozó koronavírussal áll rokonságban - adta hírül a South China Morning Post című hongkongi napilap.
A Biden adminisztráció által 90 napja elrendelt, a koronavírus eredete utáni kutatás nem tudott meggyőző adatokat összegyűjteni – írja a The Wall Street Journal és a Washington Post értesüléseire hivatkozva a Guardian.
A Covid-19 betegséget okozó vírussal rokon koronavírust találtak kis patkós denevérekben az Egyesült Királyságban, bizonyíték azonban nincs arra, hogy ez az új vírus embert fertőzött volna meg.
Egy közvetítő faj feltehető szerepét hangsúlyozza az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és Kína közös jelentése az új koronavírus (SARS-CoV-2) emberre való átterjedéséről, amelyből az AP hírügynökség előzetesen részleteket tett közzé hétfőn.
Vuhanban vizsgálódik a WHO a koronavírus eredetét kutatva. Két olyan állatfajt is azonosítottak, melyekről szerintük nagy eséllyel átkerült az új koronavírus az emberekre: a borznyestet és a nyulat.
A koronavírus eredetét vizsgáló WHO-csapat meglátogatta azt a vuhani laboratóriumot, amit sokan a koronavírus kirobbanásának kiinduló helyszíneként tartanak számon. A csapat egyik tagja újságíróknak azt nyilatkozta, hogy a WHO emberei minden olyan kérdést feltettek, amit fel kellett tenni - írja a Financial Times.
Kutatók a COVID-19 egy közeli rokonát találták meg egy megfagyott denevér tetemében – írja a Financial Times.
Több száz patkósdenevért gyűjtöttek be thaiföldi kutatók egy barlangban, hogy koronavírusteszteket végezzenek rajtuk annak megállapítására, nincsenek-e veszélyben a környékbeli lakosok, akiknek étlapján a denevérhús is előfordul.
A Fox Business Networkon adott interjút Donald Trump amerikai elnök, amelyben többek között arról beszélt, hogy nagyot csalódott Kínában, amiért nem volt képes megfékezni az új koronavírust, a világjárvány ezzel az USA és Kína közötti kereskedelmi megállapodásra is árnyékot vet – írja a Reuters.
Egy hete arról beszéltem, mennyi mindent tudunk az új koronavírusról, most pedig azt mondom el, mit nem tudunk még róla – mondta Szlávik János, a Dél Pesti Centrumkórház főorvosa az operatív törzs tájékoztatóján. Nem tudjuk, hogy honnan származik a betegség, és azt sem, hogy betegítette meg az embereket, és azt sem tudjuk pontosan, hogyan terjed emberről emberre. Ennek ellenére lehetséges, hogy már megvan a védőoltás ellene.
Egy kínai tudósok által jegyzett cikk azt pedzegeti, az eddig elfogadott elméletben szereplő halpiac helyett az onnan 280 méterre lévő laborból szabadulhatott el a koronavírus – írja a Mirror. A kínai tudósok cikkükben megjegyzik, volt olyan eset, amikor denevérek támadtak meg egy kutatót a laborban.
Cikkünk folyamatosan frissül.
"Mindenkit mindenkire" elvet követne.
Érintett az orosz árnyékflotta, cégek, és magánszemélyek.
Indulhatnak a kormányalakítási tárgyalások.
Hatalmas vállalást tett a kormány az édesanyák felé.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
Kínai munkakultúra és megfigyelő állam testközelből.