Az infláció gonosz ikertestvére fenyegeti Kínát

Az infláció gonosz ikertestvére fenyegeti Kínát

Kínában augusztusban tovább csökkentek az ipari termelői árak, ami fokozza az aggodalmakat a deflációs hatások elmélyülése miatt a világ második legnagyobb gazdaságában.

Deflációs veszély Kínában

Júniusban a vártnál nagyobb mértékben mérséklődött az éves infláció Kínában: a nemzeti statisztikai hivatal szerdai jelentése szerint éves alapon a várt 0,4 százalékkal és az előző havi 0,3 százalékkal szemben 0,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak.

Hihetünk még a kínai csodában?

Hihetünk még a kínai csodában?

A március elején árgus szemekkel figyelt kínai Országos Népi Kongresszus csalódást keltett a befektetőkben, mert a várva várt fiskális bejelentések elmaradtak. Az 5%-os GDP növekedési célkitűzést még akár pozitívan is lehetne értékelni, viszont az eléréséhez szükséges intézkedések részletezése nélkül ez is inkább csalódást keltett. A vezetés új fókusza viszont egyértelmű: a növekedés helyett a nemzetbiztonság került előtérbe, külön kiemelve a technológiai és gazdasági önellátás képességét, a tradicionális és high-tech feldolgozóipar további támogatását és természetesen a hadi/védelmi ipart.

Elhúzódó válság rángathatja vissza Kínát

Elhúzódó válság rángathatja vissza Kínát

Kína tartós deflációs nyomással küzd, amely várhatóan még legalább hat hónapig fennmarad, és amelyet a gyengülő kereslet és a folyamatos ingatlanválság táplál.

Egyre méretesebb válság felé sodródik a kínai gazdaság

Egyre méretesebb válság felé sodródik a kínai gazdaság

Bár javultak a kínai ipari vállalatok profitszintjei a tavalyi bázishoz képest, még mindig visszaesés látszik a járvány sújtotta 2022-höz képest is. Egyelőre a már legyártott készletek értékesítése javít az összképen, de az egyre erősebb deflációs hatások, valamint a még mindig alacsony belföldi kereslet egyre baljósabb képet vetítenek előre.

Három éve nem látott árzuhanás Kínában

Három éve nem látott árzuhanás Kínában

Három éve nem látott mértékben csökkentek a fogyasztói árak novemberben Kínában. A vártnál erősebb defláció elsősorban a gyenge fogyasztásnak tudható be.

Csökkent a magyar infláció, de így is  több mint duplája az uniósnak

Csökkent a magyar infláció, de így is több mint duplája az uniósnak

Az Európai Unióban átlagosan 4,9 százalékkal emelkedtek az árak augusztusban, amelynek 2,5-szerese a magyar 12,2 százalékos áremelkedés. Ezzel Magyarország még mindig vezeti az európai rangsort a drágulásban - derül ki az Eurostat friss adataiból.

Újra beütött a defláció Kínában, miközben a nyugati világ még az inflációval küzd

Újra beütött a defláció Kínában, miközben a nyugati világ még az inflációval küzd

A várt 0,4% helyett végül „csak” 0,3%-kal csökkentek a fogyasztói árak júliusban éves alapon Kínában, így ezzel két év után ismét beköszöntött a defláció az ázsiai óriásgazdaságban, amelyre az ’70-es években indult gazdasági reformok és nyitás óta csak ötször volt példa. Szintén intő jel a mélyebb gazdasági problémákra, hogy a kínai termelői árak a Reuters konszenzusában szereplő 4,1% helyett 4,4%-kal estek éves alapon, és ezzel sorozatosan már a tizedik egymást követő hónapban közölt mínuszos éves indexet a kínai statisztikai hivatal.

Megkongatta a vészharangot Elon Musk: nyakunkon a recesszió?

Megkongatta a vészharangot Elon Musk: nyakunkon a recesszió?

A világ egyik leggazdagabb embere már több hónapja folyamatosan ágál az agresszív amerikai monetáris politika ellen és arra figyelmeztet, hogy a gazdaságot mély recesszió fenyegeti, ha a központi bank hozzáállása nem változik.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Bréking! Hitelminősítői figyelmeztetést kapott Magyarország
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.