Vészjósló figyelmeztetés a kínai jegybanktól: a kedvezőtlen hatások erősödnek

Vészjósló figyelmeztetés a kínai jegybanktól: a kedvezőtlen hatások erősödnek

A Kínai Népbank (Pboc) csütörtökön közzétett jelentésében bejelentette, hogy a gazdaság támogatása érdekében kész módosítani a monetáris politikáját. A központi bank a növekvő külső kihívások és a gyenge belföldi kereslet közepette átfogó eszköztárat kíván bevetni, beleértve a kamatlábak és a kötelező tartalékráta alakítását is – számolt be a Reuters.

Nagyon nagy bajban vannak a kínai cégek: eltűnik a profit

Nagyon nagy bajban vannak a kínai cégek: eltűnik a profit

Kína ipari vállalatai 2024-ben zsinórban harmadik éve könyvelhettek el profitcsökkenést a deflációs nyomás közepette, bár az év végére a kormányzati ösztönző intézkedések javulást hoztak. Az év utolsó hónapjának 11%-os profitnövekedése enyhítette az éves visszaesés mértékét.

Nagyot mentett a kínai gazdaság

Nagyot mentett a kínai gazdaság

Tavaly az utolsó negyedévében élénkült a kínai gazdaság, így 2024 egészére sikerült elérnie a politika által kitűzött 5%-os növekedési célt. A szakértők az állami élénkítő lépésekre, illetve az erős exportteljesítményre vezetik vissza a kedvező növekedési adatot, ám az idei év körüli bizonytalanságot is hangsúlyozzák, elsősorban a kereskedelempolitikai kilátások miatt.

Alacsonyabb a vártnál a lengyel infláció

Lengyelországban 4,7 százalékon stagnált az éves infláció decemberben, valamivel kisebb volt a várt 4,8 százaléknál - közölte a lengyel statisztikai hivatal (GUS) végleges adatként szerdán.

Az infláció gonosz ikertestvérének árnyéka borítja be Kínát

Az infláció gonosz ikertestvérének árnyéka borítja be Kínát

A kínai infláció mindössze 0,1%-kal emelkedett decemberben az előző év azonos időszakához képest, ami deflációs képet fest. Az infláció kilenc hónapos mélypontra süllyedt, annak ellenére, hogy a kínai kormány és a jegybank hónapok óta próbálja ösztönözni a belső keresletet.

Kína újra megpróbálja berúgni a motort, de ez csak a kormányzás imitálása

Kína újra megpróbálja berúgni a motort, de ez csak a kormányzás imitálása

A január 8-án bejelentett új gazdaságélénkítő intézkedésekkel a kínai kormány ismét célba vette az ország 4D problémai – a demográfia, adósság, Donald és defláció – közül az utóbbit, azaz az árak csökkenését. Magyar szemmel ez persze irigylésre méltó problémának tűnhet, hiszen mindenki örömmel venne egy kis, vagy még inkább nagy árcsökkenést itthon. Csakhogy Kínában olyan komoly a gond, hogy egyre több elemző szerint Japán sorsára juthat a Népköztársaság is. Van is miért aggódni, hiszen a termelői árindex immár két éve negatív tartományban tartózkodik.

Rossz hír jött Kínából

Rossz hír jött Kínából

A kínai kormány elmúlt időszakban bejelentett több gazdaságélénkítő intézkedése ellenére az idei első tíz hónapban felgyorsult az ázsiai ország cégeinek éves szintű nyereségcsökkenése.

Újabb amerikai inflációs adatok érkeztek

Újabb amerikai inflációs adatok érkeztek

Nagyot csökkent az amerikai export és importinfláció szeptemberben, megerősítve azt, hogy a globális gazdasági folyamatok a lassulás irányába mutatnak és több országban is erősödhet a recessziós kockázat. Az amerikai jegybank számára mindenesetre a mostani adatok a további kamatcsökkentés irányába mutathatnak.

Kibukott, átható válság sújtja Kínát

Kibukott, átható válság sújtja Kínát

Szeptemberben tovább mélyültek Kína deflációs problémái: a fogyasztói árak továbbra is lassan emelkednek, a gyári árak pedig a 24. egymást követő hónapban is csökkentek – derül ki a kínai Nemzeti Statisztikai Hivatal vasárnap közzétett adataiból. A legfrissebb adatok alapján a közelmúlt ösztönző intézkedései nem hozták meg a remélt fellendülést.

Az infláció gonosz ikertestvére fenyegeti Kínát

Az infláció gonosz ikertestvére fenyegeti Kínát

Kínában augusztusban tovább csökkentek az ipari termelői árak, ami fokozza az aggodalmakat a deflációs hatások elmélyülése miatt a világ második legnagyobb gazdaságában.

Deflációs veszély Kínában

Júniusban a vártnál nagyobb mértékben mérséklődött az éves infláció Kínában: a nemzeti statisztikai hivatal szerdai jelentése szerint éves alapon a várt 0,4 százalékkal és az előző havi 0,3 százalékkal szemben 0,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak.

Hihetünk még a kínai csodában?

Hihetünk még a kínai csodában?

A március elején árgus szemekkel figyelt kínai Országos Népi Kongresszus csalódást keltett a befektetőkben, mert a várva várt fiskális bejelentések elmaradtak. Az 5%-os GDP növekedési célkitűzést még akár pozitívan is lehetne értékelni, viszont az eléréséhez szükséges intézkedések részletezése nélkül ez is inkább csalódást keltett. A vezetés új fókusza viszont egyértelmű: a növekedés helyett a nemzetbiztonság került előtérbe, külön kiemelve a technológiai és gazdasági önellátás képességét, a tradicionális és high-tech feldolgozóipar további támogatását és természetesen a hadi/védelmi ipart.

Elhúzódó válság rángathatja vissza Kínát

Elhúzódó válság rángathatja vissza Kínát

Kína tartós deflációs nyomással küzd, amely várhatóan még legalább hat hónapig fennmarad, és amelyet a gyengülő kereslet és a folyamatos ingatlanválság táplál.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt van Orbán Viktor bejelentése: minden kistelepülésen élőt érint
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.