Bill Gates úgy véli, hogy az éghajlatváltozás elleni küzdelem egyik legfontosabb módja az egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés javítása a fejlődő országokban, de a kormányok elhanyagolják ezt a területet – írja a Bloomberg.
Ukrajna és Románia tárgyalásokat kezdett egy kétoldalú biztonsági megállapodásról, megerősítve stratégiai partnerségüket és Ukrajna szuverenitásának támogatását - számolt be az ukrán elnöki hivatal.
Oroszország elutasította a Davosban megvitatott ukrán béketervet, a részvétele nélkül folytatott tárgyalásokat hiábavalónak tartja - írta meg az Al Jazeera.
A héten rendezik a Világgazdasági Fórum éves rendezvényét a svájci Davosban, ahol szokás szerint a világ vezető politikusai, vállalatvezetői, szakértői szólalnak meg. Emellett lényeges gazdasági adatok is jönnek, elsősorban külföldön, itthon alig lesz említésre méltó esemény.
Ukrajna arra törekszik, hogy a politikai és üzleti vezetők január 15-én kezdődő davosi találkozóját kihasználva újra felkeltse a figyelmet az Oroszország inváziója elleni küzdelemre, írja a Bloomberg.
Larry Summers közgazdász és Harvard-professzor, egykori amerikai pénzügyminiszter a davosi Világgazdasági Fórum (WEF) utolsó napján beszélt arról, szerinte melyek a világ legnagyobb közeljövőbeni kockázatai.
Oroszország és Fehéroroszország egyre több területéről érkeznek hírek nagy méretű orosz csapatösszevonásokról, legutóbb az oroszországi Rosztov megyében videóztak nagy méretű depókat. Több elemző is úgy véli, hogy Moszkva hamarosan újabb offenzívát fog indítani, azt azonban nem lehet biztosra tudni, hogy a front mely szakaszán. Mindeközben Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára a davosi Világgazdasági Fórumon bejelentette, hogy a katonai szövetség még több, és még modernebb nehézfegyvert tervez Ukrajnába juttatni. Cikkük folyamatosan frissül.
Most már támogatja Ukrajna fegyverekkel való segítését, illetve az ország NATO-hoz való csatlakozását Henry Kissinger, volt amerikai külügyminiszter, aki korábban azt mondta: szerinte Ukrajnának a béke érdekében területeket kellene elengednie. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta: a háború után vissza kell engedni Oroszországot a nemzetközi közösségbe - írja a CNBC.
Ha Oroszország veszít egy hagyományos háborúban, nukleáris háború jöhet - írja Telegram-csatornáján Dimitrij Medvegyev, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnöke.
Nem áll jól a háború, igazából sosem állt jól, de a téli időjárás miatt most különösen lelassultak a dolgok – mondta el Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Világgazdasági Fórum konferenciáján videós bejelentkezésén. Hozzátette: szerencsére az oroszok is fáradnak és fogynak az erőforrásaik, de Ukrajnának több támogatásra van szüksége.
Európa elkerülheti a recessziót, mivel az energiaválság nem vált olyan erőssé, mint azzal korábban számoltak. A kedvezőbb gazdasági környezetet viszont az unió versenyképességének javítására kell felhasználni Paolo Gentiloni, az Európai Bizottság gazdasági biztosa szerint.
2023-ban még lassulni fog a világgazdaság növekedése, várhatóan fél százalékponttal 2022-höz képest, de 2024-ben megindulhat a gyorsulás - mondta Kristalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap ügyvezető igazgatója a Davosban megrendezett Világgazdasági Fórumon.
Az élelmiszercégekre kivetett különadóval próbálná megakadályozni az élelmiszerárak emelkedését a gazdasági egyenlőtlenség ellen küzdő csoport. Az Oxfam által javasolt megoldást a magyar kormány már alkalmazza tavaly május óta, de szakértők szerint ez inkább fokozta az inflációt, mint fékezte volna az árakat. Az aktivisták más javaslatai viszont életképesebbek lehetnek.
A Világgazdasági Fórum (WEF) felmérése szerint a közgazdászok kétharmada globális recessziótól tart. Főként a deglobalizációs folyamatok, a magas infláció és az államok erős eladósodottsága jelent növekedési kockázatokat szerintük. Arra számítanak, hogy a multinacionális vállatok nagy létszámleépítésekre készülnek.
Az elmúlt hetekben ismét felélénkült a rövidebb munkahét lehetőségéről szóló párbeszéd, vélhetően a példátlan méretű brit "emberkísérlet" kapcsán, aminek keretein belül több ezer brit munkavállaló és mintegy 70 vállalat kezdi meg a négynapos munkahét kipróbálását. A téma eredetileg a koronavírus-járvány alatt került a reflektorfénybe, és egyes kísérleti projektek, mint például itthon a Magyar Telekomé is, nem terveznek bércsökkentést, amennyiben a négynapos munkahét alatt is sikerül fenntartani a megfelelő termelékenységi szintet. A davosi fórumon felszólaló miniszterek és nagyvállalati vezetők szerint pedig nem csak a termelékenység fenntartása és növelése, de számos egyéb előny is származhat a négy napos munkarendre való áttérésből.
Oroszország tovább fog menni, ha megnyeri az Ukrajna ellen vívott háborút - jelentette ki Eduard Heger. A szlovák miniszterelnök a Sky Newsnak adott interjújában annak a véleményének is hangot adott, hogy országa lehet a következő célpontja Vlagyimir Putyinnak.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Ez bizony kevesebb eladáshoz fog vezetni, és munkahelyek kerülhetnek veszélybe.
Korábbi feszültségek állhatnak a háttérben.
A múlt évben 1,4 milliárd turista utazott világszerte.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?