A Gránit Bank az elmúlt évek legnagyobb volumenű, nyilvános tőkeemeléssel egybekötött tőzsdére lépését valósította meg a múlt héten, az első kereskedési napot nagy várakozások előzték meg, a bank részvényei pedig szép pluszban zártak a végső jegyzési árhoz képest. Az ünnepi időszakot követően újra kinyitott a magyar tőzsde, a hangulat pedig ugyan összességében kedvező az év első kereskedési napján, de a Gránit Bank részvénye esetében nem látszik egyértelműen az irány.
Látványosan megremegett a befektetők keze a mesterséges intelligencia sztárjánál, több kedvezőtlen körülmény és rossz hír is indokolta az Nvidia elmúlt hetekben látott esését. Az egyik ok nem más, mint hogy előre tört egy másik amerikai chipgyártó, akit egyesek máris az "új Nvidiaként" tartanak számon. Adódik a kérdés, hogy ezt mégis mire alapozzák? Tényleg leáldozott az AI eddigi csillagának, és meteorként robban fel a Broadcom? Miben nyújt többet a kihívó, mint a regnáló bajnok? Egyáltalán, mit gondolnak most az elemzők a sztoriról?
November elején új történelmi csúcsra került az Nvidia árfolyama, azóta viszont úgy néz ki, hogy megremegett a befektetők keze és rendkívül széles kilengések mentén esik az AI zászlóshajójának részvénye. A mostanában látott oldalazását-esését követően sokan érezhetik úgy, hogy kifújt az elmúlt évek legjobb befektetési sztorija - éppen ezért mutatunk most egy olyan AI-papírt, amelyben nagyon izgalmas lehetőségek vannak, és ha az elemzőknek igazuk van, akkor az emelkedés hamarosan el is kezdődhet. De melyik is ez a részvény? Lássuk!
Nagyot ralizik ma a Tesla részvénye, ami mögött többek között egy elemzői célár-emelés is áll. Ezzel rendkívül közel került a 2021-es történelmi csúcs a papírnál.
A PKO BP Securities friss elemzése szerint a Mol részvényei akár két számjegyű hozamot is produkálhatnak a következő 12 hónapban. A lengyel brókerház, bár csökkentette árfolyamcélját, továbbra is vételre ajánlja a magyar olajtársaság papírjait - szúrta ki a VG.
Megemelte az OTP részvényeire vonatkozó célárát a Citi elemzője, a friss 24 325 forintos célár 12 százalékos felértékelődési potenciált jelent a jelenlegi árfolyamhoz képest. Az ajánlás változatlanul vétel – írja a vg.hu.
Hatalmasat robbant a mögöttünk álló hetekben a Trump-hatás, a republikánus elnök újraválasztásából olyan iparágak fognak profitálni, amelyek a Biden-éra alatt inkább a háttérbe szorultak. A tőzsdék pedig azonnal reagáltak a nyakunkon lévő történelmi fordulat hivatalossá válására: elszállt a bitcoin árfolyama, új csúcsra került a kis, amerikai piacra termelő vállalatokat tömörítő részvényindex, de a védelmi vállalatok árfolyamai is megindultak felfelé. Van azonban a védelmi szektornak egy olyan szegmense, amiről egyelőre közel sem esik annyi szó, mint a hagyományos katonai szegmensről, pedig egyre nagyobb veszélyeket rejt ez a terület, főleg Trump érkezésével. A növekvő veszély azonban remek lehetőségként is értelmezhető az élelmes befektetők számára – nézzük, miről is van szó!
Ahogy arról tegnap a Portfolio is beszámolt, a harmadik negyedévben rekordprofitot ért el az Állami Nyomda. Ezt követően a Concorde megemelte a vállalat részvényeire vonatkozó célárát.
17 063 forintos egyéves célárat határozott meg a Gránit Bank részvényeire az MBH Befektetési Bank elemzése, ami a jegyzési ársávhoz képest 13-30 százalékos felértékelődési potenciált jelentene.
Frissítette az AutoWallisra vonatkozó modelljét az OTP, ami után 180 forintos 12 havi célár mellett vételre ajánlja az OTP az AutoWallis részvényeit. Az AutoWallis idén új 5 éves tervet tett közzé, és halad tovább az akvizíciós úton, a tavaszi cseh tranzakciót követően novemberben újabb jelentős csehországi felvásárlást jelentett be, ez utóbbi még nem szerepel az OTP modelljében.
Kilőtt az OTP árfolyama, miután a Morgan Stanley ma felminősítette a részvényt, ráadásul a legmagasabb célárat adták az elemzők között.
A tőzsdék világában nagyon sokan fókuszálnak a paradigmaváltó megatrendekre, gőzerővel keresik a következő internetet, a következő elektromos autót, a következő mesterséges intelligenciát – arra viszont már jóval kevesebben gondolnak, hogy nem feltétlenül kell feltalálni a spanyolviaszt, ha a következő nagy megatrend felkutatására adjuk a fejünket. Néha egészen máshol kell keresgélni, nem is feltétlenül a technológiai fejlődéshez kapcsolódó újítások, hanem olyan területek háza táján, amelyek már-már puritán módon evidensek. Elemzésünkben egy olyan megatrenddel foglalkozunk, ami első hallásra akár unalmasnak is tűnhet, holott a globális gazdasági növekedés is múlhat rajta.
Nem változtatott az AutoWallis részvényeire vonatkozó célárfolyamán és ajánlásán a Concorde elemzője, 230 forintos célár mellett vételre javasolja a papírokat a társaság negyedéves gyorsjelentését követően.
Megerősítette korábbi célárát és ajánlását a Waberer’s részvényeire a Concorde a társaság harmadik negyedéves gyorsjelentésére reagálva. 4800 forintos célár mellett vételre ajánlják a részvényeket, ami 24 százalékos felértékelődési potenciál.
Donald Trump nyerte az amerikai elnökválasztást, hogy mindez mit jelent az európai gazdaságok, a kontinens versenyképessége és a forint számára, az nem feltétlenül egy vidám sztori. A tőzsdéken viszont annál nagyobb a derű, az elnökválasztást követően azonnal beindult az úgynevezett "Trump-trade": számos eszköz árfolyama az egekbe szökött, lehet itt gondolni a bitcoinra, az amerikai részvényindexekre, a dollárra vagy akár a Teslára, egészen elképesztő mozgásokat láthattunk az elmúlt napokban. Egy ilyen történelmi jelentőségű választást követően, ebben a turbulens és bizonytalan környezetben adódik a kérdés: mi az, amit még nem áraztak be a piacok? Melyik szektor, mely vállalatok nyerhetnek még nagyot Donald Trump elnökségével hosszabb távon? Ezzel kapcsolatban mutatunk most egy izgalmas lehetőséget.
Vételre ajánlja a Masterplast részvényeit az MBH Bank elemzője, 4036 forintos egyéves célárral, ami a legutóbbi záróárfolyamhoz képest 53 százalékos felértékelődési potenciált jelent.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Államcsíny elkövetésével gyanúsítja.
Jelentős mozgásokat látunk a vámháborús híráramlás mellett.
Hamarosan új szabályozás léphet életbe.
Az EU-t is sürgeti az idő, ha szeretné megregulázni a kínai e-commerce óriásokat.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?