A cukorfogyasztás módja befolyásolhatja annak egészségügyi hatásait, derül ki egy új tanulmányból. A kutatás szerint a cukros italok fogyasztása nagyobb kockázatot jelent a szív- és érrendszeri betegségek kialakulására, mint például a péksütemények - írta a CNN.
A cukorfogyasztás csökkentése számos egészségügyi előnnyel járhat, amelyek már rövid távon, akár pár nap alatt érezhetőek. Szakértők szerint a mérsékelt cukorbevitel pozitív hatással lehet többek között a hangulatra, a bőr egészségére, a foghigiéniára, a kognitív funkciókra és a sportteljesítményre, és nem kell rá hónapokat, vagy éveket várni - írja a National Geographic.
A globális élelmiszerárak drasztikus emelkedésének a veszélye fenyeget Brazília történetének legsúlyosabb aszálya miatt. Az ország mezőgazdasági termelése jelentősen visszaeshet, ami világszerte éreztetheti hatását, hiszen Brazília a világ egyik legnagyobb terményexportőre. A kávé-, cukor- és szójatermés mellett az Amazonas esőerdeje is veszélyben van, miközben az energiaellátás és a vízi szállítás is nehézségekbe ütközik - elemezte a Bloomberg.
A legnagyobb cukortermesztő országban, Brazíliában pusztító tüzek és aszály miatt 2008 óta nem látott mértékben emelkedett a héten a cukor ára, ez pedig globálisan is hatással lehet az élelmiszerárakra, írja a Bloomberg.
A kormány nemrég eltörölte a kötelező akciózást és vele együtt megszűntek azok a speciális szabályok is, amelyek a korábbi árstopos termékekre vonatkoztak. Ezt követően az érintett 8 termék ára növekedett havi bázison, amely kiváltotta a kabinet nemtetszését és versenyhatósági eljárást helyezett kilátásba. Most megnéztük, hogy az európai uniós árakkal összevetve hogyan is változott az árstopos termékek ára és milyen hatást váltott ki a magyar kormány beavatkozása a szabad piacba.
Májusban már a harmadik egymást követő hónapban nőttek a globális élelmiszerárak havi összevetésben, mivel a gabona és a tejtermékek árindex-emelkedését nem ellensúlyozta teljes mértékben a cukor árának csökkenése.
Egy új tanulmány szerint a xilit nevű édesítőszer, amelyet számos csökkentett cukortartalmú termékben használnak, közel kétszeresére növelheti a szívroham és a stroke kockázatát, szélsőséges esetben pedig akár halált is okozhat azoknál, akik nagy mennyiségben fogyasztják - írja CNN.
Egy 30 éven át tartó tanulmány szerint az ultrafeldolgozott élelmiszerek fogyasztása összefügg a korai halálozás kockázatával – az eredményben nem sok meglepetés van, de a tanulmány szerint a különböző feldolgozott élelmiszerek eltérő hatást gyakorolnak – írja a CNN.
Egy jelentés szerint a Nestlé, a világ legnagyobb fogyasztási cikkeket gyártó vállalata cukrot és mézet ad a szegényebb országokban értékesített tápszerekhez és gabonapelyhekhez, miközben fő európai piacain a kisgyermekeknek szánt tápszerekben nincs hozzáadott cukor – írja a The Guardian.
Véget ért a tavalyi év közepén kezdődött El Nino éghajlati jelenség - jelentette be kedden az ausztrál meteorológiai hivatal hozzátéve, az egyelőre bizonytalan, hogy idén a későbbiekben kialakul-e a La Nina jelenség, ahogy azt más időjárási előrejelzések jósolták.
Francia kutatók szerint csökken az arc vonzereje, ha nő a vércukorszint és az inzulin, így reggelire jobb elfelejteni a péksüteményt és a gyümölcslevet – számol be a hírről a The Guardian.
Az Egészségügyi Világszervezet felhívást fogalmazott meg a kormányok számára, melyben azt sürgeti, hogy növeljék az alkoholos és cukros italok adóját a közegészségügy javítása érdekében.
Évente mintegy 8 millió csokimikulást értékesítenek Magyarországon – írja az Infostart a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara jelentésére hivatkozva.
Miközben a globális cukortermelés és a fogyasztás egyensúlyban van, az árak mégis emelkedhetnek, ugyanis Brazíliában - amely az egyik legnagyobb cukorexportőr - logisztikai problémák adódtak, a cukor "csapdába esett" - közölte a Louis Dreyfus Company (LDC) kereskedelmi nagyvállalat.
Az elmúlt egy évben valósággal elszállt az egyik legfontosabb alapélelmiszerünk, a cukor ára, a tőzsdei árfolyam szeptemberben 12 éve nem látott magasságba emelkedett. Az árakat felfelé hajtja, hogy miközben a globális kereslet folyamatosan emelkedik, a fő termelő régiók száraz időjárása nem kedvez a termésnek, és most a világ második legnagyobb cukortermelője, India további exportkorlátozásra készül.
India várhatóan leállítja a cukorexportot a 2023-24-es szezonban a termelés csökkenése miatt. Hét év óta ez az első alkalom, hogy az ország ilyen lépésre kényszerül. A fő ok a csapadékhiány, ami miatt visszaesett a cukornádtermesztés volumene - írja a Reuters.
Cikkünket folyamatosan frissítjük az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Centiken múlott az ütközés.
Nem volt pénz a megoldásra.
Régóta húzódik az ügy.
Teljesen feleslegesen vállalta a kockázatot Moszkva.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.