Átadták a Budapesti Corvinus Egyetem Gellért Campusát csütörtökön. A közösségi tervezés alapján készült, 680 hallgató befogadására alkalmas budai campus kooperációra ösztönző oktatási terekkel, négyemeletes kollégiummal, valamint sportközponttal és parkkal várja az egyetemi közösséget.
A tulajdonosi határozat alapján úgy tűnik, hogy első lépésben a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és a francia Vinci 80:20 százalékos arányban szerzi meg Budapest Airport üzemeltető anyavállalatának, az Aiport Holding Tanácsadó Kft. részvényeit, az ehhez szükséges pénzt pedig már el is különítette az állam. Később azonban katari befektetőket vonhatnak be, és 51 százalékra csökkenhet az állam tulajdonrésze a Budapest Airportban - számolt be a 24.hu
A tervezett ütemezésnek megfelelően tegnap üzembe helyezték a negyedik kutat a Nyékpuszta szénhidrogén-lelőhelyen - jelentette pénteken az Energiaügyi Minisztérium.
Eladja 25 százalékos Yettel-részesedését a magyar állam, a befolyó összegből a repülőtér megvásárlását finanszírozná - derül ki a gazdaságfejlesztési minisztérium közleményéből.
Miután szakértői körökben egyre intenzívebb diskurzus folyik arról, hogy az augusztus közepe óta regisztrált mintegy száz darab földrengés esetében érdemes-e vizsgálni, hogy ezek emberi, ipari beavatkozások következményei, vagy milyen körülmények okozták a szeizmikus aktivitást, az MVM is közleményt adott ki a témában. Az állami cég állítja, hogy nem az általuk folytatott Corvinus projekt felel a rengésekért.
Az MVM a BÉT oldalán tájékoztatja a piaci szereplőket arról, hogy a Nyék-6A számú kút üzembe helyezésével február 13-án megkezdődik a szénhidrogén-vagyon kitermelése és értékesítése a Sarkad közeli Nyékpuszta mezőből. A vonatkozó közlemény szerint a jelentős mennyiségűnek prognosztizálható szénhidrogén-vagyon kutatása és termelése hozzájárul Magyarország földgázszükségletének hazai forrásból történő kielégítéséhez.
Az állam nevében a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. megvásárolja a Posta Biztosítót - derül ki a Gazdaságfejlesztési Minisztérium közleményéből.
Azért léptünk be a szénhidrogén kutatási-termelési tevékenységbe, mert ez a kockázatcsökkentés mellett az értéknövelést is célozza, továbbá támogatjuk a kormány hazai földgázkitermelés növelési törekvéseit és így az ellátásbiztonság fokozását is – mondta el a Portfolio-nak adott exkluzív interjúban Fritsch László. Az MVM CEEnergy Zrt. vezérigazgatója a Nyékpusztán elindult kutatás kapcsán elárulta, hogy „a fúrás és az azt követő termelési teszt műszaki és geológiai szempontból pozitívnak mondható”. A hazai téli gázellátási kilátások kapcsán pedig leszögezte, hogy „a földgázszállítások szerződésszerűen, ütemezetten zajlanak. A hazai ellátás a jelenleg rendelkezésre álló készletekből is több hónapra biztosított.”
A Budapesti Corvinus Egyetem megszerezte az egyik legrangosabb nemzetközi felsőoktatási szervezet minősítését, az AACSB-akkreditációt. A világ gazdaságtudományi képzéseket nyújtó felsőoktatási intézményeinek csak kevesebb mint 6%-a rendelkezik ilyen akkreditációval.
Ha az HBO úgy dönt, hogy második évadot is rendel a Besúgóból, akkor a sorozatbeli Kilián Kollégiumnak biztosan költöznie kell majd. A forgatás nagy részének helyszínéül szolgáló Corvinus Ménesi úti épületében ugyanis már javában zajlanak a felújítási munkálatok. A hetvenes évek végén épült, jellegzetes szocialista épület 2023-ra kívül-belül megújul: egy igazi zöld oktatási és innovációs központ lesz a Ménesi Campusból, sok közösségi térrel, kollégiummal, sportolási lehetőséggel és a legmodernebb technikával felszerelt adattérrel.
Az Illyés Gyula Program célja, hogy olyan rászoruló fiataloknak nyújtson második esélyt a felsőoktatásba való bejutáshoz, akiknek már megvan az érettségijük, de eddig nem vették fel őket egyetlen felsőoktatási intézménybe sem. A program keretében 10 hónapos, intenzív angolnyelvi és matematikai képzést kap 10 diák, amely keretében felkészítik őket az ismételt felvételire.
A ma ismert szakkollégiumi mozgalom az 1970-es években indult el Magyarországon, de évszázados múltból építkezik: megtalálhatjuk benne az angolszász college-ok és a magyar neveléstörténetben fontos kollégiumok hagyományát. Jelenleg mintegy 50 úgynevezett minősített szakkollégium működik Magyarországon, ezek jellemzően az egyetemektől némiképp független, önszerveződő, diákönkormányzatiságra épülő intézmények. Többek, mint egy lakóközösség: a kollégisták az egyetemek képzési rendszerét kiegészítve elmélyült tanulást és kutatást végeznek az őket érdeklő témákban, erős a közösségi élet, fontos a társadalmi felelősségvállalás. Elitképző intézmények, jellemzően jelentős a túljelentkezés is. Vajon kinek van lehetősége bekerülni egy ilyen intézménybe? Jár-e plusz költséggel a szakkollégiumi lét? És mégis, milyen pluszt ad, miért érdemes jelentkezni? Ennek jártunk utána.
Idén elkészült a magyarországi startupvilágot feltérképező, eddigi legátfogóbb jelentés, melynek egyik tanulsága az, hogy minél hamarabb piacra kell lépnie a cégeknek. Ezt az ételpazarlás ellen fellépő Munch és a tavaly szeptemberben bejegyzett Quantum Digitális Iskolaszövetkezet is meglépte. Közös pont továbbá a Budapesti Corvinus Egyetem, a tagok egy része ugyanis ott folytatja vagy folytatta tanulmányait, amelyek elmondásuk szerint jelentős segítséget nyújtottak egy vállalkozás elindításában.
A minőségi oktatás elengedhetetlen része az élményszerű tanulmányok biztosítása, hogy izgalmas kihívásokat kaphassanak a diákok, komoly problémákon dolgozhassanak, a tanulás interaktív, , elméletileg megalapozott, gyakorlatorientált legyen. Ez akkor kivitelezhető, ha egy oktató egyidejűleg kevesebb diákkal foglalkozik. Szabó Lajos, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatási rektorhelyettese a Portfolio-nak elmondta, dolgoznak azon, hogy a jövőben kisebb csoportokban tanulhassanak, nagyobb figyelmet kapjanak az egyetem hallgatói, épp ezért új oktatási módszereket vezettek és vezetnek be a jövőben. A cél, hogy a következő években elérjék a tizenkettő-tizenhárom az egyhez körüli hallgató-oktató arányt.
Míg tavaly 22 milliárd forintból, addig idén már 26 milliárd forintból gazdálkodhat a Corvinus Egyetem - osztotta meg egy, az intézményen tartott háttérbeszélgetésen Anthony Radev, az egyetem elnöke, aki ismertette, hogy a négy milliárd forintos emelkedés egyrészt az osztalékbevételnek köszönhető, de nőtt a fizetős diákok száma is, és a kutatási projektek miatt is többletforrásokhoz jutottak.
2020-ban a Felvi.hu adatai szerint a gazdálkodási és menedzsment szak volt a legnépszerűbb az egyetemre készülő felvételizők között, nem meglepő, hogy viszonylag magasak voltak a ponthatárok is. A Budapesti Corvinus Egyetemen 427 pontot kellett elérni ahhoz, hogy valaki bekerüljön az ösztöndíjas nappali képzésre. Aranyossy Mártával, a szak felelősével többek között arról beszélgettünk, milyen ismeretekre tehetnek szert a hallgatók, a végzés után milyen kezdő fizetésre számíthatnak és miért volt szükség az intézményben a szak megújítására.
Jó napokon van túl a magyar fizetőeszköz.
Régóta igyekeztek lezárni a konfliktust.
Rövidebb útvonalon közlekedő járatokra is lehet számítani.
Volt olyan gyógyszer, aminek az árát 1000 százalékkal emelték meg.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.