Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor rendhagyó, mivel Siófokról, a Portfolio Agrárszektor 2022 konferenciáról jelentkezett. A műsor első részében Csányi Attila Bonafarm-vezér volt a vendégünk, aki egyebek mellett beszélt arról, hogy a január-márciusi időszakban tetőzhetnek az élelmiszerárak Magyarországon. Az agrárszakembert más témák mellett kérdeztük még az ársapkák hatásáról, valamint a Bonafarm energetikai átállással kapcsolatos stratégiájáról is. Az adás második részében Varga Ákos, a takarmánygyártó UBM Csoport igazgatóságának elnöke volt a vendégünk, aki egyebek mellett az árakat korlátozó intézkedések szektorra gyakorolt hatásáról és a forrásköltségek elszállásával kapcsolatos kihívásokról is beszélt műsorunknak.
Ha jellemezni kellene azt, hogy mi a helyzet a globális inputpiacokon és, hogy annak mi a hatása a magyar mezőgazdaságra, akkor azt lehetne elmondani, hogy felbolydult minden egy kicsit - osztotta meg Tarpataki Tamás, az Agrárminisztérium agrárpiacért felelős helyettes államtitkára a Portfolio Agrárszektor 2021 konferencián. Tarpataki Tamás ismertette az európai búza- és kukoricatermési adatokat, prezentálta a búza és a kukorica világmérlegét is, valamint kitért a magyarországi búza- és kukoricaárakra is előadásában.
Mindegy, hogy bank, agrárvállalkozás, egészségügy vagy felsőoktatás, mindenhol magas minőséget vár el, ami nyugaton is kiállja a versenyt. "Gyűlölöm a középszerűséget!" - mondja Csányi Sándor, aki szerint, ha valamit csinálunk, akkor azt csináljuk jól, vagy inkább ne is csináljuk. A bankvezérrel többek között az időbeosztásáról, a prioritásokról, a Budai Egészségközpont fejlesztéséről, a Bonafarm csoport eredményeiről, a Mészáros-féle mezőgazdasági integrációról és a Bankholdingról is beszélgettünk, de az OTP első embere azt is elárulta, hogy Mészáros Lőrinccel egyetértve hová érdemes befektetni, milyen méretű kiskereskedelmi láncot venne szívesen, mi nyújt védelmet az infláció ellen, bevezetik-e a kötelező koronavírus-védőoltást az OTP-nél, vagy hogy milyen akvizíciókban gondolkodik még a bank, de arról is szó esett, hogy hogyan szorítanák ki a rendbontókat a stadionokból, és hogy marad-e Marco Rossi a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Nagyinterjú.
Új szalámiüzemet épít a Pick Szeged Zrt., amely közel 40 milliárd forint értékű beruházás keretei között valósul meg Szegeden. A vállalat beruházáshoz 10,6 milliárd forint, egyedi kormánydöntés alapján megítélt vissza nem térítendő támogatást kap - tájékoztat a vállalat közleménye.
„Minden, ami friss” – hangzik a 2009-ben, dr. Csányi Sándor által alapított Bonafarm Zrt. jelmondata. A cél elérését a cégcsoport tagjai összesen mintegy 8 ezer dolgozóval biztosítják: a Pick Szeged Zrt.-n kívül a Bóly Zrt., a Dalmand Zrt., az Agroprodukt Zrt., a Fiorács Kft., a Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft., a Csányi Pincészet Zrt., a Sole-Mizo Zrt., valamint a két stratégia partner, a Hungerit Zrt. és az MCS Vágóhíd Zrt.
Csaknem 100 milliárd forintnyi hatékonyságjavító és kapacitásbővítő beruházást tervez a Bonafarm Zrt. 10 éven belül - jelentette be a cég vezérigazgatója csütörtökön Budapesten, a Bonafarm 10 éves és a csoporthoz tartozó Pick 150 éves fennállása alkalmából rendezett ünnepségen.
Sutka László lett a Pick Szeged Zrt. megbízott vezérigazgatója, miután Nagy Endre távozott a posztról - írta hétfői lapszámában a Világgazdaság.
Mintegy 120 dolgozó hiányzik a Csányi Sándor érdekeltségének számító Bonafarm Zrt. mohácsi vágóhídjáról, még úgy is, hogy a cég munkaerőhiány miatt 20-40 százalékot volt kénytelen ráígérni az eddigi fizetésekre - tudta meg a Népszabadság.
Jelentős fejlesztésekre van szükség a hazai húsiparban annak érdekében, hogy a jelenlegi negatív tendenciák megforduljanak, és az ágazat nemzetközi szinten is versenyképes lehessen. Elkerülhetetlen az ágazat kifehérítése, hiszen a nélkül a tisztességes szereplők ellehetetlenülnek, a versenyképességet javító fejlesztések pedig elmaradnak. A mezőgazdasági gépek hazai piacán élénkülő versenyre számítanak a kereskedők - derült ki a Portfolio.hu Agrárszektor 2014-2020 konferencián.
Az alapvető élelmiszereket érintő áfacsalás drasztikusan és hosszú távon csak az áfakulcsok csökkentésével szorítható vissza, így az alapvető élelmiszerek áfáját csökkentsék 10 százalék alá - javasolta egy élelmiszert előállító iparágakat tömörítő fórum, írja az MTI. A jelenlegi áfacsalás összesített hatása a 128 milliárdot is meghaladja az Ernst & Young tanulmánya szerint.
Az alapvető élelmiszereket előállító ipar kulcsszereplői fórumot hoztak létre annak érdekében, hogy az alapvető élelmiszerek áfája 10 százalék alá csökkenjen, írja az MTI.
Végső megoldás: atombomba?
A Szilícium-völgy legnagyobb vállalatai fognának össze.
Szomorú módja ez egy karrier lezárásának.
Erre vár a fél ország.
Interjút adott a miniszterelnök.
Mégsem pályázik a szenátori székre Eric Trump felesége.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?