Miközben idén a választók szerte a világban az urnákhoz járulnak, sokan elvesztették bizalmukat a politikusokban, sőt magában a demokráciában is. A kormányok számára a közvélemény kiábrándultságának kezelése sürgős kérdéssé vált. Miként állíthatják helyre a képviseleti intézményekbe vetett bizalmat, és hogyan erősíthetik meg ezáltal a választások által biztosított politikai legitimitást?
Nem mindenhol vált rugalmasabbá a munkavégzés a koronavírus-járvány hatására. Számos helyen még keményebbé vált a munka: kémszoftverekkel figyelik az embereket, akik még a szabadságukon is dolgoznak, míg máshol ragaszkodnak az irodai munkavégzéshez, illetve a túlórákhoz.
Közel kétéves csúcsra, 2021 szeptembere óta a legmagasabb szintre emelkedett a Michigan Egyetem amerikai fogyasztói hangulatindexe júliusban.
Megvan az első japán bank, amelyik eladja az összes kiegészítő Tier 1 (AT1) típusú kötvényét a Credit Suisse értékpapírjaival történt események miatt – írja a Reuters.
A koronavírus-járvány új helyzetet teremtett a vállalatok számára azzal, hogy a munkatársak otthoni munkavégzésre kényszerültek. A távolság, a személyes kontaktus hiánya, korlátozottsága ráirányította a figyelmet a bizalom kérdésére, amely békeidőben sem lényegtelen, de válság idején – fogalmazzunk úgy: extrém körülmények között – még jobban kidomborodik a jelentősége. Hogyan lehet válsághelyzetben megőrizni a bizalom szintjét a vállalat vezetői és beosztottjai között annak érdekében, hogy a cég versenyképessége ne romoljon, jövőálló maradjon?
Bizalomhiány alakult ki az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyártóval szemben a lassú szállítások miatt, ezért nem hosszabbítja meg a vakcinavásárlási szerződést a céggel az Európai Bizottság - mondta vasárnap a VRT holland nyelvű belga köztévének Didier Reynders uniós biztos.
A koronavírus elleni oltás jelenthet egyedül megoldást ahhoz, hogy túl legyünk a járványon, és dolgozni kell a vakcina iránti bizalom növekedéséért - írta a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
Több hagyományos szövetséges ország lakossága, például az Egyesült Királyság, minden eddiginél rosszabb megítéléssel van az Egyesült Államokról, Donald Trump amerikai elnök tevékenységéről, és főleg arról, hogy hogyan kezelte Amerika a koronavírus-járványt – derül ki a Pew Research Center ma közzétett felmérési eredményeiből.
Huszonhárom százalékra csökkent Vlagyimir Putyin elnök bizalmi indexe az orosz körében.
Csak a harmadik negyedévben várható, hogy a legnagyobb belföldi piaccal rendelkező országokban (Kína, Egyesült Államok) élénkülni kezd a légi utasforgalom a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) szerint.
Az amerikai Pew elemzőház adatai szerint még az orosz elnökben, Vlagyimir Putyinban is jobban bíznak az emberek, ha külügyekről van szó, mint az USA elnökében, Donald Trumpban - írja a Bloomberg.
Elemzők által vártnál jóval nagyobb mértékben javult decemberben a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban - derül ki a Michigan egyetem szokásos havi felméréséből, amelynek előzetes eredményét pénteken tették közzé.
Jó hír lehet a bankoknak, hogy többen bíznak bennük, mint a kongresszusban, vagy a médiában, rossz hír viszont, hogy ez még mindig nem túl nagy arány.
Idén az I. negyedévben lefékeződött a GKI-Erste konjunktúra-index értékének tavalyi szárnyalása. A legújabb felmérés szerint márciusban a fogyasztói várakozások a februári megbicsaklás után a januárinál is kissé magasabb, nyolcéves csúcsot jelentő szintre emelkedtek. Az üzleti várakozások csak stagnálnak, de ezzel is maradtak az előzőleg tizennégy éve nem tapasztalt szinten. Végeredményben Magyarországon a választások előtt folytatódik a több mint másfél évtizede nem látott optimizmus, írja a GKI.
Társadalmi egyeztetésre bocsátották a tervezetet.
Egy kifejezetten modern gépről van szó.
Ha nem jön össze, akkor lőttek az autógyártásnak.
Alakul az új magyar gazdasági vezetés.
Nagyon gyengült ma az árfolyam.
Friss podcastünkben Molnár András, a PortfoLion Capital Partners vezetője volt a vendégünk.