A Moderna jelentősen csökkentette 2025-ös bevételi előrejelzését, és további költségcsökkentéseket tervez a következő években. A biotechnológiai vállalat a Covid-19 elleni vakcinák iránti kereslet csökkenése miatt kénytelen diverzifikálni portfólióját és új termékeket piacra dobni a jövőbeli növekedés érdekében - számolt be a CNBC.
A tudósok egy új, félmillió DNS-mutációt tartalmazó adatbázist hoztak létre, amely feltárja, hogy egyes genetikai betegségek hogyan módosítják a szervezet fehérjéinek felépítését. A kutatók reményei szerint ez az áttörés új utakat nyithat meg a genetikai rendellenességek kezelésében, lehetővé téve olyan, személyre szabott gyógyszerek kifejlesztését, amelyek közvetlenül a mutációk hatásait célozzák meg - írta meg a Live Science.
A Richter jövőbeli terveiről beszélt az Indexnek Orbán Gábor, a vállalat vezerigazgatója. A cégvezető szerint a mostani időszak tudja megalapozni a vállalat a jövőbeli növekedésének alapját, elsősorban a 2030 utáni időszakot tekintve.
Az elmúlt évtizedekben a jövőkutatás kiválóságai sokszor melléfogtak, de Stanislaw Lem és Ray Kurzweil próféciái sokszor valósággá váltak. A 21. század két legfontosabb fejleménye - az automatizáció és a biotechnológia - már most felforgatja a mindennapjainkat: a 20. századi fiatal hadirokkantak tömegének a helyébe lép a 100 évig is élő, egészségesebb idősek generációja, akik még 80 évesen is aktívak és fittek. A nagy demográfiai fordulat egyben egy paradigmaváltást is hoz: a kormányzatoknak hamarabb fel kell ismerniük nemcsak a megatrendeket, de meg kell érteniük: egy olyan új történelmi korba lép az emberiség, ami valójában egy anomáliát jelez: egy sosem ismert, általános és globális idősödés korszakát - avagy mi maradt ki a Draghi-jelentésből, és miért mérföldkő a 2012-es év.
A világ vezető tudósai, köztük Nobel-díjasok és neves szakértők, felszólaltak a "tüköréletű" mikrobák létrehozására irányuló kutatások leállítása mellett. Figyelmeztetésük szerint ezek a szintetikus organizmusok példátlan veszélyt jelenthetnek a földi életre, mivel képesek lehetnek megtelepedni a környezetben és áttörni a természetes szervezetek immunvédelmét - számolt be a The Guardian.
Lassulhat jövőre a Richter legnagyobb bevételű készítménye, a Vraylar értékesítésének növekedése, ami nem meglepő egy gyógyszer életciklusának ezen szakaszában. Az ellátási lánc zavarai továbbra is kihívást jelentenek és a 20 százalékos osztaléknövekedési ütem sem tartható fenn – mondta el Orbán Gábor, a gyógyszergyártó vezérigazgatója a Reuters szerint.
A kutatók egy forradalmi, DNS-alapú nanorobotot fejlesztettek ki, amely képes az emberi karhoz hasonlóan "megragadni" a Covid-19 vírus kórokozóit. Az Illinois-i Urbana-Champaign Egyetem tudósai által létrehozott apró, négyujjú szerkezetek a gyorsabb és pontosabb Covid-tesztek létrehozása mellett, képesek lehetnek megelőzni a fertőzést is, megakadályozva, hogy a kórokozó az emberi sejtekbe jusson - írta meg az Interesting Engineering.
Az amerikai szövetségi nyomozó iroda (FBI) emberei egy másfél évtizede körözött terroristát fogtak el Wales-ben - jelentette be a hatóság igazgatója kedden.
Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) várhatóan szigorúbb ellenőrzés alá kerül a vakcinák fejlesztése és biztonsági tesztelése terén Donald Trump elnöki hivatalba lépését követően. A változások érinthetik az átláthatóságot, a külső tanácsadókkal való együttműködést, valamint az oltóanyagokkal kapcsolatos kommunikációt, számolt be róla a Reuters. Az iparági szereplők és befektetők aggódnak a lehetséges szabályozási változások miatt, különösen Robert F. Kennedy Jr. egészségügyi miniszteri jelölése kapcsán.
Erősen kezdte a Richter az évet és tartja az idei célkitűzéseket – erősítette meg Orbán Gábor a mai gyorsjelentés főbb üzeneteit a negyedéves számokat bemutató tájékoztatón. A vezérigazgató hozzátette, hogy egyre inkább érződik a Vraylaron kívüli jövedelmezőség javulása és a cél, hogy 2027 után a biotechnológia 0-ba forduljon az eddigi veszteségek után.
A Zealand Pharma új kísérleti súlycsökkentő gyógyszere ígéretes eredményeket mutatott az elhízás elleni küzdelemben. A vállalat által kifejlesztett petrelintide mérsékelt dózisban hatékony súlycsökkenést eredményezett, miközben kevesebb mellékhatást okozott, mint a piacon lévő más készítmények. Ez az áttörés jelentős előrelépést jelenthet az elhízás kezelésében, különösen azok számára, akik nehezen viselik a jelenlegi terápiák mellékhatásait - közölte a Bloomberg.
Fontos megállapodást kötött a közelmúltban a Richter a világ negyedik legnagyobb gyógyszergyártójának számító AbbVie-vel, a Vraylar sikere után újabb készítmények fejlesztésében működik együtt a két vállalat. A Richter eredeti kutatási stábjának 10 évre előre megvan a munkája, az AbbVie pedig, amely piacelsőséget célzott meg a neuropszichiátriában, finanszírozással is beszáll a fejlesztésekbe. Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója a Portfolio-nak beszélt a megállapodás részleteiről, hogy mi lesz a Richter szerepe és mikor várhatók az első gyógyszerek az együttműködésből, ami egyre izgalmasabb kérdés a cég húzóterméke, a cariprazine szabadalmának lejáratához közeledve.
A barcelonai székhelyű Werfen diagnosztikai óriásvállalat sikeresen lezárta az Omixon Biocomputing Kft. felvásárlását. A tranzakció értéke megközelítőleg 25 millió dollár, ami jelenlegi árfolyamon számolva körülbelül 9,2 milliárd forintnak felel meg - közölte a Forbes.
Az emberi bőr kialakulásának titkait tárták fel kutatók, ami az öregedés elleni küzdelemben és a transzplantációs eljárásokban is áttörést hozhat - számolt be a BBC.
A Richter Gedeon és a Bio-Thera kizárólagos kereskedelmi megállapodást kötött a Stelara bioszimiláris készítményre vonatkozóan az EU országaiban, az Egyesült Királyságban, Svájcban és egyéb országokban, tovább erősítve ezzel a gyógyszergyártó bioszimiláris portfólióját – tette közzé a Richter.
Egy kevéssé ismert norvég robotikai cég a napokban mutatta be az első háztartási robotját, egy „mindennapi segítőt” (everyday assistant), amelynek bemutató videóját hitetlenkedve fogadták a közösségi médiában, átverést sejtve. Ettől függetlenül a kecskeméti Mercedes-gyárban már próbaüzemmódban dolgoznak a humanoid robotok. Sőt, egy japán cég már „élő” bőrt is képes robotokra huzaloztatni. Látványosan fejlődik a biotechnológia is, amely szintén a maga nemében egy sötét ló a jövő gazdasága tekintetében. A robotika és a biotechnológia egyre inkább formálja a jövőt, melyben a technológiai fejlődés és a társadalmi változások szoros összefonódása új kihívásokat és lehetőségeket hoz. Ahogy ezek a technológiák tovább fejlődnek, komoly társadalmi és gazdasági kérdéseket vetnek fel, amelyek megválaszolása elengedhetetlen az EU versenyképessége szempontjából is.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Halálos áldozatokat is szedett a merénylet.
Új receptet találtak a csalók.
Egy képviselő közben már új nevet is talált Grönlandnak.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.
Mit látunk a piacokon?