A kormány 2025-től automatikus adóemelést vezet be több adónemnél, amely az infláció mértékével évente növeli a szeszes italok, dohánytermékek és üzemanyagok jövedéki adóját, valamint a gépjárműadókat és a regisztrációs adót.
Több mint 40 milliárd font éves többletbevételt irányoz elő adó- és járulékemelések révén a brit pénzügyminiszter által szerdán beterjesztett költségvetési tervezet.
Az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer (EKR) törvényének módosítása következtében 2025-től számottevően emelkedhet az üzemanyagok ára Magyarországon, a változás az uniós jogszabályok követésének eredménye. Az intézkedésben valójában nem adóról, hanem kötelezettségmegváltásról van szó, az üzemanyag-forgalmazóknak ugyanis lehetőségük van energiahatékonysági projektekben részt venni, vagy megváltani a kötelezettségüket. Egri Gábor, az FBSZ elnöke szerint ebben a rendszerben a nagyobb cégek előnyben lesznek, mert saját projekteket indíthatnak, míg a kisebb benzinkutak kénytelenek lesznek a teljes megváltást kifizetni.
A kormány tervezett adóemelése jelentősen növelheti az üzemanyagárakat, erre figyelmeztetett a Független Benzinkutak Szövetségének elnöke - számolt be az ATV.
A török infláció már 50% alatti, de még nincs a jegybank 38-42%-os célsávjában. Ahhoz, hogy ez sikerüljön néhány adóemelést el kellene halasztani.
A budapesti reptér kisebbségi tulajdonosa, a francia Vinci infrastruktúra-csoport bejelentette, hogy a korábban 2024-re adott nettó eredmény előrejelzése nem számolt a francia parlament által tervezett társaságiadó-emeléssel, ez a változás akár 400 millió eurós többletköltséget is jelenthet a vállalatnak. Emellett a cég közzétette legfrissebb pénzügyi eredményeit, amelyek a várakozásoktól elmaradó bevételről és a növekedés lassulásáról tanúskodnak. A hírre nagyot esett ma reggel a részvények árfolyama a francia tőzsdén.
Jelentősen megnőtt azon cégtulajdonosok száma, akik még a várható adóemelések előtt felszámolják vállalkozásaikat az Egyesült Királyságban. A members' voluntary liquidation (MVL) típusú, azaz a tulajdonosok által önkéntes felszámolással megszüntetett cégek száma októberben meghaladta az 1600-at, ami több mint kétszerese az előző év azonos időszakának.
A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) ellenzi az üzemanyagok adójának további emelését, és elítéli a visszamenőleges adóemelés szándékát is, minden adónemben - áll az FBSZ által kiadott közleményben. A Szövetség szerint a kormány törvénymódosítási javaslata az üzemanyagárak további emelkedéséhez vezethet.
Társadalmi egyeztetésre bocsátotta a kormány az Airbnb-rendelet budapesti szigorítására vonatkozó jogszabálytervezetet. Ahogy tegnapi cikkünkben írtuk, a tervezet lényege, hogy két éven keresztül - 2025-ben és 2026-ban - nem lehet új nyilvántartásba vételt kezdeményezni rövidtávú lakáskiadás céljából, valamint a mostaninál jelentősen magasabbra - mintegy négyszeresére - emelkednek a rövidtávú lakáskiadással foglalkozó átalányadózók adóterhei. Ez utóbbinál ugyanakkor a vendégéjszakák száma lesz a meghatározó, vagyis elméletben akár a fővároson kívül más településeket is érinthetne a döntés.
Michel Barnier francia miniszterelnök 20%-os adót vetne ki a gazdag franciákra, ez egyeseket arra késztethet, hogy elköltözzenek Franciaországból, míg mások, akik esetleg fontolgatták, hogy letelepednek az országban, lemondhatnak terveikről - vélik vagyon- és adótanácsadók a Bloomberg cikke szerint.
A francia kormány jelentős megszorító intézkedéseket tervez a 2025-ös költségvetésben, hogy kezelje az ország növekvő adósságterhét és költségvetési hiányát. A pénzügyminiszter szerint a cél az ellenőrzés visszaszerzése a pénzügyek felett, miközben a piacok és az EU-s partnerek nyomást gyakorolnak Franciaországra a fiskális konszolidáció érdekében.
Vagyonadó a szupergazdagokra, társasági adóemelés a nagyobb vállalatokra, és elhalasztott nyugdíjemelés – ezeket a terveket volt kénytelen elismerni tegnap éjjel az új francia miniszterelnök a France 2 televíziós csatornán. Michel Barnier ki is mondta, hogy népszerűtlen intézkedések jönnek, de muszáj felelősen cselekednie, mert különben olyan költségvetési válság jön, mint néhány éve Olaszországban volt, vagy Nagy-Britanniában.
Áfa-, és társasági adóemelést, valamint a tranzakciós illeték bevezetését tartalmazó hatalmas költségvetési hiánycsökkentő csomagot hagyott jóvá csütörtökön a szlovák parlament, amely jócskán lassíthatja majd a szlovák gazdasági növekedést.
A londoni luxusingatlanok piacán csökkenő kereslet mutatkozott az elmúlt hónapban. A LonRes ingatlanpiaci adatszolgáltató cég kedden közzétett jelentése szerint ennek hátterében a magas jövedelmű vásárlók aggodalmai állnak az új balközép brit kormány esetleges adóemelései miatt.
Az olasz kormány nemrégiben megduplázta a gazdag külföldi állampolgárok külföldi jövedelmére kivetett átalányadót, évi 200 000 euróra emelve azt. Ennek ellenére a brit és francia adófizetők továbbra is vonzónak találják Olaszországot - írta meg a Financial Times.
Kamala Harris egy átfogó adóreform-tervet mutatott be elnökválasztási kampányában, azt ígérve, hogy egy évtized alatt közel 5000 milliárd dollárral növeli az amerikai költségvetés adóbevételeit. Fajsúlyos lépéseket lengetett be a jelenlegi alelnök, például a társasági adókulcs emelését, a szupergazdagok terheinek növelését, valamint adójóváírások bevezetését a lakhatási költségek és bérleti díjak csökkentésére. Sok elemet még Joe Biden adócsomagjaiból vett át, amelyek hamar elbuktak a Kongresszusban, de arra jók lehetnek, hogy Donald Trumptól átvegye a kezdeményezést a kampányban, valamint kihasználja az egyre erősödő társadalmi feszültségeket, és megszólítsa a középosztálybeli szavazókat.
Kihirdette a kormány a közlönyben.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?