A jövő év január 1-jétől várható új jogszabályok átformálnák az adóeljárások és az adóperek menetét. Míg a módosítások egy része vállalkozásbarát, addig azok egyszersmind több olyan csapdát is rejtenek, amelyek kifejezetten hátrányosan érinthetik az adózók érdekeit - hívja fel a figyelmet legfrissebb szakmai írásában Fischer Ádám, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda adójogásza. Példaként megemlíti: leszűkülhetnek például az adózók jogai az adóhatósággal szembeni védekezésre, illetve szakértő igénybevételére.
Mától véleményezhető az új adóeljárási törvény, amely a jelentős egyszerűsítés mellett a NAV szolgáltatásainak körét is bővíti. A tervezet szerint az ellenőrzést a revizoroknak 365 napon belül le kell zárniuk, az adóbírság mértéke pedig a felére csökken.
Jó az a megközelítés, amit a kormány az adóeljárásról szóló törvényjavaslatában megfogalmazott, vagyis, hogy megkülönbözteti a vállalkozásokat - nyilatkozta a Portfolio-nak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára. Dávid Ferenc szerint ezzel a cégek bekerülhetnek egy vállalkozói elitbe, amivel üzleti és pénzügyi előnyök is járnak, vagyis a vállalkozókat pozitívan ösztönzi a kormány.
Drasztikusan átalakul a jövőben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) működése, szemléletmódja - vetítette előre a készülő adózási eljárási módosítások lényegét a Napi Gazdaságban Pankucsi Zoltán adóügyi államtitkár.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?