Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen szabályozási lazításokat lengetett be az európai acéliparnak, amely az utóbbi években rendesen megszenvedte a magas energiaárakat, pedig az újrafegyverkezés miatt szükség volna a kapacitásai visszaépítésére.
Az Egyesült Államok által bevezetett acél- és alumíniumvámok várhatóan jelentős hatást gyakorolnak a globális acélipar ellátási láncára, beleértve a kínai acélszektort is. A kínai szakmai szövetség aggodalmát fejezte ki a protekcionista intézkedések miatt, amelyek más országokat is hasonló lépésekre ösztönözhetnek – írja a Reuters.
Ukrajna kormánya egyeztetni kezdett az acélipar szereplőivel, ugyanis hátrányosan érinti őket az, hogy Donald Trump 25%-os vámot vet ki rájuk, hasonlóan más országhoz – számolt be erről Julija Szvirigyenkó, Ukrajna gazdasági minisztere.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump több fontos kereskedelmi és külpolitikai lépést jelentett be az elmúlt percekben. A bejelentések érintik a Kínából érkező csomagok vámját, új vámintézkedéseket más országokkal szemben, valamint tárgyalásokat Japánnal és Ukrajnával.
Az Európai Bizottság jelentősen csökkentené a karbonvám alá eső vállalatok számát, hogy enyhítse az adminisztratív terheket és ösztönözze a versenyképességet. A módosítások célja, hogy a klímavédelmi célkitűzések fenntartása mellett egyszerűsítsék az uniós vállalatok működését.
Aki azt hitte múlt héten, hogy le lett csavarva a kereskedelmi háború, az elképzelhető, hogy nagyot tévedett. Donald Trump új ötletekkel állt elő, hogy mekkora és milyen vámokkal lehetne védeni az amerikai érdekeket és még az is lehet, hogy senki nem menekül előlük. Mutatjuk a részleteket.
A The New York Times jelentése szerint Ukrajnában folyamatosan romlik a helyzet, ezt jelzi az is, hogy fel kell robbantaniuk olyan bányákat is, amelyek korábban a gazdaság motorját jelentették.
Miközben az ukrán haderő ütőképes alakulatainak elég jelentős része Oroszország területén harcolt, az orosz haderő szép lassan elérte Donyeck megye egyik legfontosabb városát, Pokrovszkot. Egy olyan településről van szó, amely nem csupán hadműveleti szempontból kritikus: Pokrovszk az ukrán szénbányászat talán legfontosabb központja, elvesztése súlyos csapás lehet az ukrán gazdaság egyik húzóágazatának, az acéliparnak. Az ukrán vezetés az elmúlt hetekben rájött arra, hogy Pokrovszkot talán nem kellene olyan könnyen elengedni, ahogy a térségbeli kisvárosokat, hiszen elvesztésével nem csupán Donyeck nagy része kerülhet orosz kézre, hanem az ukrán gazdaság hosszútávú működése is csapást szenvedhet, ami kihathat a háború utáni kilábalás ütemére is.
Orosz katonák vannak Ukrajna legnagyobb szénbányájának környékén, ostrom alatt áll jelenleg a pokrovszki bánya - írja több orosz és urkán lap.
Megakadályozná az Egyesült Államok a US Steel felvásárlását, Joe Biden már döntést hozott erről a The Washington Post értesülései szerint. A lépés jelentős hatással lehet az amerikai acélipar jövőjére és a nemzetközi üzleti kapcsolatokra - írta a Cnbc.
Elvi megállapodás született a nemzetgazdasági tárca és egy svájci-szlovák konzorcium között a Dunaferr további működtetéséről. A Világgazdaság értesülései szerint a Duferco és a Minerfin alkotta cégpáros korrekt üzleti tervet mutatott be, ami megalapozta az egyezség létrejöttét - tudósított a VG.
A Dunaferr egykori létesítményeinek újraindítása egyre valószínűbbnek tűnik, a napokban műszaki szakértők vizsgálták meg a létesítmények állapotát, akik egy potenciális üzemeltetőpárost képviseltek - írta a VG.hu.
A német Bild azt írja, a rendkívüli időjárási helyzet miatt rekordot döntött az áramár, és már elkezdtek bezárni az első üzemek is, amelyek nem tudják kigazdálkodni a hatalmasra nőtt összeget.
A német kormány nem zárja ki, hogy részesedést vásárol a ThyssenKrupp konszernben - mondta Olaf Scholz német kancellár a Funke médiacsoportnak adott interjúban.
Magyar Zoltán, a Dunaferr Vasas Szakszervezti Szövetség elnöke kedden levelet írt Orbán Viktor miniszterelnök címezve, amelyben azt kéri, a kormányfő "akadályozza meg a dunaújvárosi acélgyár tönkretételét".
A német Thyssenkrupp acélipari részlege a kedvezőtlen piaci körülményekre reagálva csökkenti a termelési kapacitását, és 11 ezer fős leépítésbe kezd.
Egy űrlapot kell kitölteni.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Kudarcba fulladt a misszió.
Egyre súlyosabb a helyzet a lángba borult térségben.
A jövőben több ilyen animáció jöhet.
Sok ínyenc a bárány fejét akarja, sőt igazi különlegességnek számít az állat szeme is.
Virovácz Péter a Checklist vendége volt.
Mi történik Törökországban?