Oroszország azt tervezi, hogy Kínával közösen létrehoznak egy bázist a Holdon, a kérdéses energiaellátás problémáját pedig nukleáris erőművel oldanák meg – írja a Sky News.
Megdöntötte a világrekordot az űrrepülések összesített időtartamában Oleg Kononyenko, a Roszkozmosz orosz állami űripari vállalat űrhajósa vasárnap a Nemzetközi Űrállomáson.
Az orosz Roszkoszmosz 2025-ig meghosszabbítja a NASA-val közös, a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) irányuló közös repülési programját – írja a Reuters az orosz Interfax hírügynökség alapján.
A Roszkoszmosz mérlegeli annak lehetőségét, hogy a Luna–25 lezuhanása után 2025–2026-ban újabb kísérletet tegyen egy automata állomás sikeres landoltatására a Hold déli pólusán – közölte az orosz állami űrvállalat pénteken.
A Hold felszínébe csapódott, és megsemmisült a Luna-25 automata állomás - közölte vasárnap a Roszkozmosz orosz űrvállalat.
Oroszország bejelentette, augusztus 11-én evakuál egy települést a távol-keleti régiójában, a lépésre elővigyázatosságból van szükség - írja a Reuters.
Dmitrij Rogozsin, a politikusból lett milblogger egy Twitteren megjelent, valószínűleg eredetileg a Telegramon közölt videóban megtalálta a legegyszerűbb módját annak, hogy megállítsák a közelgő ukrán ellentámadást.
A BBC és több más, egymástól független forrás szerint is rakétatalálat érte azt a donyecki éttermet, ahol Dmitrij Rogozsin, a Roszkoszmosz volt igazgatója, volt helyettes védelmi miniszter az 59. születésnapját ünnepelte. A politikust repeszsérülésekkel szállították kórházba.
Oroszország egy katonai műholdat küldött fel az űrbe, miután Putyin az amerikai kereskedelmi műholdak megtámadásával fenyegetőzött. A műhold megfelelően kezdett kommunikálni a földi követőállomásokkal, így hivatalosan is megkapta a Kozmosz-2563 jelzést, most pedig nyilvánosságra került az indításról készült felvétel.
Elhunyt Valerij Poljakov orosz űrhajós, aki a leghosszabb ideig tartózkodott egyhuzamban a világűrben. A kozmonauta 1994 januárjától 1995 márciusáig 437 napot és 18 órát töltött a Mir űrállomás fedélzetén, amiért megkapta az Oroszország Hőse címet.
Oroszország 2024 után kilép az ISS-ből, hogy saját állomást indítson. A Roszkoszmosz új vezére szerint a távozásra azért van szükség, mert a jelenlegi állomás tömeges meghibásodásoktól szenved - írta meg a Reuters.
Az amerikai űrügynökség, a NASA erőteljesen bírálta Oroszországot, amiért a Nemzetközi Űrállomást arra használta, hogy népszerűsítse az ukrajnai inváziót – írja a Space News.
A Roszkoszmosz nem szállít több rakétahajtóművet az Egyesült Államokba, emellett a Nemzetközi Űrállomás orosz-német együttműködése is leáll.
Már át is árazódtak a várakozások.
Ezekhez magyar fogyasztók is hozzájárulhattak.
Minek – vagy kinek – köszönheti a sikert a volt elnök?
Lehet izgulni.
Biden négy évét és a következő időszak esélyeit értékeltük a mai Checklistben.
Az orosz-ukrán háború végkimenetele is múlhat az amerikai szavazókon.