A Kínai Népi Bank (PBOC) novemberben jelentős, 800 milliárd jüanos (111 milliárd dolláros) likviditásnövelő intézkedést hajtott végre, hogy támogassa a bankrendszert a helyi önkormányzati kötvénykibocsátások megugrása közepette. A központi bank várhatóan további lépéseket tesz, hogy megakadályozza a likviditáshiányt az év végi időszakban.
A kínai hitelezés októberben jelentősen visszaesett, ami aggodalomra ad okot a gazdaság állapotával kapcsolatban. A kormányzat által bevezetett ösztönző intézkedések ellenére a hitelkereslet továbbra is gyenge, ami rávilágít a kínai gazdaság előtt álló kihívásokra.
Az elmúlt hetek híráramlása alapján a kínai politikai vezetés elkötelezett amellett, hogy különböző monetáris és fiskális intézkedésekkel megtámassza a kínai gazdaságot és a tőkepiacot. Most egy több tízmilliárd dollár összegű finanszírozási program indul, aminek a keretében hitelt nyújtanak vállalatoknak saját részvényeik visszavásárlásához, a Reuters azt írja, hogy a programban több mint 20 kínai nagyvállalat vesz részt.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A kínai jegybank hétfőn a várakozásoknak megfelelően csökkentette az irányadó hitelkamatokat. Ez a lépés része annak a gazdaságélénkítő intézkedéscsomagnak, amelyet a múlt hónapban jelentettek be. A kamatcsökkentés célja a gyengélkedő ingatlanszektor támogatása és a fogyasztás fellendítése.
A Kínai Központi Bank (PBOC) bejelentette, hogy szeptemberben nettó 200 milliárd jüan (28,5 milliárd dollár) értékben vásárolt kötvényeket a kereskedőktől, ami meghaladja az előző hónapban végrehajtott tranzakciók összegét – írja a Bloomberg.
Kína központi bankjának vezetője szerint a kulcsfontosságú területeken jelentkező pénzügyi kockázatok rendezett módon oldódnak meg, miközben hangsúlyozta a bizalom erősítésének fontosságát a gazdasági fellendülés biztosításához.
A kínai bankok júliusban mindössze 260 milliárd jüan (36,26 milliárd dollár) új hitelt helyeztek ki, ami jelentősen elmaradt az előző havi adatoktól és az elemzők várakozásaitól is. Ez a gyenge keresletre utal, mivel az elhúzódó ingatlanpiaci visszaesés és a munkahelyek bizonytalansága rontja az üzleti és fogyasztói hangulatot.
A kínai központi bank (PBOC) jelezte, hogy hajlandó engedélyezni a jüan gyengülését az amerikai dollárral szemben. Ez a változás a PBOC-ra nyomást gyakorló, megnövekedett tőkekiáramlás és a tartósan erős dollár miatti politikai fordulatra utal – írja a Bloomberg.
A Kínai Népbank (PBOC) problémásnak nevezte a hosszú lejáratú államkötvények árfolyamának emelkedését, figyelmeztetve a befektetőket, hogy irreális a piaci árak és a gazdasági kilátások közötti jelentős eltérés. A jegybank egy névtelenül nyilatkozó tisztviselője a Bloombergnek arról beszélt, hogy Kína hosszú távú gazdasági növekedési kilátásai jelentősen javultak, és azt állította, hogy a hozamok a keresleti és kínálati tényezők okozta átmeneti ingadozások ellenére majd igazodni fognak a gazdasági előrejelzéshez.
A kínai központi bank (PBOC) meglepetésszerűen lazító intézkedéseket hajt végre, hogy nagyobb hatást érjen el a monetáris politikai döntéseivel, és így támogassa a küszködő kínai gazdaságot. Az irányadó hitelkamatláb legutóbbi rekord mértékű csökkentése Pan Kun-Cseng kormányzó tavaly nyári hivatalba lépése óta számtalanszor döntött váratlan lépésekről, beleértve a bankok kötelező tartalékrátájának jelentős csökkentését – írja a Bloomberg.
A kínai központi bank (People's Bank of China - PBOC) 49,1 milliárd dollárt adott kölcsön állami bankoknak, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő lakásszektort.
Kína szükség esetén sürgősségi finanszírozást biztosít a súlyosan eladósodott helyi önkormányzatoknak – mondta Pan Konseng jegybankelnök – a megjegyzések alátámasztják, hogy a hatóságok milyen komolyan veszik a problémát. Főként az ingatlanszektor vergődése hozta felszínre a 9000 milliárd dolláros adósságproblémát.
A kínai központi bank 202 milliárd jüant (29 milliárd dollár, 1 jüan 54,17 forint) bocsátott a bankok rendelkezésére fordított repoműveletek keretében szerdán a keddi 208 milliárd jüan és a hétfői 216 milliárd jüan után.
Gyülekeznek a felhők a kínai gazdaság felett, az energiaárak emelkedése mellett még az Evergrande problémái is borzolják a kedélyeket. A jegybanknak ilyen környezetben nem volt sok választása: kamatot kellett csökkenteni, és biztosítani a szükséges likviditást. A Fitch Solutions elemzői szerint viszont ezzel nem ér véget a jegybanki lazaság kora Kínában - ennek okairól és a kockázatokról írnak friss elemzésükben.
Sokáig egymással párhuzamosan működik majd Kína digitális devizája és fizikális fizetőeszközei – jelentette be a jegybank digitális devizafejlesztéssel foglalkozó igazgatója egy sanghaji konferencián.
Húszról nulla százalékra csökkentette az úgynevezett devizapiaci kockázat kamatát a kínai jegybank (PBOC) a hétvégén, amivel a jövőben sokkal olcsóbbá válhat a jüan shortolása – írja a CNBC. A hír hatására hétfőn már el is indult a lejtőn a kínai deviza.
Szembe ment a magyar részvénypiac az európaiakkal.
Remélhetőleg nem a túl távoli jövőben tagok lesznek – mondják.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Szerinte ha Ukrajna NATO-tag lenne, nem is lett volna háború.
Kijött a jegybank tegnapi ülésének jegyzőkönyve.
A költségcsökkentésekből a menedzsment is kiveszi a részét.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.