Az ünnepek alatt a visszaváltás terén is nagyobb forgalom várható, ezért 2024. december 9. és 2025. január 12. között megnöveli kapacitását a MOHU - áll a vállalat közleményében. A válogatók hétvégén is nyitva tartanak, több tárolót biztosítanak az üzletek számára, karácsony napján pedig több mint 200 üzletbe mennek a palackbegyűjtő teherautók.
A MOHU, a szelektív hulladékgyűjtést ösztönző programja keretében, országszerte több mint egymillió kukát oszt ki a lakossági ügyfelek számára olyan területeken, ahol a papír-műanyag-fém hulladékok gyűjtése eddig zsákokban történt, illetve ott, ahol a konyhai élelmiszer-hulladékok gyűjtése elindul. A vállalat ingyen biztosítja az eszközöket, amelyeket a területi szolgáltatók juttatnak el a háztartásokhoz.
November közepéig 700 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza Magyarországon az új visszaváltási rendszerben. A MOHU célja, hogy három év múlva az italcsomagolások minimum 90%-át visszaváltsuk Magyarországon, és eltűnjenek környezetünkből az illegálisan szétszórt italcsomagolások.
Mindenszentek és halottak napja időszakában is folyamatos a lakossági hulladékszállítás Budapesten - közölte a MOHU.
Tranzakciónként 5000 forintos limitet vezetett be a visszaváltó automatáknál a MOHU, a gépek maximum ekkora értékben adnak ki vásárlási utalványt is - írja a Pénzcentrum egy olvasójának jelzése nyomán. Lapunk iparági forrásból megtudta, a korlátozás fő oka, hogy egyre többen visszaélnek a voucherekkel, hamisítják azokat.
A Pénzcentrum által megszerzett információk szerint első körben jelenleg tíz MOL benzinkúton működik REpont visszaváltó automata.
Komáromban és Tatán is elindul a MOHU hulladékgyűjtő udvarainak építése. A vállalat a következő 10 évben összesen 83 új hulladékudvart épít országszerte. A hulladékudvarok az önkormányzatok által kijelölt területen, zöldmezős beruházásban épülnek. A létesítmények több mint 40 hulladéktípust képesek fogadni, a hulladékok nyomon követését pedig fejlett informatikai rendszer biztosítja. A fejlesztések célja az újrahasznosítási arány további növelése, illetve az illegális hulladéklerakás csökkentése - írja közleményében a vállalat.
Az újrahasznosítható palackok visszaváltása egyre népszerűbb Magyarországon, különösen a rászorulók körében. A közterületi szemetesekből gyűjtött palackokból akár napi 30-50 ezer forintot is megkereshetnek azok, akik időt és energiát szánnak erre. A visszaváltható palackok forgalmazására és visszaváltására vonatkozó rendszer júliusi bevezetése óta sokan, különösen hajléktalanok, fedezték fel ezt a pénzszerzési lehetőséget.
Az elmúlt napokban már naponta 6 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza a vásárlók, néhány hét alatt 150 millió darabra nőtt a visszaváltások száma Magyarországon - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.
Elérte a 100 milliót a visszaváltott italos palackok, dobozok és üvegek száma a magyarországi kötelező visszaváltási díjas rendszerben (DRS) - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. (MOHU) gyártói felelősségi rendszerének vezetője kedden Biatorbágyon.
Reagált a MOHU a Sziget Fesztivál helyszínén forgalmazott palackok, italcsomagolások visszaváltásával kapcsolatban. Korábban írtunk róla, hogy a Sziget átvállalta a forgalmazott italcsomagolások betétdíját, mert a fesztivál helyszínén belül nincsenek visszaváltó automaták. A MOHU által kiadott közleményben kiemelik, hogy csodálkozva olvasták a Sziget ügyvezetőjének nyilatkozatait a témában.
A PET-palackok és az alumínimum dobozok július 1-től induló visszaváltása a Sziget vendéglátóegységeit, és az ott fogyasztó vendégeket is érinti, mégsem láttunk egy darab visszaváltó automatát sem a fesztivál helyszínén. A már jól ismert, nagy szelektív gyűjtők természetesen ott voltak, de vajon hogyan kaphatja vissza valaki a fesztivál területén az 50 forintos betétdíjat automata nélkül? Illetve egyáltalán van-e mit visszakapni? Utánajártunk, hogy hogyan érintette a napi 70-80 ezer embert vendégül látó Sziget Fesztivált az új palackvisszaváltás.
Már több mint 3,5 millió italcsomagolás visszaváltása történik meg naponta, ami az elmúlt hetekben folyamatosan emelkedett és emelkedik most is. Ez napi 175 millió forintnyi tranzakciót jelent, aminek a többsége a lakosságnál csapódik le, egy kisebb rész az alapítványoknál. Ugyanakkor az elmúlt hetekben több hír jelent meg a sajtóban a palackvisszaváltási rendszer működéséről, az alig egy hónapos tapasztalatokról, a kiütköző problémákról. A rendszer működtetése több szereplőnek a feladata, felelőssége: az automaták kezelése, takarítása, ürítése a kiskereskedelmi egységek feladata - amiért kezelési díjat kapnak palackonként -, az italcsomagolások összegyűjtése és elszállítása a MOHU feladata, míg az automaták esetleges javítása, valamint egy állandó helpdesk biztosítása a boltok részére az automaták gyártóit terheli. Felhasználói oldalról most az látszik, hogy van még mit tanulni a folyamatokról, így megkérdeztük a MOHU-t, hogy milyen problémák jutottak el hozzájuk, és a tervek szerint milyen fejlesztéseket eszközölnek. Ami ezektől a fejlesztésektől függetlenül biztosan várható, hogy a kezdeti nehézségek után, idővel azért gördülékenyebb lesz a visszaváltás, mindenki megszokja, megtanulja ennek menetét, és minden szolgáltató megtapasztalja a lakossági igényeket, amire hosszú távon már lehet reagálni.
Döcögősen indult a palackok és dobozok visszaváltása itthon, vagyis sok 50 forint nem fog visszakerülni azokhoz, akik eredetileg azt kifizették. A rendszer megszokást igényel, lehet, hogy pár év is kell ahhoz, hogy az áhított 90 százalékos visszaváltási arány megvalósuljon. Tízmilliárdokról beszélünk, a betétdíj mégsem része az inflációnak.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. Óriási változás előtt állnak a fesztiválok, köztük a Sziget is, az előadói díjak ugyanis radikálisan elszálltak az elmúlt években, a hazai fesztiválszervezőket ráadásul egyszerre sújtják a piaci körülmények, a szabályozók, az önkormányzatok, de még a MoHu is. A szektor jövedelemtermelő képességét ugyanakkor jól mutatja, hogy nemrég fesztiválportfóliót vásárolt a világ egyik legnagyobb tőkealapja, a KKR, így lettek a Sziget végső tulajdonosai is. Egyebek mellett ezekről a témákról beszélt a Checklist pénteki adásában Kádár Tamás, a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Zrt. cégvezetője. A szakembert a hamarosan kezdődő, 30. Sziget Fesztivál kapcsán kérdeztük egyebek mellett a cég tavalyi gigaveszteségéről, az idei fesztivál szervezési kihívásairól, és persze a szektor jövőképéről is.
Sok probléma van a július 2-vel már a gyártók számára is kötelező palackvisszaváltási rendszerrel. Az automaták sokszor meghibásodnak, környezetük pedig rendetlen a régi, még nem "logós" palackok miatt, amelyet a felhasználók szétdobálnak - írja a hvg.hu.
Balesetek történtek, a forgalom torlódásáról jött jelentés.
Budapesten adták ki, nagyobb mennyiségű hó jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?