Az OpenAI társalapítója, Ilya Sutskever 1 milliárd dollárt gyűjtött egy új, "biztonságos" mesterséges intelligencia modelleket építő vállalkozáshoz - számolt be a Financial Times.
A Google kedden bejelentette, hogy új mesterséges intelligencia funkciók érkeznek az androidos eszközeikre - számolt be a CNBC.
Az online számlázásra számos magyar cégnél még mindig kötelező rosszként gondolnak, amelyre a szabályozás kényszeríti rá őket, azonban a régió számos országában a kötelező adatszolgáltatás nélkül is hasonlóképpen elterjedt a technológia, mint hazánkban, mert a vállalkozók felismerték annak előnyeit. A Billingo vezetői szerint elindultunk a digitalizáció útján Magyarországon is, azonban nagyon sok még a tennivaló e téren, az áttörést pedig az AI alkalmazása hozhatja el. A mesterséges intelligencia nyújtotta lehetőségek proaktív, ügyfélbarát módon segíthetik a vállalkozókat a különböző digitális rendszerek alkalmazásában, ezért az AI-t az online számlázó funkcióiban is felhasználják, és más, nagy fejlesztések is bevezetés előtt állnak. A Billingo terveinek megvalósításához a Széchenyi Alapok nyújtott befektetés formájában 900 millió forintos támogatást, a közeljövőben pedig a külföldi piacra lépés, vagy akár vállalati akvizíciók is benne vannak a pakliban.
A tajvani chipgyártó, a MediaTek gyárthatja azokat a chipeket, amelyek a Microsoft legújabb, AI alapú laptopjait hajtják majd meg, tudta meg a Reuters.
A mesterséges intelligencia boom növeli a bankok függőségét a nagy amerikai technológiai cégektől, ami új kockázatokat jelent az ágazat számára - mondták európai banki vezetők.
Nem kérdés, hogy a mesterséges intelligencia rövid időn belül jelentősen át fogja alakítani a vállalatok működését, a hazai vállalatok a technológiában a lehetőséget, mintsem a veszélyt látják – derül ki az RSM Hungary és a Bizalmi Kör közös kutatásából. A cégek 80 százaléka már kipróbálta az AI-t, és ahol bevezették, ott jól is teljesítenek az MI megoldások. A hazai cégek több mint fele jelentős befektetésre készül az elkövetkező 3 évben a területen, jelenleg még csak a cégek hatoda költött érdemben az MI alkalmazására. A GenAI banki környezetben való hasznosításáról is szó lesz június 11-ei Financial IT konferenciánkon. Regisztráció és részletek itt!
Több felmérés is azt mutatja, hogy a vállalatok nagy részének már van tapasztalata a generatív AI megoldásokkal, amitől hatékonyságnövelést és költségcsökkentést várnak, de a válaszokból az is kiderül, hogy a legtöbben nem tudják, hogy milyen úton induljanak el, hogyan építsék azt be a szervezet mindennapi működésébe. Kovács Gyula, az AI-szolgáltatásokat nyújtó Neuron Solutions ügyvezetője szerint fontos, hogy a munkavállalók megértsék: az AI nem a munkájukat veszélyezteti, a „fenyegetés” inkább abban áll, hogy olyan emberek veszik el a munkájukat, akik jobban használják a gépeket.
A bűnözők egyre gyakrabban használnak olyan modern technológiákat, mint az AI, hangklónozás és az AI-chatbotok, hogy hamis ürügyekkel vegyék rá a fogyasztókat arra, hogy pénzüket átutalják számukra - derül ki a Visa globális jelentéséből. A mesterséges intelligencia üzleti hasznáról, a kibervédelemben betöltött szerepéről is szó lesz április 23-ai AI in Business rendezvényünkön. Regisztráció itt!
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy nem tud hibázni az AI-forradalom egyik üdvöskéje, az Nvidia. A cég szerda éjszaka tette közzé legutóbbi negyedéves jelentését, amely megint rekorderedményt hozott. A cég szárnyalásáról Kövesy Károlyt, a Portfolio részvényelemzőjét kérdeztük. Az adás második részében azzal foglalkoztunk, hogy az Európai Unió felpörgetné a tagállamok hadi fejlesztéseit, részben reagálva Donald Trump nemrég tett kijelentésére, mely szerint az anyagi jellegű NATO-kötelezettségeiket nem teljesítő tagállamokat nem védenék meg egy esetleges külső támadástól. Ezzel kapcsolatban Szabó Dániel, a Portfolio EU-s ügyekkel foglalkozó elemzője volt a vendégünk.
A Google anyacége, az Alphabet megerősítette a Reutersnek, hogy komoly elbocsátásokra készül. A leépítések több száz alkalmazottat fognak érinteni a vállalat különböző csapatain belül, köztük a Voice Assistant (hangvezérelt személyi asszisztens) egységnél dolgozókat, valamint az olyan termékekért felelős hardverrészlegnél, mint a Pixel, a Nest és a Fitbit.
A hazai vállalatok egyre többet költenek mesterséges intelligenciára, sokan már a következő egy évben elengedhetetlennek tartják az AI megoldásokat ahhoz, hogy versenyképesek maradjanak a piacon – derült ki a Deloitte kutatásából. A legtöbb cég ugyanakkor átfogó stratégia nélkül vágott bele az AI projektekbe, és a technológiával kapcsolatos kockázatokkal sem foglalkoznak egyelőre. A vállalatok között többen teljes digitális transzformációra készülnek, sokan a teljes üzleti modell átalakítására készülnek fel, a szervezeti kultúra átalakítása zajlik.
“Nem biztos, hogy a technológia átveszi az emberek munkáját, de lehetővé teheti a háromnapos munkahetet” – mondta Bill Gates egy podcastben a Business Insider tudósítása alapján.
A Collins Dictionary angol nyelvű szótár a „mesterséges intelligencia" kifejezést választotta az év szavának 2023-ra, köszönhetően az AI megnövekedett használatának és hatásának köszönhetően - számolt be a BBC.
A mesterséges intelligencia itt lesz velünk a következő 10 évben, aki nem foglalkozik ezzel, el fogja veszíteni a versenyelőnyét - mondta Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója az SAP NOW Hungary 2023 konferencián, ahol az AI vállalati felhasználása volt a fókuszban. A hazai cégek elsősorban a termelésben, marketingben, ügyfélkapcsolatok területén várnak jelentős AI-hatást, míg a hagyományosan humán területeken, mint a jog és a HR, ódzkodnak a mesterséges intelligencia használatától. Meskó Bertalan jövőkutató szerint a generatív AI igazi áttörést hoz az emberiségnek, a szakember szerint ez a legfontosabb technológia az internet feltalálása óta.
Vastagbélszűrés okoskapszulával, bőrgyógyász applikáció, beszédhang alapján azonosított mentális betegségek – csupán néhány olyan megoldás, amely már hazánkban is elérhető vagy éppen magyar kutatók munkáját dicséri, és a mesterséges intelligencia támogatásával változtatja meg mindazt, amit eddig az orvosi gyakorlatról gondoltunk. Az MI-alapú megoldások nem csak enyhíthetik az orvoshiányt, de olyan népbetegségek korai felismerését vagy akár előrejelzését is lehetővé teszik, mint a béldaganatok vagy rosszindulatú bőrelváltozások. A mesterséges intelligencia, a robotika és a nanotechnológia hármasa a szemünk előtt forradalmasítja az orvostudományt és új távlatokat nyit a diagnosztikában – véli Prof. Dr. Madácsy László, a Magyar Gasztroenterológiai Társaság Endoszkópos Szekciójának Elnöke és a Mesterséges Intelligencia Munkcsoportjának vezetője.
Nem kétséges, hogy az új világnak – ha egyáltalán létezik – minden szegletét belakja majd a mesterséges intelligencia milliónyi formája. Személyes túlélésünket, boldogulásunkat abban a világban a mesterséges intelligenciák megszelídítése és a domesztikált mesterséges intelligenciákkal való sikeres közösségi és személyes kooperáció biztosíthatja. Az, hogy ilyen kooperációra képes és hajlandó AI-k népesítik-e be az új világot láthatóan nem tartozik sem egyéni, sem nemzeti hatáskörbe. Az viszont, hogy egy ország, a benne élő emberek hogyan boldogulnak majd az új világban, az már annál inkább.
Balesetek történtek, a forgalom torlódásáról jött jelentés.
Budapesten adták ki, nagyobb mennyiségű hó jöhet.
A növekedési rangsor végén uniós országok kullognak.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
2025 a „a haza védelmezőjének éve” lesz.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?