Álláshirdetések

Az MNB vagyonértékelési szakértő munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Szanálási igazgatóságon
VAGYONÉRTÉKELÉSI SZAKÉRTŐ
munkakör betöltésére.

Az MNB vagyonértékelési szakértő munkatársat keres
A Szanálási igazgatóság főfelelősként gondoskodik az MNB tv. 4. § (8) bekezdés szerinti és a szanálási törvényben (2014. évi XXXVII. tv.) részletesen is meghatározott szanálási feladatok ellátásáról. A szanálási keretrendszer hatálya jelenleg főszabályként a hitelintézetekre és a befektetési vállalkozásokra terjed ki.

Feladatok:
  • Közreműködés elemzési feladatokban a hitelintézetekhez és befektetési vállalkozásokhoz kapcsolódóan,
  • Együttműködés a független értékelővel a hitelintézetek eszközeinek és forrásainak valós értékelésében,
  • Közreműködés ideiglenes vagyonértékelés elvégzésében az intézmények pénzügyi helyzetére és tőkeigényére vonatkozóan,
  • Részvétel az egyedi és csoport szintű szanálási tervek (resolution plans) elkészítésében és rendszeres felülvizsgálatában hitelintézetekre és befektetési vállalkozásokra vonatkozóan, valamint közreműködés a kapcsolódó szanálhatósági vizsgálatokban (resolvability assessments);
  • Részvétel a szanálási kollégiumok, az EBA, az EKB és egyéb nemzetközi szervezetek munkájában, munkacsoportjaiban különös tekintettel a vagyonértékeléssel kapcsolatos kérdésekre vonatkozóan.

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi végzettség,
  • Legalább 2 éves releváns szakmai tapasztalat - vagyonértékelés és /vagy hitelintézeti területen,
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzések készítésére való alkalmasság, pénzügyi vagy számviteli elemzésben szerzett gyakorlat,
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret (szóban és írásban),
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás,
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség, tárgyalókészség.

Előnyt jelent:
  • Hitelintézetnél, befektetési vállalkozásnál, könyvvizsgáló cégnél vagy felszámolónál szerzett gyakorlat,
  • Tanácsadó cégnél szerzett tapasztalat a következő területeken: tranzakciós szolgáltatások (cégvásárlással/eladással kapcsolatos átvilágítás, cégértékelés stb.), restrukturálási és reorganizációs szolgáltatások (pénzügyi és működési restrukturálás, exit stratégia stb.), finanszírozási tanácsadás (értékpapírkibocsátás és egyéb tőke- ill. forrásbevonás kapcsán stb.);
  • Bank-, értékpapír-, társasági- és csődjogi ismeretek,
  • Jogi egyetemi végzettség (közgazdasági végzettségen felül),
  • Nemzetközi szervezetnél szerzett munkatapasztalat.

Amit kínálunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör,
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek,
  • Rendszeres publikálási lehetőség,
  • Bankszektorban versenyképes jövedelem.

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2015. 01. 18-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük!(x)
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Infostart.hu Infostart.hu

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.