Az MNB fizetési rendszer szakértőt / elemző gyakornokot keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank Pénzforgalom és értékpapír-elszámolás szakterülete felelős az MNB pénzforgalommal, valamint fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerekkel kapcsolatos szabályozási, fejlesztési, felvigyázási és ellenőrzési feladatainak ellátásáért, az ezekben a témákban felmerülő kérdések elemzéséért, valamint a döntések előkészítéséért.

Az MNB fizetési rendszer szakértőt / elemző gyakornokot keres
Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Pénzforgalom és értékpapír-elszámolás területen
FIZETÉSI RENDSZER SZAKÉRTŐ / ELEMZŐ GYAKORNOK
munkakör betöltésére
1 év határozott időtartamra

Az MNB felvigyázói minőségében nyomon követi, elemzi és értékeli a rendszerkockázati szempontból kiemelt fizetési és elszámolási rendszerek (VIBER, Bankközi Klíringrendszer, illetve a KELER Zrt. és a KELER KSZF Zrt. által működtetett értékpapír-elszámolási és kiegyenlítési rendszer) működését. A szakterület elemzéseket készít a hazai fizetési forgalomról és támogatja a jegybank ezzel kapcsolatos kommunikációját. Kialakítja a jegybank számlavezetési és pénzforgalmi szolgáltatásainak alapfeltételeit, koordinálja a jegybanki műveletek kiegyenlítésének kereteire vonatkozó döntés-előkészítő munkát. Szabályozó hatóságként rendeletet bocsát ki a pénzforgalom lebonyolításáról, valamint a fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerekre vonatkozó tárgyi biztonsági, technikai és üzletmenet-folytonossági követelményekről.

Feladatok:
  • a hazai és külföldi fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerek működésével kapcsolatos elemzések, tanulmányok készítése,
  • innovatív fizetési megoldások, új technológiai trendek hazai és nemzetközi vonatkozásainak elemzése, az ezekhez kötődő nemzetközi szabályozási tevékenység nyomon követése,
  • részvétel a belföldi fizetési forgalmat lebonyolító rendszerek, valamint a fizetési módok szabályozási és fejlesztési kérdéseivel kapcsolatos döntés-előkészítő munkában,
  • az MNB pénzforgalommal kapcsolatos szabályozási feladatainak közgazdasági megalapozása. Ennek keretében:
    • részvétel a pénzforgalmi tárgyú EU jogalkotási folyamatokban és ezen jogszabályok hazai jogrendbe való átültetésében,
    • az MNB jogalkotási hatáskörébe tartozó pénzforgalmi jogszabályok megalkotása,
    • gyakorlati tapasztalatok és elemzések alapján szabályozási koncepciók, javaslatok kidolgozása
    • pénzforgalmi kérdésekben hivatalos jogértelmezések, állásfoglalások, szakmai vélemények kialakítása,
  • közreműködés a pénzforgalomhoz és a fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerek működéséhez kapcsolódó egyéb hazai és nemzetközi pénzügyi tárgyú jogszabályalkotás szakmai előkészítésében,
  • az MNB pénzforgalmi ellenőrzési tevékenységének szabályozói szakmai támogatása, részvétel a jegybanki intézkedésekről szóló döntéshozatalban,
  • a szakterület MNB-n belüli és kívüli képviselete, esetenként szakértőkből álló csoport munkájának koordinálása.
Elvárások:

Előny:

Amit ajánlunk:
  • felelősségteljes, változatos munkakör,
  • hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel lehetősége,
  • részvétel lehetősége nemzetközi szakértői munkacsoportok munkájában
  • publikálási lehetőségek,
  • széleskörű juttatási lehetőségek, barátságos munkahelyi légkör.
Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk, legkésőbb 2012. szeptember 9-ig!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!
(x)
Kiszámoló

Új e-mailes átverések

Nagyon terjed az Egyesült Államokban az új e-mailes átverések, amik pofonegyszerűek, mégis végtelenül hatásosak. Az elkövetők megfertőznek olyan emberek számítógépeit, akik sok pénzt keze

Új aranyláz tombol az egészségügyben, most kell észnél lenni! - Interjú

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Infostart.hu Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.